Michael Florian

(1911-1984)

malíř, grafik, ilustrátor; ilustroval řadu publikací pro nakladatelství Melantrich, Symposion, Velehrad a další (E. Valenta: Srdce a poklad, B. Hladík: Božena Němcová a Polná ad.); tvořil i volnou grafiku, asi 600 knižních značek, 800 vánočních pozdravů; převládajícím motivem knižních značek zůstává krajina Vysočiny (stehlíci na bodlácích, kapličky mezi stromy ap.); vytvořil i několik grafických alb, věnovaných Telči, Dačicím, Třešti a Nové Říši; vytvořil i galerii portrétů osobností (Shakespeare, Čapek, Holan, Nezval, Reynek ad); Městské muzeum a galerie v Dačicích zřídilo autorovi stálou pamětní síň (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Procesí

    Položka č.: 179221

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 04. 11. 2020 18:06

    dřevoryt, akvarel, 13,1 x 18,1 cm, sign. PD M Florian, Exlibris Jaroslav Červený, při okrajích mírně pomačkaný papír

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Hommage Á Michael Florian

    Položka č.: 239028

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 09. 11. 2020 19:14

    dřevoryt, 1972, 13,6 x 7,5 a 11 x 11 cm, pozvánka na koncert do Klementina Hommage Á Michael Florian 1972, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Dante

    Položka č.: 237435

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 09. 11. 2020 23:48

    kolorovaný dřevoryt, 26 x 20,5 cm, sign. PD M. Florian, č. 8/50, papír na spodním okraji pokrčen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)