Kamil Lhoták

  • Kamil Lhoták

    Stíhačka a míč

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (304 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 05. 2020 15:00

    litografie, 1983, 18 x 12,5 cm, monogr. PD K.L., značeno na kameni Kamil Lhoták 83, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na …

    Aktuální cena: 8.500 CZK (304 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Růžový obdélník

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 250.000 CZK (8.929 €)

    smíšená technika na lepence, 1960, 17,5 x 22 cm, sign. LD Kamil Lhoták 1960, rám, obraz významného českého malíře a ilustrátora s duší básníka a velikou vizuální představivostí. Růžový obdélník je ukázkou typického Lhotákova pojetí krajiny. Široce rozpínající se pruh zeleného prostranství s nekonečn…

    Aktuální cena: 250.000 CZK (8.929 €)

    Odhadní cena: 300 000 - 380 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Horská krajina se stanem a míčem

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 1.600.000 CZK (57.143 €)

    olej, plátno, 1958, 55 x 55 cm, sign. LD Kamil Lhoták , rám, dílo Kamila Lhotáka, především díky nezaměnitelným ilustracím s charakteristickou výrazovou zkratkou, se stalo rozpoznatelným napříč širokou veřejností. Poetismus a imaginace jsou typickými vypravěči Lhotákovy tvorby. Nikdo jiný na poli če…

    Aktuální cena: 1.600.000 CZK (57.143 €)

    Odhadní cena: 2 000 000 - 2 200 000 CZK