Michael Rittstein

  • Michael Rittstein

    Levitace v kuchyni

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 11. 2023 18:40

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Michael Rittstein

    Hrnce a srdce

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 11. 2023 18:33

    litografie, 1990, 30 x 45 cm, sign. PD M. Rittstein 90, č. 3/45, vlevo nahoře díra v papíru, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • Michael Rittstein

    Ohýnky

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00

    akryl, plátno, 2018, 40 x 30 cm, sign. PD M. Rittstein 2018, vzadu M. Rittstein 2018, tento atraktivní obraz je vydařenu ukázkou z autorova cyklu inspirovaného výletem do Indie. Rozsahem nevelký konvolut obrazů vyvrcholil dvěma rozměrnými obrazy, které byly umístěny v čele autorovy úspěšné výstavy …

    Aktuální cena: 140.000 CZK (5.834 €)

    Odhadní cena: 150 000 - 180 000 Kč CZK

  • Michael Rittstein

    V troubě

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 99.000 CZK (4.125 €)

    kvaš, tuš, uhel, tužka, papír, 1987, 48 x 64 cm, sign. PD M. Rittstein, Michael Rittstein studoval na SOŠV v Praze, byl žákem prof. A. Paderlíka na AVU a spoluzakladatelem uměleckého sdružení 12/15 Pozdě, ale přece, byl rovněž členem sdružení Nová skupina a SVU Mánes. Kromě malby se věnuje také ilus…

    Aktuální cena: 99.000 CZK (4.125 €)

    Odhadní cena: 130 000 - 160 000 Kč CZK

  • Michael Rittstein

    Skupina Brutus

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    litografie, 2015, 81 x 55 cm, sign. PD M. Rittstein 2015, č. 17/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

  • Michael Rittstein

    Devastace

    Položka č.: 228

    Vyvolávací cena: 3.700 CZK (155 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    litografie, 1982, 40 x 27 cm, sign. PD M. Rittstein 82, č. 65/100, soupis Hédervári č. 100, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.700 CZK (155 €)

  • Michael Rittstein

    Rozhovor na schodech

    Položka č.: 227

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    serigrafie, 1980, 16,8 x 21,2 cm, sign. PD M. Rittstein 80, č. 30/32, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Zhora zdola

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 380.000 CZK (15.834 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akryl, plátno, 2016, 180 x 150 cm, sign. PD M. Rittstein 2016, vzadu M. Rittstein, vzadu věnování a autorsky název, před dvěma lety proběhnuvší retrospektivní výstava prof. Michaela Rittsteina v Jízdárně Pražského hradu potvrdila autorovo mimořádné postavení na české výtvarné scéně. Jeho navýsost os…

    Aktuální cena: 380.000 CZK (15.834 €)

  • Michael Rittstein

    Znepokojen hmyzem

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 290.000 CZK (12.084 €)

    Aktuální cena: 290.000 CZK (12.084 €)

  • Michael Rittstein

    Tu a tam

    Položka č.: 431

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    litografie, 1985, 41 x 28 cm, sign. PD M. Rittstein 85, č. 47/60, lehce ohnutý levý dolní roh, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Michael Rittstein

    Desatero

    Položka č.: 176

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    soubor 10 litografií, 1975 - 1985, 20,5 x 13,5 cm, sign. PD M. Rittsttein 86, Edice Biblos, sv. 17, soubor grafických listů Michaela Rittsteina pro své přátelé připravili J. Runštuk a K. Žižkovský, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

  • Michael Rittstein

    H.H. Ewers: Srdce králů

    Položka č.: 181

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    bibliofilie, 3x bar. sign. litografie a ob. M. Rittstein, 1. sv. edice Topas, vyd. Trigon, Praha 1991, brož, ex. A/3, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdru…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • Michael Rittstein

    Na větvi

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 280.000 CZK (11.667 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    akryl, plátno, 2013, 100,5 x 80 cm, sign. PD M. Rittstein 2013, vzadu popsáno autorem, autor patří mezi nejvýznamnější české malíře druhé půle 20. století, byl členem skupiny 12/15 a rovněž dlouholetým pedagogem na Akademii výtvarných umění. Jeho díla jsou protkána smyslem pro uměleckou nadsázku. Au…

    Aktuální cena: 305.000 CZK (12.709 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

    Odhadní cena: 350 000 - 400 000 Kč CZK

  • Michael Rittstein

    Ve stínu

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)

    akryl, plátno, 2018, 40 x 30 cm, sign. PD M. Rittstein 2018, tento obraz publikovaný v knize Klokaní tarzan, která doprovázela autorovu výstavu v pražské Trafo Gallery, je vydařenu ukázkou z autorova cyklu inspirovaného výletem do Indie. Tento rozsahem nevelký konvolut obrazů vyvrcholil dvěma rozměr…

    Aktuální cena: 116.000 CZK (4.834 €)

    Odhadní cena: 140 000 - 180 000 Kč CZK

  • Michael Rittstein

    Pro dobrý pocit

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 480.000 CZK (20.000 €)

    akryl, plátno, 2012, 180 x 210 cm, sign. PD M. Rittstein 2012, autor patří mezi nejvýznamnější české malíře druhé půle 20. století, byl členem skupiny 12/15 a rovněž dlouholetým pedagogem na Akademii výtvarných umění. Nabízená položka obsahuje vše, co je pro Rittsteinovo dílo charakteristické: narat…

    Aktuální cena: 480.000 CZK (20.000 €)

    Odhadní cena: 600 000 - 700 000 Kč CZK

  • Michael Rittstein

    Vlažná sprcha

    Položka č.: 262

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 1996, 38 x 48,5 cm, sign. PD M. Rittstein 96, č. 12/50, rožky mírně ohnuté, antiqari.at Radhošťská, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Karotka a plastelína

    Položka č.: 280027

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2024 16:13

    litografie, 1991, 51 x 37 cm, sign. PD M. Rittstein 91, č. 48/60, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes