Jiří Švengsbír

(1921-1983)

žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis; malíř, grafik, rytec; věnoval se kresbě, volné i užité grafice, ilustraci (básně J. Seiferta a V. Thieleho) a rytectví poštovních a výročních známek (např. příležitostná známka K. H. Borovského z roku 1946, aršík Praga 1968, známky Bratislava 1971, Pražský hrad 1975-1980); řadu známek navrhl a sám rytecky provedl; zabýval se exlibris, pragensiemi i v oblasti grafické veduty, např. Sto a jeden pohled na Zlatou Prahu, 1967-1971 (zachycený i filmem Zlatá Praha J. Švengsbíra) nebo Katedrála - koráb, 1975; zobrazoval přírodní motivy, heraldické a domovní znaky, portréty významných osobností (mj. C. Bouda, 1951; Pocta Tizianovi, 1980); uplatňoval heraldicky stylizovanou kompozici a exaktní kresbu; jeho doménou byly maloformátové ocelorytiny; řada jeho prací byla vydána; zastoupen ve sbírkách NG, PNP, Národního muzea a Muzea hlavního města Prahy v Praze, GVU v Havlíčkově Brodě, Oblastní galerie v Banské Bystrici, Muzea knihy ve Žďáru nad Sázavou, Die Staatliche Moritzburg v Halle, Harvard University a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

SEZNAM AUTORŮ

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Tulipán

    Položka č.: 245632

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 18:53

    ocelorytina, 16,2 x 6,7 cm, sign. PD Jiří Švengsbír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    V upomínku na oslavy 75ti letého výročí založení šermířského klubu ČŠK Riegel

    Položka č.: 245629

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 18:54

    serigrafie, 1977, 10,5 x 12,7 cm, sign. DU J. Švengsbír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Muž s plnovousem

    Položka č.: 222110

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 22. 06. 2020 22:40

    pero, fix, papír, 1978, 14,7 x 10,4 cm, sign. LD, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Ex libris Karel Sedláček

    Položka č.: 222112

    Vyvolávací cena: 40 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 22. 06. 2020 22:42

    ocelorytina, 3,5 x 2,8 cm, sign. PD J.A. Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 40 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Erb (Ex libris Bohumil Betka)

    Položka č.: 222113

    Vyvolávací cena: 40 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 22. 06. 2020 22:44

    ocelorytina, 5,8 x 4 cm, sign. PD J.A. Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 40 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Sv. Jiří (Ex libris MUDr. V.V. Merhout)

    Položka č.: 222114

    Vyvolávací cena: 40 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 22. 06. 2020 22:46

    ocelorytina, 3,5 x 2,5 cm, sign. PD J.A. Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 40 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Zátiší (Ex libris Josef Kučera)

    Položka č.: 222115

    Vyvolávací cena: 40 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 22. 06. 2020 22:48

    ocelorytina, 4,3 x 3,6 cm, sign. PD J.A. Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 40 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Ex libris Pragensis Jiří Koller

    Položka č.: 222118

    Vyvolávací cena: 30 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 22. 06. 2020 22:50

    ocelorytina, 1965, 7,5 x 6 cm, sign. DU Jiří Švengsbír 65, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 30 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Holubice (Ex libris Jiřinka)

    Položka č.: 224275

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 22. 06. 2020 23:22

    rytina v zinku s podtiskem, 1973, 6,7 x 6,6 cm, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Ex libris Vladimír Bujárek

    Položka č.: 217274

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 23. 06. 2020 23:42

    ocelorytina, 3,8 x 1,9 cm, sign. DU J.A. Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Ex libris Adolf Malý

    Položka č.: 217281

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 23. 06. 2020 23:44

    ocelorytina, 3,8 x 2,1 cm, PD značeno v desce JAŠ, na papíře skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Klavír

    Položka č.: 245597

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2020 23:38

    ocelorytina, 11 x 7 cm, sign. DU Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook