Marie Michaela Šechtlová
(1952)studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze; ilustrátorka, grafička, malířka; pochází z rodu fotografů; zaměřuje se na volnou grafiku, exlibris, kresbu, knižní ilustraci, malbu a počítačovou grafiku; tvoří v duchu lyrismu, s důrazem na detail a vystižení nenávratného okamžiku; z grafických technik si oblíbila mezzotintu, akvatintu, slepotisk, lept; náměty čerpá z jihočeské krajiny, přírody, literatury, hudby a divadla; spolupracuje s několika nakladatelstvími, např. vytvořila pro Supraphon učebnici hudební výchovy pro lidové školy umění s názvem Mladí muzikanti; pro interiéry realizuje počítačovou grafiku (RM systém Tábor, Česká obchodní banka Strakonice ad); zastoupena ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Havlíčkově Brodě, GVU v Ostravě, Muzea exlibris v Chrudimi a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)
-
Marie Michaela Šechtlová
(1952)
Strom hudby
Položka č.: 281174Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 28. 03. 2024 19:18
lept, 7,5 x 5 cm, sign. PD M.M. Šechtlová, č. 13/55, Ex libris Dr. M. Klímková, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Michaela Šechtlová
(1952)
Motýl
Položka č.: 281173Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 28. 03. 2024 19:19
lept, 1976, 7,3 x 7,3 cm, sign. PD M. M. Šechtlová 76, 35/50, Exlibris M Š, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Michaela Šechtlová
(1952)
Z Itálie
Položka č.: 220341Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 08. 04. 2024 14:30
lept, 1974, 6,3 x 19,5 cm, sign. PD M. Šechtlová 74, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Michaela Šechtlová
(1952)
Tábor
Položka č.: 226587Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:16
litografie, 1970, 28 x 21 cm, sign. PD Šechtlová 70, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Michaela Šechtlová
(1952)
U Náchoda
Položka č.: 255583Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 08. 04. 2024 16:42
akvatinta, 1973, 18 x 11,5 cm, sign. PD Šechtlová 73, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Michaela Šechtlová
(1952)
Soutěska
Položka č.: 255584Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 08. 04. 2024 16:44
lept, 1976, 12 x 15 cm, sign. PD M. Šechtlová 76, č. 1/20, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO