František Kobliha

(1877-1962)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Sv. Mikuláš

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (112 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 07. 2020 15:00

    dřevoryt, 1913, 35,5 x 26,3 cm, značeno ve dřevě: FK 13, rám, zažloutlý papír, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (112 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Položka č.: 165

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (297 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2020 15:00

    olej, dřevo, 44,5 x 33,3 cm, monogr. PD FK, rám, Vystudoval UMPRUM pod vedením Františka Ženíška a AVU v Praze. Patří vedle J. Váchala, J. Konůpka a J. Zrzavého k nejvýznamnějším symbolistům druhé generace. Patřil do skupiny SURSUM, která na české scéně působila pouze dva roky, v letech 1910–12. Umě…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (297 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 25 000 CZK

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Exlibris MUDr. V. Šimák

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 05. 2020 14:08

    dřevoryt, 10 x 6,9 cm, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Exlibris Růža Bradáčová

    Položka č.: 8

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 05. 2020 14:07

    dřevoryt, 10,2 x 5,9 cm, PD značeno v desce FK, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Exlibris Eduard Cekl

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 05. 2020 14:01

    dřevoryt, 1913, 9,2 x 6,2 cm, LD značeno v desce FK 13, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Exlibris B. Petrlík

    Položka č.: 1

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 05. 2020 14:00

    dřevoryt, 1950, 10,8 x 6,8 cm, LD značeno v desce F.K., Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Edvard Bém - Černá a zlatá

    Položka č.: 354

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:00

    bibliofilie, 21,5 x 17 cm, 6x dřevoryt F. Kobliha, vyd. Grafia, Praha, 1912, podpis s věnováním E. Bém, pův. vazba z jap. hedvábí, 76s., červená skvrna na přední vazbě, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.600 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Relikviář (Básně v próze Arnošta Procházky z jeho pozůstalosti)

    Položka č.: 200

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (93 €)

    bibliofilie, sign. lept s podobiznou A. Procházky ve frontispisu Fr. Kobliha, podpis Jiřího Karáska ze Lvovic (úv. text) a Kamilly Neumannové v tiráži (vyd.), Praha, 1928, 150 výtisků, upr. K. Dyrynk, listy svázané nití v obálce - bez vady, ochranné papírové desky na hřbetu poškozené, antiqari.at Ra…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (93 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jan Opolský: Stradivari

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 2.600 CZK (97 €)

    bibliofilie, frontispis, tit. list, pět iniciál, značka a vigneta Fr. Kobliha, podpis autora na tit. listě, vyd. Svatopluk Klír a F.J. Klír, Kladno, 1928, ex. 80/104, ed. Zodiak, ruční papír Fabriano, listy svázané nití v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u …

    Aktuální cena: 2.600 CZK (97 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jiří Karásek ze Lvovic: Endymion

    Položka č.: 243

    Vyvolávací cena: 500 CZK (19 €)

    bibliofilie, pův. dřevoryty vyzdobil Fr. Kobliha, vyd. Kamilla Neumanová, Praha, 1913, kartonová vazba, 60s. velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Otokar Březina - Větry od pólů

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (408 €)

    bibliofilie, 39,5 x 30 cm, 11x sign. vernis-mou, 1x dřevoryt na ob. František Kobliha, vyd. J. Pohořelý, Praha, 1946, 2 sv. edice Vltava, ex. 218/250, volné archy v ob. 66s., krycí pergamenový papír zašlý, lehce potrhaný, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (408 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jiří Karásek ze Lvovic: Ostrov vyhnanců

    Položka č.: 244

    bibliofilie, pův. dřevoryty vyzdobil Fr. Kobliha, vyd. Kamilla Neumanová, Praha, 1912, kartonová vazba, 86s. velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Arnošt Procházka

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 06. 2019 18:21

    dřevoryt, 11,2 x 8,5 cm, LD monogr. Ve dřevě F.K., antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (67 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2020 15:16

    Aktuální cena: 1.800 CZK (67 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Adámek Rudolf, Kobliha František, Váchal Josef: Ex libris Fr. Skřivan. Ex libris Jaroslav Machač. Ex libris Dr. J. Šimánek

