Helena Vanišová

žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze; malířka, grafička; od roku 1978 tvořila grafiku, poté se zaměřila na malbu, od 1989 výhradně akvarelem; podává svědectví o dnešním světě a přírodě, tvoří v cyklech (mj. Člověk a životní prostředí); krajiny zobrazuje poeticky až pohádkově; sérií akvarelů doprovodila literární odkaz K. Čapka; 1975 získala 1. cenu za grafiku (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

  • Helena Vanišová

    Pohár s hrozny

    Položka č.: 896

    Vyvolávací cena: 3.300 CZK (138 €)

    Plánované ukončení: 14. 06. 2024 18:38

    olej, sololit, 14 x 9 cm, nesignováno, rám, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 3.300 CZK (138 €)

  • Helena Vanišová

    Košíček s ořechy

    Položka č.: 897

    Plánované ukončení: 14. 06. 2024 18:39

  • Helena Vanišová

    Plody zahrádky

    Položka č.: 898

    Plánované ukončení: 14. 06. 2024 18:40

    olej, sololit, 8,5 x 13,5 cm, sign. LD H.Vanišová, rám, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

  • Helena Vanišová

    Zátiší s ananasem

    Položka č.: 899

    Plánované ukončení: 14. 06. 2024 18:41

    olej, sololit, 8,5 x 13,5 cm, nesignováno, rám, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

  • Helena Vanišová

    Spadla hvězda

    Položka č.: 900

    Vyvolávací cena: 9.700 CZK (405 €)

    Plánované ukončení: 14. 06. 2024 18:42

    olej, sololit, 2017, 22 x 22 cm, sign. PD H.Vanišová, rám, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 9.700 CZK (405 €)