Jan Bauch

(1898-1995)

žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes; malíř, grafik, sochař a ilustrátor; 1937 vystavoval na čs. expozici v Galerii Charpentier v Paříži a získal Grand Prix; společně s přítelem J. Laudou je autorem monumentální plastiky Přepadení Československa, určené pro Světovou výstavu v New Yorku; 1946 - 1958 byl docentem UMPRUM v Praze; prvá monografie o něm vychází r. 1948 (autor J. Spurný); po několikerém přerušení se vrátil 1962 k sochařské práci; v roce 1963 vychází prvá autobiografie Barvy století, 1980 druhá kniha Čím jsem žil; 1988 v Lyře pragensis Jak udělat z obrazu báseň; počátkem osmdesátých let ve spolupráci s KF Praha vzniká film o jeho životě a díle; v jeho díle nacházíme mimo kreseb a grafik příležitostně i díla monumentální (vitráže, gobelíny, spolupráce s architekturou); díla jsou v majetku NG Praha, MG Brno, GVU Ostrava, GVU Zlín (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

SEZNAM AUTORŮ

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Akt

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (715 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 05. 2020 15:00

    kvaš, kombinovaná technika, papír, 1963, 40 x 28,5 cm, sign. PD Jan Bauch 1963, rám, vysoce působivá ukázka z ruky všestranného umělce, který se vyučil řezbářem, poté vystudoval UMPRUM a u M. Švabinského také pražskou AVU. Jako mladý muž prošel zákopy světové války, což mělo na jeho tvorbu pochopite…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (715 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Karlův most

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.143 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 05. 2020 15:00

    tempera, kombinovaná technika, papír, 1966, 58 x 63 cm, sign. PD Jan Bauch 1966, rám, Jan Bauch byl významným českým malířem, sochařem a ilustrátorem. Obraz Karlův most z roku 1966 nepřímo navazuje na sérii maleb, které vystavil na jaře 1956 v Galerii Českého fondu výtvarných umění, sídlící tehdy v…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.143 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 45 000 - 60 000 CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Most Zlatníků

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 140.000 CZK (5.000 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 05. 2020 15:00

    olej, plátno, 1966, 60 x 80 cm, sign. PD Jan Bauch 1966, rám, obraz Most Zlatníků z roku 1966 je ukázkou dominance plastické složky výrazu Bauchovy malby. Plocha plátna je traktována reliéfně, fauvisticky živou paletou. Tato hmotná až dramatická struktura umocňuje expresivní dojem celého díla a záro…

    Aktuální cena: 140.000 CZK (5.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 180 000 - 220 000 CZK

Facebook