Emil Filla

(1882-1953)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Hérakles vítěz

    Položka č.: 186

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:05

    lept, 1937, 40 x 31,7 cm, sign. PD Emil Filla 37, rám, č. 141/306, prémie SVU Mánes ; tvorba Emila Filly patří k pilířům české moderní malby 20. století a je především spjata s vlnou kubismu v českém malířství. Filla byl absolventem pražské Akademie výtvarného umění a spolu s B. Feiglem, B. Kubištou…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Ilustrace k Torsu naděje

    Položka č.: 187

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:06

    lept, akvatinta, 1946, 19,8 x 15,4 cm, sign. PD Emil Filla, ohmataný papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)