Anna Haskel (Häckel)

německá autorka medijních kreseb z Čech, z venkovského prostředí. Kreslit začala po svém padesátém roce, pastelkami na papíře - fantazijní květinové rozviliny ornamentálního charakteru střídavě symetrické a asymetrické. V našem souboru jsou kresby z 20. - 30. let, některé datované, některé i signované (vyskytují se obě podoby jména). V dobové literatuře se píše, že se účastnila výstav medijních kreseb, i v zahraničí (Švýcarsko). Nově, v rámci art brut, byly její kresby prezentovány poprvé v Praze 1998, potom ve Vídni, Paříži a Bruselu. Literatura: Art brut v Českých zemích (Mediumici, solitéři, psychotici), Olomouc 2008, s. 36-37, 183-184

Žádná aktuální aukce