Pavel Šimon

(1920-1958)

žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; věnoval se zpočátku zejména malbě (architektura, krajina, žánrová i figurální malba), později se soustředil výhradně na plakátovou tvorbu, knižní grafiku, ilustraci a volnou i drobnou grafiku; ve volné grafice zobrazil lidskou práci, krajinu, architekturu, oblíbil si donquijotovské motivy a alegorie; pracoval v cyklech, kde převažovala krajina a náměty z Prahy, později se objevila i architektura a žánrová a kompoziční malba; účastnil se soutěží exlibris; syn grafika a malíře F. T. Šimona; zastoupen ve sbírkách NG v Praze (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Cestou pod stromy

    Položka č.: 238126

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 23. 06. 2020 19:06

    lept, akvatinta, 12,5 x 8,3, cm, sign. PD P. Šimon, č. 10/99, nepatrně nažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Don Quijote a Sanchzo Panza u ohně

    Položka č.: 243727

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2020 19:28

    akvatinta, 19 x 25,2 cm, sign. PD Pavel Šimon, rám, at, poškozeno, restaurováno, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.100 CZK (40 €)

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    V horách

    Položka č.: 243735

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2020 19:42

    barevný dřevoryt, 18,7 x 10,8 cm, sign. PD P. Šimon, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)