Mario Stretti

(1910-1960)

žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, kreslíř, grafik; zabýval se převážně kresbou, volnou a užitou grafikou, exlibris, známkovou tvorbou (především se sportovními náměty, získal za ně řadu ocenění); byl portrétistou a ilustrátorem, vycházel z realistické tradice; práce charakterizoval smysl pro pohyb, v grafických listech zachycoval jak velké davové scény, tak práce komorního obsahu; k oblíbeným tematickým okruhům patřily krajinářské záznamy z cest do Itálie a motivy Prahy; vydal jedenáct bibliofilských tisků s grafickými ilustracemi; syn grafika J. Strettiho-Zamponiho; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, PNP v Praze a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Mario Stretti

    (1910-1960)

    Hradčany

    Položka č.: 238845

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:56

    lept, 19,6 x 15,5 cm, sign. PD Mario Stretti, LD značeno v desce ms, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

  • Mario Stretti

    (1910-1960)

    Siesta

    Položka č.: 225119

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (71 €)

    Plánované ukončení: 10. 04. 2024 14:34

    akvatinta, 24 x 29,5 cm, sign. PD Mario Stretti, zažloutlý papír, na papíře skvrny, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)

  • Mario Stretti

    (1910-1960)

    Přístav v Benátkách

    Položka č.: 225948

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 10. 04. 2024 14:36

    lept, 1936, 22 x 27,4 cm, sign. PD Mario Stretti, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Mario Stretti

    (1910-1960)

    Na jevišti

    Položka č.: 230226

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 10. 04. 2024 14:44

    lept, 24,8 x 31,2 cm, sign. PD Mario Stretti, zažloutlý, zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)