Michael Rittstein

  • Michael Rittstein

    Se psem na jezu

    Položka č.: 245

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2021 15:00

    litografie, 2009, 64,5 x 48 cm, sign. PD M. Rittstein 2009, č. 6/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • Michael Rittstein

    Volská oka

    Položka č.: 244

    litografie, 1991, 50,5 x 40 cm, sign. PD M. Rittstein 91, č. 1/90, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Ostrý pohled

    Položka č.: 243

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    litografie, 1995, 20,8 x 30 cm, sign. PD M. Rittstein 95, rám, č. 39/100, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Michael Rittstein

    Přesnídávka

    Položka č.: 242

    litografie, 1995, 21 x 30 cm, sign. PD M. Rittstein 95, rám, č. 39/100, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Sekačka

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 08. 2021 18:42

    litografie, 1981, 37 x 50,5 cm, sign. PN M. Rittstein 81, č. 33/60, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Levitace v kuchyni

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 08. 2021 18:20

    litografie, 1983, 58 x 43 cm, sign. PD M. Rittstein 83, č. 9/50, č. 9/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Michael Rittstein

    Sprcha pro zahřátí

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2021 15:00

    litografie, 1996, 39 x 48 cm, sign. PD M. Rittstein 96, 9/50, Autor patří mezi nejvýznamnější české malíře druhé půle 20. století, byl členem skupiny 12/15 a rovněž dlouholetým pedagogem na Akademii výtvarných umění. Nabízená položka obsahuje to, co je pro Rittsteinovo dílo nejcharaktistištější:…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Michael Rittstein

    Ian McWan: Psychopolis a jiné povídky

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bibliofilie, sign. bar. litografie ve frontispisu M. Rittstein, vyd. Volvox Globator a KGB, Praha, 1997, ex. 32/100 na papíře Antik, pův. plkž. vazba s ochr. pouzdrem, 129s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného …

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Michael Rittstein

    Modré semišky

    Položka č.: 216

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 05. 2021 15:00

    litografie, 2003, 63,5 x 44,6 cm, soupis Hédervári č. 130, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Poslední dražitel: ID5**3 Historie příhozu

    Odhadní cena: 6 000 - 9 000 Kč CZK

  • Michael Rittstein

    Chovatel křečka

    Položka č.: 215

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    Aktuální cena: 3.300 CZK (132 €)

    Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Upytlačená dojnice

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.320 €)

    akryl, plátno, 2009, 40 x 50 cm, sign. PD M. Rittstein 2009, tento obraz propůjčil název výpravné knize mapující autorovy malé formáty i výstavě v Galerii Vltavín, která vydání knihy se studií Kateřiny Tučkové doprovázela. Námět obrazu je inspirován letními pobyty malíře v rodovém stavení v Brnířově…

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.320 €)

    Odhadní cena: 80 000 - 100 000 Kč CZK

  • Michael Rittstein

    Lednice (Calex)

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 49.000 CZK (1.960 €)

    kvaš, papír, 1992 -1993, 49 x 35 cm, LD M.Rittstein, autor patří mezi nejvýznamnější české malíře druhé půle 20. století, byl členem skupiny 12/15 a rovněž dlouholetým pedagogem na Akademii výtvarných umění. Nabízená položka obsahuje vše, co je pro Rittsteinovo dílo charakteristické: narativní figur…

    Aktuální cena: 49.000 CZK (1.960 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč CZK

  • Michael Rittstein

    Podpis

    Položka č.: 257247

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 07. 2021 15:31

    fotografie, 10 x 15 cm, originální podpis na barevné fotografii, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Michael Rittstein

    Stan

    Položka č.: 231922

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 06. 2021 19:24

    litografie, 2000, 28 x 19 cm, sign. PD M. Rittstein 2000, č. 8/100, soupis Hédervári č. 87, ohnutý levý horní roh, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Michael Rittstein

    Se psem na jezu

    Položka č.: 254974

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 04. 2021 15:43

    litografie, 2009, 72 x 51 cm, sign. PD M. Rittstein 2009, č. 28/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Ženy na WC muži

    Položka č.: 254505

    Vyvolávací cena: 3.300 CZK (132 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 03. 2021 20:42

    litografie , 1978, 43 x 34 cm, sign. PD M. Rittstein 78, č. 16/30, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Doma je doma

    Položka č.: 252786

    Vyvolávací cena: 5.900 CZK (236 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2021 18:06

    soubor 8 litografií, 19 x 24 cm, sign. na zadní straně souboru M. Rittstein, Edice Folio,svazek č. 4, výtisk č. 9 litografie vytiskl Vratislav Ševčík, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení No…

    Aktuální cena: 5.900 CZK (236 €)

    Poslední dražitel: ID2*** Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Tu a tam

    Položka č.: 231921

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2021 19:50

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu