František Gross

(1909-1985)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Dvě postavy ve městě

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (858 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 05. 2020 15:00

    olej, sololit, 27,5 x 43 cm, sign. PN F. Gross, rám, na rámu oděrky, člen Skupiny 42, Umělecké besedy a skupiny Radar. Tato pro Grosse příznačná městská scenerie reprezentující průmyslovou krajinu dokládá autorův osobitý vizuální slovník. Gross zde plasticitu a objem redukuje na výrazný obrys a abst…

    Aktuální cena: 24.000 CZK (858 €)

    Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK

  • František Gross

    (1909-1985)

    Setkání u mlýna

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (893 €)

    olej, sololit, 1979, 20 x 30,3 cm, sign. PD F. Gross, rám, Tato práce je skvělým reprezentantem tvorby čelního představitele Skupiny 42 a spoluzakladatele skupiny Radar, Františka Grosse. Dílu nechybí nic z umělcova nezaměnitelného, hravého projevu, postaveného na plošnosti, který v sobě snoubí záje…

    Aktuální cena: 27.000 CZK (965 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Interiér (Město při náletu)

    Položka č.: 142

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (143 €)

    litografie, 1946, 33,8 x 45,3 cm, sign. PD F. Gross 46, rám, č. 20/25, provenience: z pozůstalosti autora, vzadu razítko galerie Vltavín, 8.2.-20.3.2005, lehce zvlněný papír, na rámu drobné oděrky, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (143 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK