Pavel Sukdolák
(1925-2022)žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; od poloviny 60. let se zabývá zejména grafickou tvorbou v technice barevného leptu a akvatinty s vzájemně harmonicky propojenými prvky geometrickými, vegetativními, zoomorfními, architektonickými články a písmovými znaky, oba tematické okruhy se v jeho tvorbě často překrývají (krajina a příroda; znak a písmo); tisk z desek si pro zvýšení uměleckého výrazu a technické dokonalosti sám provádí na kvalitní ruční papír; vytváří technicky složité, barevně citlivě laděné dřevořezy i barevné litografie, v nichž zachycuje poetické vzpomínkové krajiny, složené nejčastěji z izolovaných abstrahovaných znaků, plné vznášení, otáčení, víření, chvění; kompozice však nejprve realizuje v pastelu; kresba je přesně vedená, kroužená, cítěná barevně, barevná škála je pestrá; dnešní abstraktní díla opět zachycují snový symbolický svět; příležitostně ilustruje básnické sbírky (Ch. Baudelaire, K. Biebl, B. Pasternak, J. Skácel, K. H. Mácha) a knihy, navrhuje poštovní známky, exlibris a novoročenky; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, PNP v Praze, Galerie v Havlíčkově Brodě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)
Pavel Sukdolák
(1925-2022)
Doteky
Položka č.: 491Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 10x sign. barevný lept a podpis s věnováním na tit. listě P. Sukdolák, vyd. Karel Žižkovský a Josef Runštuk v nakl. KGB (Kniha, Grafika, Bibliofilie), 1994, ex. autorský tisk, Edice Biblos, sv. 34, volné listy v obálce, výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák p…
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu
Pavel Sukdolák
(1925-2022)
Tři oblouky
Položka č.: 281501Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:04
akvatinta, suchá jehla, 26,2 x 16,6 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 78/100, vlevo pod grafikou papír lehce ušpiněný, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Pavel Sukdolák
(1925-2022)
Žlutý člun
Položka č.: 281502Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:05
Pavel Sukdolák
(1925-2022)
Zrcadlo času
Položka č.: 281503Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:06
Pavel Sukdolák
(1925-2022)
Zážeh
Položka č.: 281504Vyvolávací cena: 3.100 CZK (130 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:07
akvatinta, 32,5 x 23,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 5/30, LD vytiskl P. S., nepatrně naražený pravý dolní roh papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)