Tomáš Hřivnáč

studium SUPŠ v Praze; malíř, grafik; věnuje se především volné grafice, nejčastěji suché jehle; stejně tak se vysloví často v lehkém akvarelu a společným jmenovatelem prací je smysl pro kresbu a její možnosti; jeho světem je svět ženy a poetiky, která ji obklopuje a utváří; grafické listy jsou jakoby záznamem okamžiků, v nichž se projeví záblesk akce, situace, gesta; i samotné názvy děl naznačují okamžitost a torzovitost situací (Naposled, Uhýbat, Stranou, Mimo aj.); směrem k abstraktnosti míří jeho grafiky tam, kde opouští i tvář a konkrétnost osobnosti, aby zbyla jen linka, tvar a tomu odpovídající napětí (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)

  • Tomáš Hřivnáč

    Figura

    Položka č.: 290

    Vyvolávací cena: 1.250 CZK (53 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 17:49

    Aktuální cena: 1.250 CZK (53 €)

  • Tomáš Hřivnáč

    Mimo

    Položka č.: 281490

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 29. 04. 2024 21:58

    suchá jehla, 1994, 65 x 50 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 94, č. 1/40, pravý dolní roh politý, od levého dolního k levému hornímu okraji zažloutlý a ohmataný papír, při horním okraji otisku desky podélná šmouha, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Praze

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • Tomáš Hřivnáč

    Dívčí akt

    Položka č.: 281270

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 08. 05. 2024 18:10

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • Tomáš Hřivnáč

    Neznámá

    Položka č.: 281593

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 15:36

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

  • Tomáš Hřivnáč

    Čtyři jezdci apokalypsy

    Položka č.: 281594

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 15:37

  • Tomáš Hřivnáč

    U země II.

    Položka č.: 281595

    Vyvolávací cena: 8.900 CZK (371 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 15:38

    suchá jehla, 2021, 49 x 66 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2021, č. 22/34, při okrajích nepatrně ohmataný papír, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Praze

    Aktuální cena: 8.900 CZK (371 €)

  • Tomáš Hřivnáč

    Gorily

    Položka č.: 281596

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 15:39

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)