Zdeněk Burian
(1905-1981)malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.
Zdeněk Burian
(1905-1981)
J.O. Curwood: Syn Kazanův
Položka č.: 1215Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:59
kniha, ob. Z. Burian, úprava A. Dvořák, vydal V. Škubal, Praha 1946, orig. brož s přebalem, ob. místy poškozená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Josef Augusta: Pravěké ptactvo
Položka č.: 334Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ob. a jedna ilustrace v příloze Zd. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1949, 283 s., nerozřezáno, brož. s obálkou, obálka při okrajích poškozená, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Zdeněk Burian
(1905-1981)
K. May: Odkaz posledního Inky
Položka č.: 333Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Zdeněk Burian
(1905-1981)
G. Goll: Dakota v ohni
Položka č.: 332Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Zdeněk Burian
(1905-1981)
K. May: Vánoce
Položka č.: 331Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Zdeněk Burian
(1905-1981)
W.E. Johns: Biggles vzdušný komodor
Položka č.: 330Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Karel May: Černý mustang
Položka č.: 329Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
kniha, 18 x 12,5 cm, vazba, ilustrace Zd. Burian a Věnceslav Černý, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1933, překlad V. Sokol, edice S puškou a lassem, 327 s., clpl. vazba, zkosená vazba, lehce poškozený hřbet, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Torry Gredsted: Zpívající šíp
Položka č.: 328Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Peter Jerndorff - Jessen: Severní hvězda
Položka č.: 327Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Berty Ženatý: Piráti a Bukanýři
Položka č.: 326Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Zdeněk Burian
(1905-1981)
J. Augusta: Hlubinami pravěku
Položka č.: 325Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Karel May: Vinnetou I-V
Položka č.: 324Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
5x kniha, 22,5 x 16 cm, obs. Indiánské léto, Rudý gentleman, Na Válečné stezce, Do věčných lovišť a Vinnetouův odkaz, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939-1940, il. Zd. Burian, 5x pův. clpl. vazba, 377+316+378+398+385s., mírně zkosené a odřené hřbety a okraje desek, všechny svazky restaurovány, prv…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)