• Zlatá medaile

    Landing on the moon

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (297 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2020 15:00

    Au 999,9/1000, průměr 20,50mm, 3,11g, puncováno

    Aktuální cena: 8.000 CZK (297 €)

  • Podunajští východní Keltové .

    (3. - 1. stol. př. Kr.)

    Tetradrachma typ Kinnlos

    Položka č.: 8

    Stylizovaná hlava zprava / Stylizovaný jezdec zprava, Göbl OTA 244/1, Slg. Lanz.554, Dembski.1142 (12,46 g)

  • Rakousko-Uhersko František Josef I.

    (1848-1916)

    Zlatá 20 Koruna 1896

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (112 €)

    Au 900/1000, průměr 21mm, 6,775g, návrh Carl Geul, Jozef Reiser, mincovna Kremnica

    Aktuální cena: 6.200 CZK (230 €)

    (1848-1916)

    Zlatý 8 Zlatník 1878

    Položka č.: 11

    Au 900/1000, průměr 21mm, 6,45g, návrh Jozef Tautenhayn, Friedrich Leisek, mincovna Kremnica

    (1848-1916)

    Zlatý Dukát 1914

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (149 €)

    Au 986/1000, průměr 19,8mm, 3,49g, návrh Friedrich Leisek

    Aktuální cena: 4.000 CZK (149 €)

    (1848-1916)

    Stříbrná 5 Koruna 1907

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Ag 900/1000, průměr 36mm, 24g, návrh Anton Scharff, Andreas Neudeck

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

  • Československo .

    (1980)

    Stříbrná 100 Kč Petr Parléř proof

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Ag 700/1000, průměr 33mm, 15g, návrh J.Harcuba, mincovna Kremnica, proof

    Aktuální cena: 600 CZK (23 €)

  • Československo .

    (1987)

    Stříbrná 500 Kčs Josef Lada

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Ag 900/1000, průměr 40mm, 24g, návrh J.Bejvl, mincovna Kremnica

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

  • Habsburská monarchie Marie Terezie

    (1740-1780)

    Stříbrný 1 Tolar 1780

    Položka č.: 10

    Ag 833/1000, průměr 41mm, 28,067 g, (mince pro dědičné země – s titulem císařským a vdovským závojem), novoražba

    Aktuální cena: 401 CZK (15 €)

  • Československo .

    Stříbrná 100 Kčs Václav Hollar

    Položka č.: 2

    Ag 700/1000, průměr 33mm, 15g, návrh F.David, mincovna Kremnica

    Aktuální cena: 301 CZK (12 €)

  • Československo .

    (1968)

    Stříbrná 10 Kčs Národní divadlo v Praze proof

    Položka č.: 1

    Ag 500/1000, průměr 30mm, 12g, návrh J. Harcuba, mincovna Kremnica, proof

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Habsburská monarchie Rudolf II.

    (1576-1612)

    Stříbrný Denár 1589

    Položka č.: 9

    Ag, 0,512g, mincovna Kremnica

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Československo .

    (1985)

    Stříbrná 100 Kčs Petr Brandl

    Položka č.: 5

    Ag 500/1000, průměr 29mm, 9g, návrh V.Oppl, mincovna Kremnica

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Česká republika .

    (1996)

    Stříbrná 200 Kč 100. výročí narození Karla Svolinského

    Položka č.: 7

    Ag 900/1000, průměr 31mm, 13g, návrh F.Skrbek, Česká mincovna

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Československo .

    (1981)

    Stříbrná 100 Kčs Otakar Španiel

    Položka č.: 4

    Ag 500/1000, průměr 29mm, 9g, návrh M.Knobloch, mincovna Kremnica

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jaroslav Róna

    Spáč

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 235.000 CZK (8.704 €)

    olej, plátno, 2000, 70 x 55 cm, sign. LD Róna 00 XIII., zalištováno, vzadu popsáno, nabízená položka je dílem klíčového autora střední generace, člena skupiny Tvrdohlaví a účastníka legendárních Konfrontací. Jeho malířská tvorba se odvíjí v intencích magické až surreálné, ale ironické či vtipné figu…

    Aktuální cena: 235.000 CZK (8.704 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Erotické hrátky

    Položka č.: 150

    Vyvolávací cena: 100.000 CZK (3.704 €)

    7x lept, 1995, 30 x 19,5 cm, sign. vše DU Oldřich Kulhánek 1995, č. 35/100, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekuován. Jeden z na…

    Aktuální cena: 100.000 CZK (3.704 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • Andy Warhol

    (1928-1987)

    Ingrid Bergmann (The Nun)

    Položka č.: 153

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (2.778 €)

    serigrafie na lenox museum board, 1983, 96,5 x 96,5 cm, LD značeno slepotiskem s iniciálami tiskaře Ruperta Jasena Smitha, New York, na zadní straně modré razítko vydavatele Andy Warhol 1983 Galerie Börjeson, Malmö, Sweden, vzácný list pochází původně ze soukromé sbírky v New Yorku. V osmdesátých le…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (2.778 €)

  • František Jakub

    (1875-1940)

    Na louce u lesa

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.408 €)

    olej, plátno, 1928, 109 x 149 cm, sign. PD F. Jakub 28, rám, autor nabízené položky byl žákem na pražské akademii u profesorů Piknera a Hynaise. Známá jsou jeho díla s náměty pražských přístavů a nábřeží. V pozdějším období se věnoval figurální tematice, kde se projevila pestrá paleta barev a jistý…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.408 €)

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.223 €)

    bronz, v. 36 cm, pozdější odlitek, autor byl významným sochařem první poloviny 20. století a vůbec prvním sochařem, který se zaobíral kubistickým pojetím sochy (1911 vytvořil první kubistickou sochu na světě). Školení získal na Umělecko-průmyslové škole v Praze, posléze v Paříži v ateliéru A. Bourde…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.223 €)

  • Vladimír Komárek

    Tři čepice

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.149 €)

    olej, plátno, 1991, 60 x 90 cm, sign. LD V. Komárek 1991, rám, Vladimír Komárek je svým okolím často označován za vypravěče. Jeho obrazy nejsou pouhou výpovědí, ale i příběhem samotným. Nesou si v sobě melancholickou lyričnost a poetičnost. Svojí tvorbou navazuje na slávu českého poetismu a imaginac…

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.149 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    U vody

    Položka č.: 56

    kvaš, papír, 1977, 48 x 44 cm, sign. PD J. Jíra 77, rám, umělec, který procestoval řadu zemí a své zážitky zaznamenal nejen ve svých slavných denících, ale také v řadě obrazů, se v devadesátých letech s upřímným vyznáním a obdivem vrátil ve svých dílech k rodnému kraji. Jeho spontánní dramatické záz…

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Hlava ženy (Frauenkopf)

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.556 €)

    bronz, pozdější odlitek (odlito v ÚUŘ Praha v r. 1964), 1912-1913, v. 27 cm, značeno LD GUTFREUND, Otto Gutfreund (1889–1927) byl nejen významným sochařem, ale jako jeden z prvních se zaobíral kubistickým ztvárněním modelované předlohy (1911 vytvořil vůbec první kubistickou sochu na světě). Školení …

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.556 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Hory Kavčí

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.482 €)

    tuš, běloba, papír, 49,5 x 14 cm, sign. LD Saudek, rám, Kája Saudek byl český malíř a nejznámější český komiksový kreslíř, jehož specifický výtvarný projev se stal inspirací pro další komiksové tvůrce. Inspirován americkým komiksem a pop-artem byl autor ve své době na české výtvarné scéně zjevením. …

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.482 €)

  • Aleš Růžička

    Políčko

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.334 €)

    akryl, plátno, 2016, 50 x 70 cm, sign. zezadu A. RŮŽIČKA 2016, akryl, plátno

    Aktuální cena: 36.000 CZK (1.334 €)

    Letní den u vody

    Položka č.: 313

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.297 €)

    olej, plátno, 45 x 55 cm, rám, vzadu razítko: vystaveno v Mánesu 1934, plátno místy poškozeno, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.297 €)

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Odpočívající satyr

    Položka č.: 466

    bronz, 1931, v. 27 cm, žák prof. Suchardy, Nováka a Drahoňovského na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Svazu čs. Díla

  • František Říha

    (1910-1986)

    Bílé město

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.223 €)

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.223 €)

  • Jan Svoboda

    Dělení listu

    Položka č.: 354

    Vyvolávací cena: 31.050 CZK (1.150 €)

    olej, plátno, 85 x 95 cm, sign. PD SVoBoDa, rám

    Aktuální cena: 31.050 CZK (1.150 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek nad městem

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.112 €)

    kvaš, akvarel, tužka, papír, rám, návrh ke krátkému filmu Krtek a raketa (1965). Film vznikl pod vlivem úspěchu snímku Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957), kde se poprvé v Milerově dětské tvorbě setkáváme s postavou krtka a za který výtvarník dostal Velkou cenu na festivalu v Benátkách. Filmy pro d…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.112 €)