    Položka č.: 1551

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 19:12

    3x dřevoryt, 11 x 21,7 cm, 2x značeno v desce, při levém okraji mimo tisk mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Položka č.: 1436

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 17:17

    7x dřevoryt, 1920, 19,5 x 28 cm, vše signováno, Praha - osm původních dřevorytů Fr. Koblihy s úvodní básní K. Klaváčka a slov. doprovodem J. Rodena, vydáno o VII. sletu všesokoloském 1920, velikost dřevorytů cca 13 x 8 cm, jeden dřevoryt chybí, mírně poškozeno, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP …

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Adolf Veselý: Kniha interieurů

    Položka č.: 1027

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:28

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu a závěrečný dřevoryt Fr. Kobliha, vyd. Fr. Švejda, Praha, 1913, polokožená převazba, 63s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    J. Neruda: U tří lilií

    Položka č.: 250

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (71 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2019 15:03

    bibliofilie, 4x pův. lept a zároveň výzdoba dřevorytem Fr. Kobliha, nesignováno, vyd. Moderní Revue, Praha, 1922, ex. 146/200, polokožená převazba se zlacením na hřbetu, 24s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hol…

    Aktuální cena: 3.300 CZK (123 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    H. de Balzac: Dívka se zlatýma očima

    Položka č.: 463

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (41 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, frontispis, výzdoba titulního listu, iniciály, viněta v závěru Fr. Kobliha, papír japon, vazba L. Bradáč, přel. K. Fiala, tisk J. Skalák, 4. sv. Knihy pro bibliofily vyd. Kamilla Neumannová, Praha 1913, kož. vazba se zlac. ražbou, zlatá ořízka, 114s., drobné oděrky a nečistoty na vazbě, velmi…

    Aktuální cena: 1.100 CZK (41 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jaroslav Maria: Emausy

    Položka č.: 225

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (56 €)

    bibliofilie, 3x původní signovaný dřevoryt (frontispis, tit. list a závěrečný dřevoryt) a úprava Fr. Kobliha, vyd. V. Žikeš, Plzeň, 1926, ex. VI.Z/25 pro potřebu nakladatele, k tomu dalších 100 výtisků, ruční papír Zanders, tisk Kryl a Scotti, listy sešité nití v obálce, 57s., úbytek obálky na hřbet…

    Aktuální cena: 2.200 CZK (82 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    M. Marten: Básník illustrace

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (130 €)

    bibliofilie, původní lept ve frontispisu, iniciála, titulní a závěrečná viněta dřevoryty F. Kobliha, úprava K. Dyrynk, za vedení K. Dyrynka tisk Státní tiskárna v Praze,  vydal k padesátým narozeninám Františka Koblihy jako první soukromý tisk Dr. Prokop Toman ml., Prahe 1927. brož., ex.45/80, ruční…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (130 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Petr Bezruč: Stužkonoska modrá

    Položka č.: 34

    bibliofilie, 18x sign. dřevoryt a viněta Fr. Kobliha, podpis P. Bezruče na patitulu, vyd. František Alex, 1957, ex. 83/100, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (149 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Dante

    Položka č.: 34

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 04. 2019 16:38

    dřevoryt, 12,5 x 8,8 cm, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Tristan (list č. 5)

    Položka č.: 64

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 04. 2019 15:23

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Tristan (list č. 2)

    Položka č.: 63

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 04. 2019 15:21

    Aktuální cena: 2.700 CZK (100 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Tristan (list č. 3)

    Položka č.: 62

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 04. 2019 15:16

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Položka č.: 952

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 05. 2018 11:50

    dřevoryt, 13,2 x 8,2 cm, pasparta, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 101 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Sněmovní ulice

    Položka č.: 754

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 11. 2017 14:35

    dřevoryt, 13 x 8,4 cm, sign. LD F. Kobliha, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 101 CZK (4 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Ex libris Dr. ČB

    Položka č.: 223881

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 03. 2020 23:00

    dřevoryt, 6,2 x 5,4 cm, LD značeno F.K, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)