Marie Michaela Šechtlová

(1952)

studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze; ilustrátorka, grafička, malířka; pochází z rodu fotografů; zaměřuje se na volnou grafiku, exlibris, kresbu, knižní ilustraci, malbu a počítačovou grafiku; tvoří v duchu lyrismu, s důrazem na detail a vystižení nenávratného okamžiku; z grafických technik si oblíbila mezzotintu, akvatintu, slepotisk, lept; náměty čerpá z jihočeské krajiny, přírody, literatury, hudby a divadla; spolupracuje s několika nakladatelstvími, např. vytvořila pro Supraphon učebnici hudební výchovy pro lidové školy umění s názvem Mladí muzikanti; pro interiéry realizuje počítačovou grafiku (RM systém Tábor, Česká obchodní banka Strakonice ad); zastoupena ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Havlíčkově Brodě, GVU v Ostravě, Muzea exlibris v Chrudimi a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

SEZNAM AUTORŮ

  • Marie Michaela Šechtlová

    (1952)

    Strom hudby

    Položka č.: 281174

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 28. 03. 2024 19:18

    lept, 7,5 x 5 cm, sign. PD M.M. Šechtlová, č. 13/55, Ex libris Dr. M. Klímková, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Michaela Šechtlová

    (1952)

    Motýl

    Položka č.: 281173

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 28. 03. 2024 19:19

    lept, 1976, 7,3 x 7,3 cm, sign. PD M. M. Šechtlová 76, 35/50, Exlibris M Š, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Michaela Šechtlová

    (1952)

    Z Itálie

    Položka č.: 220341

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 14:30

    lept, 1974, 6,3 x 19,5 cm, sign. PD M. Šechtlová 74, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Michaela Šechtlová

    (1952)

    Tábor

    Položka č.: 226587

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:16

    litografie, 1970, 28 x 21 cm, sign. PD Šechtlová 70, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Michaela Šechtlová

    (1952)

    U Náchoda

    Položka č.: 255583

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 16:42

    akvatinta, 1973, 18 x 11,5 cm, sign. PD Šechtlová 73, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Michaela Šechtlová

    (1952)

    Soutěska

    Položka č.: 255584

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 16:44

    lept, 1976, 12 x 15 cm, sign. PD M. Šechtlová 76, č. 1/20, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook