Vlastimil Beneš

(1919-1981)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Skicák II

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00

    38x kombinovaná technika, 1938, 18 x 14,5 cm, vše sign., Vlastimil Beneš je často spojován s umělci Skupiny 42, s nimiž ho spojují generační i názorové souvislosti. Přesto jeho tvorbu charakterizuje spíše vyhraněná individualita těžko zařaditelná do obecně formulovaných uměleckých tendencí. Charakte…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Odhadní cena: 7 000 - 8 500 Kč CZK

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Skicák I

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)

    18x kombinovaná technika, 17,5 x 19 cm, Vlastimil Beneš je často spojován s umělci Skupiny 42, s nimiž ho spojují generační i názorové souvislosti. Přesto jeho tvorbu charakterizuje spíše vyhraněná individualita těžko zařaditelná do obecně formulovaných uměleckých tendencí. Charakterovým prvkem jeho…

    Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)

    Odhadní cena: 4 000 - 5 000 Kč CZK

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Toaleta

    Položka č.: 356

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    linoryt, 1948, 25 x 17 cm, sign. PD Beneš 48, č. 8/10, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Vybírání brambor - skica

    Položka č.: 355

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    tužka, karton, 38,5 x 30 cm, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Stavební jeřáb

    Položka č.: 354

    rytina v plastu, 22,5 x 15 cm, sign. PD Beneš, č. 3/5, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Město

    Položka č.: 353

    rytina v plastu, 1947, 21 x 14,7 cm, sign. PD Beneš 47, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Těžní věž

    Položka č.: 352

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    rytina v plastu, 22,6 x 15 cm, sign. PD Beneš, č. 2/4, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Akt zezadu

    Položka č.: 349

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    rytina v plastu, 1947, 11 x 9,5 cm, sign. PD Beneš 1947, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Cívky

    Položka č.: 346

    rytina v plastu, 8,6 x 13,5 cm, sign. PD Beneš, č. 3/5, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Vlastní podobizna před štaflemi

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    olej, překližka, 1942, 48,5 x 38,5 cm, sign. LD Beneš 42, rám, Vlastimil Beneš je často spojován s umělci Skupiny 42, s nimiž ho spojují generační i názorové souvislosti. Přesto jeho tvorbu charakterizuje spíše vyhraněná individualita těžko zařaditelná do obecně formulovaných uměleckých tendencí. Ch…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč CZK

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Na periferii

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    olej, sololit, 1968, 12,5 x 24,5 cm, sign. PD Beneš, rám, Vlastimil Beneš je často spojován s umělci Skupiny 42, s nimiž ho spojují generační i názorové souvislosti. Přesto jeho tvorbu charakterizuje spíše vyhraněná individualita těžko zařaditelná do obecně formulovaných uměleckých tendencí. Charakt…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    U stolku/Toaleta

    Položka č.: 531

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 08:25

    rytina v plastu, 1949, 24,5 x 16,5 cm, sign. PD Beneš 49, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Skicák

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    kombinovaná technika, pastel, tužka, papír, 1938, 18 x 14,5 cm, sign. Beneš 38, 25x kresba, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Kankán

    Položka č.: 145

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)

    1x kresba tužka, papír; 1x fotografie, 12,5 x 17; 14 x 18,5 cm, sign. vzadu Vlastimil Beneš, rám, autorský popis, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Položka č.: 268605

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 01. 2023 12:07

    rozmývaná tuš, papír, 27 x 20 cm, rám, vzadu razítko Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Stromy

    Položka č.: 268604

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 01. 2023 12:06

    rytina v plastu, 1947, 13,5 x 13 cm, sign. PD Beneš 47, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Hlava muže

    Položka č.: 268603

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 01. 2023 12:05

    rytina v plastu, 1947, 15 x 11,5 cm, sign. PD Beneš 47, mimo tisk natržený podlepený papír, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Objekt

    Položka č.: 268602

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 01. 2023 12:04

    rytina v plastu, 15 x 22,5 cm, sign. PD Beneš, č. 1/4, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Klepadlo

    Položka č.: 268601

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 01. 2023 12:03

    rytina v plastu, 11 x 8,5 cm, vpravo přání, uprostřed přeloženo mimo tisk, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)