Michael Florian

(1911-1984)

malíř, grafik, ilustrátor; ilustroval řadu publikací pro nakladatelství Melantrich, Symposion, Velehrad a další (E. Valenta: Srdce a poklad, B. Hladík: Božena Němcová a Polná ad.); tvořil i volnou grafiku, asi 600 knižních značek, 800 vánočních pozdravů; převládajícím motivem knižních značek zůstává krajina Vysočiny (stehlíci na bodlácích, kapličky mezi stromy ap.); vytvořil i několik grafických alb, věnovaných Telči, Dačicím, Třešti a Nové Říši; vytvořil i galerii portrétů osobností (Shakespeare, Čapek, Holan, Nezval, Reynek ad); Městské muzeum a galerie v Dačicích zřídilo autorovi stálou pamětní síň (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Leon Barry: Děd

    Položka č.: 677

    Vyvolávací cena: 250 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:03

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Soupis knižních značek

    Položka č.: 693

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:19

    bibliofilie se dvěmi grafikami, 1977, 20,5 x 14,5 cm, jednotlivé listy signovány, vydal SSPE v Praze 1977 v počtu 150 výtisků, 24. str., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Pamětní soubor 1975

    Položka č.: 747

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:13

    Bibliofilie, 2x sign. dřevoryt (portréty Dominika Pecky a Josefa Knapa) M. Florian a 3x dřevoryt O. Stritzka (A. Vyskočil, B. Štorm a T. Vodička), k uctění jubilantů svým přátelům posílá Jaromír Kubík (podpis se vzkazem na tit. listě), ex. 28/75, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radho…

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)