Karel Demel

(1942)

žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; studoval nejprve na pražské konzervatoři, poté působil jako učitel hudební teorie, následovala studia na VŠUP v Praze; je jedním z nejvýznamnejších představitelů imaginativního realismu sedmdesátých a osmdesátých let; jeho grafické dílo je převážně figurálně zaměřeno; tematicky je určeno jeho vztahem k hudbě; vytváří cykly mědirytin i jednotlivé grafické listy, kde usiluje o vyjádření hudebních motivů a nálad, lidských citů, především lásky; mědiryt provází tónovaných hlubotiskem; přibližně od 1981 se věnuje také kresbě a akvarelu; ilustruje poezii a vytváří ex libris; hraje na pozoun v kapele Grafičanka (J. Anderle, K. Demel, J. Pacák, J. Slíva, J. Suchánek); zastoupen ve sbírkách Slovenské národní galerie Bratislava, GHMP Praha, Galerie výtvarného umění Ostrava (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

SEZNAM AUTORŮ

  • Karel Demel

    (1942)

    Nevím

    Položka č.: 249969

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 18:50

    lept, kombinovaná technika, 1993, 49,5 x 33 cm, sign. PD KDemel 93, č. 33/130, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Pražské Jaro

    Položka č.: 249970

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 18:51

    lept, kombinovaná technika, 1996, 49,7 x 32,5 cm, sign. PD KDemel 96, rám, č. 16/100, DU slepotiskové razítko Pražského Jara, vzadu nalepen certifikát pravosti, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Přenos

    Položka č.: 249971

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (156 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 18:52

    lept, kombinovaná technika, 1992, 49 x 65,5 cm, sign. PD KDemel 92, č. 23/130, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.900 CZK (156 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Pocta Gustavu Mahlerovi III.

    Položka č.: 249972

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 18:53

    lept, 1999, 66 x 47,5 cm, sign. PD K. Demel 99, rám, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Šachová partie

    Položka č.: 250147

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    Plánované ukončení: 24. 11. 2020 18:29

    lept, 1987, 48,5 x 62 cm, PD K. Demel 87, rám, 88/120, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Námluvy

    Položka č.: 250148

    Vyvolávací cena: 5.300 CZK (212 €)

    Plánované ukončení: 24. 11. 2020 18:30

    akvatinta, 1986, 48 x 62,5 cm, sign. PD K. Demel 86, rám, č. 120/130, rám v rozích poškozen, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.300 CZK (212 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Hudba

    Položka č.: 250149

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    Plánované ukončení: 24. 11. 2020 18:31

    lept, mezzotinta, 31,2 x 48,4 cm, sign. PD KDemel, č. XXXI/LXX, DU slepotiskové razítko Lyry Pragensis, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Muž s kyticí

    Položka č.: 250150

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    Plánované ukončení: 24. 11. 2020 18:32

    lept, mezzotinta, 31,2 x 48,4 cm, sign. PD KDemel, č. XXXI/LXX, DU slepotiskové razítko Lyry Pragensis, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Hudba

    Položka č.: 250151

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 24. 11. 2020 18:33

    lept, 1989, 13,5 x 8 cm, sign. PD Karel Demel 89, pasparta, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook