Vlastimil Beneš

(1919-1981)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Kankán

    Položka č.: 689

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2021 15:00

    1 x kresba tužka, papír; 1x fotografie, 12,5 x 17; 14 x 18,5 cm, sign. vzadu Vlastimil Beneš, rám, autorský popis, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Skicák A5

    Položka č.: 688

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    24 x pastel, tuš, papír, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Skicák A4

    Položka č.: 687

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    13 x uhel, rozmývaná tuš, papír, chybí přebal, okraje lehce potrhané, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Krasavice

    Položka č.: 207

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 11. 2021 15:00

    tuš, papír, 1946, 29 x 20,5 cm, monogr. PD B46, Vlastimil Beneš je často spojován s umělci Skupiny 42, s nimiž ho spojují generační i názorové souvislosti. Přesto jeho tvorbu charakterizuje spíše vyhraněná individualita těžko zařaditelná do obecně formulovaných uměleckých tendencí. Charakterovým prv…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Odhadní cena: 5 000 - 7 000 CZK

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Muž jdoucí městem

    Položka č.: 206

    tužka, papír, 21 x 14,5 cm, Vlastimil Beneš je často spojován s umělci Skupiny 42, s nimiž ho spojují generační i názorové souvislosti. Přesto jeho tvorbu charakterizuje spíše vyhraněná individualita těžko zařaditelná do obecně formulovaných uměleckých tendencí. Charakterovým prvkem jeho tvorby se s…

    Aktuální cena: 3.400 CZK (136 €)

    Odhadní cena: 5 000 - 7 000 Kč CZK

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Vltava u Vyšehradu

    Položka č.: 316

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 06. 2021 15:00

    tuš, papír, 10 x 14 cm, monogr. PD, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Hřbitůvek

    Položka č.: 315

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    tuš, papír, 1944, 21 x 15,5 cm, PD monogr. B.44, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Surrealistická XV

    Položka č.: 314

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    tuš, papír, 1945, 18 x 12,5 cm, PD monogr. B45, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Surrealistická XIV

    Položka č.: 313

    tuš, papír, 1945, 19,2 x 13,2 cm, PD monogr. B45, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Surrealistická XIII

    Položka č.: 312

    tuš, papír, 1945, 14,5 x 21 cm, PD monogr. B45, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Surrealistická XII

    Položka č.: 311

    tuš, papír, 1945, 19,5 x 10,7 cm, PD monogr. B45, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Surrealistická XI

    Položka č.: 310

    tuš, papír, 1945, 20,8 x 14,5 cm, LD monogr. B45, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Surrealistická X

    Položka č.: 309

    tuš, papír, 1945, 20,5 x 12,5 cm, LD monogr. B45, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Řecký motiv

    Položka č.: 308

    tuš, papír, 1945, 15 x 21 cm, LD monogr. B45, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Muži/Smíchov

    Položka č.: 307

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    tuš, papír, 1945, 14,4 x 19,5 cm, PD monogr. B. 45, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Praha /v pozadí Hradčany/

    Položka č.: 306

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Agitace

    Položka č.: 305

    tužka, papír, 1940, 22 x 29 cm, monogr. PD B. 15. III. 1940, rám, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Ex libris Beneš

    Položka č.: 301

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    kresba tuší, 10 x 7 cm, sign. DU V. Beneš, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Marx

    Položka č.: 300

    perokresba, papír, 1945, 22 x 17 cm, monogr. PD B 45, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Skicák 1939

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 05. 2021 15:00

    32 x pastel, kombinovaná technika, papír, 18 x 23,5 cm, Vlastimil Beneš je často spojován s umělci Skupiny 42, s nimiž ho spojují generační i názorové souvislosti. Přesto jeho tvorbu charakterizuje spíše vyhraněná individualita těžko zařaditelná do obecně formulovaných uměleckých tendencí. Charakter…

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 15 000 Kč CZK

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Madam II

    Položka č.: 101

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 03. 2021 10:40

    perokresba, papír, 1945, 25,5 x 17,5 cm, PD monogr. B 45, rám, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Madam I

    Položka č.: 100

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 03. 2021 10:39

    perokresba, papír, 1945, 20,5 x 14 cm, LD monogr. B. 45, rám, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Na pláži

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 03. 2021 10:37

    perokresba, papír, 1945, 20,4 x 29,7 cm, monogr. PD B 45, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Plakát k výstavě

    Položka č.: 252444

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 01. 2021 19:13

    linoryt, 1966, 66,5 x 45,5 cm, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 2.100 CZK (84 €)