Karel Toman

(1931-2000)

žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; zpočátku se zaměřoval na techniku dřevorytu a barevnou litografii, zpracovával různé figurální a historické náměty týkající se dobových armádních stejnokrojů 18. a 19. století; věnoval se známkové tvorbě (např. tři série s historickou poštovní tematikou, 1977, 1981 a 1988), exlibris, časopisecké i knižní ilustraci (přes 60 titulů); ilustroval literaturu dobrodružnou, historickou, sci-fi; ve volné tvorbě se vyjadřoval litografií, malbou a zejména perokresbou s groteskními, fantazijními, pohádkovými a strašidelnými motivy; spolupracoval s řadou časopisů - ABC, Co vás zajímá, Zpravodaj Klubu vojenské historie, Militaria, Střelecká revue, Střelecký magazín, kde byly uveřejňovány vystřihovánky pro děti s náměty vojáků historických armád; byl sběratelem exlibris; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, GVU v Havlíčkově Brodě, KGVU ve Zlíně a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2007, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2007)

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Skřeti

    Položka č.: 249100

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 07. 12. 2020 23:20

    tuš, papír, 1974, 27 x 40 cm, sign. PD KarelToman, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Tanec (P.F. 1992)

    Položka č.: 249283

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 10. 12. 2020 19:54

    litografie, 1991, 10 x 19 cm, sign. PD Ktoman, aut tisk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)