Tomáš Hřivnáč

studium SUPŠ v Praze; malíř, grafik; věnuje se především volné grafice, nejčastěji suché jehle; stejně tak se vysloví často v lehkém akvarelu a společným jmenovatelem prací je smysl pro kresbu a její možnosti; jeho světem je svět ženy a poetiky, která ji obklopuje a utváří; grafické listy jsou jakoby záznamem okamžiků, v nichž se projeví záblesk akce, situace, gesta; i samotné názvy děl naznačují okamžitost a torzovitost situací (Naposled, Uhýbat, Stranou, Mimo aj.); směrem k abstraktnosti míří jeho grafiky tam, kde opouští i tvář a konkrétnost osobnosti, aby zbyla jen linka, tvar a tomu odpovídající napětí (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)

  • Tomáš Hřivnáč

    Skok

    Položka č.: 261467

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 13:39

    suchá jehla, 1993, 20 x 16 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 93, rám, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Praze

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Tomáš Hřivnáč

    Sitting

    Položka č.: 261468

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 13:40

    suchá jehla, 1992, 33 x 27,5 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 1992, č. 12/20, Antikvariát Ostrovní, studium na SUPŠ v Praze