Zdeněk Burian

(1905-1981)

malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.

SEZNAM AUTORŮ

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J.O. Curwood: Syn Kazanův

    Položka č.: 838

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 11. 2021 12:18

    kniha, ob. Z. Burian, úprava A. Dvořák, vydal V. Škubal, Praha 1946, orig. brož s přebalem, ob. místy poškozená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Julius Verne: Děti kapitána Granta

    Položka č.: 500

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2021 15:00

    kniha, 24 x 18 cm, obálka a ilustrace Zd. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1947, 6. vydání, 465 s., plpl. vazba, obálka zašlá a pothraná, hrany vazby lehce opotřebené, velmi dobrý stav knihy, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků …

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Julius Verne: Sever proti Jihu

    Položka č.: 499

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2021 15:00

    kniha, 24 x 18 cm, obálka Zd. Burian, vevázaná vpředu, ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha cca 1935, 4. vydání, 283 s., nepůvodní plpl. vazba, lehce zažloutlé listy, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarník…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Julius Verne: Ledová Sfinga

    Položka č.: 498

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2021 15:00

    kniha, 24 x 18 cm, obálka Zd. Burian, vevázaná vpředu, ilustrace G. Roux a F. Horník, vydal Jos.R. Vilímek, Praha 1929, 3. vydání, 310 s., nepůvodní plpl. vazba, lehce zažloutlé listy, mírně rozvolněná vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, …

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Červenomodrý Methusalem

    Položka č.: 495

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2021 15:00

    kniha, 22,5 x 16,5 cm, ilustrace Zd. Burian, vydal Jan Toužimský, Praha 1933, 367 s., nepůvodní plpl. vazba, lehce zažloutlé listy jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Torry Gredsted: Zpívající šíp

    Položka č.: 494

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2021 15:00

    kniha, 18 x 12,5 cm, 6 černobílých kvašů, 3 kresby v textu, vazba a ilustrace na titulu Zd. Burian, ed. S puškou a lassem, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1935, 236 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvar…

    Aktuální cena: 1.099 CZK (44 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    R. Kipling: Stateční kapitáni

    Položka č.: 493

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2021 15:00

    kniha, 24,5 x 18 cm, 10 celostr. kvašových ilustrací na žlutém podtisku v přílohách a kresba na vazbě Z. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha nedat.(1937), orig. pl. vazba, 172s., dvoustr. ilustrace za s. 35 všita obráceně, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovs…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Hans Dominik: Kamelot milionářem

    Položka č.: 492

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2021 15:00

    kniha, 24 x 18 cm, ilustrace Zd. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1930, 444 s., nepůvodní plpl. vazba, zkosený hřbet, lehce zažloutlé stránky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Adolf Zeman - Nepřátel se nelekali…

    Položka č.: 491

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2021 15:00

    kniha, 24,5 x 17,5 cm, il. Z. Burian, vyd. J. R. Vilímek, Praha, 1938, pevná převazba s vlepenou obálkou, 298s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Robert Louis Stevenson - Dobrodružství Davida Balfoura

    Položka č.: 705

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2021 15:03

    kniha, 18,5 x 14 cm, prvotina Zdeňka Buriana, vyd. Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství, Praha, 1921, polokožená převazba, původní Burianova obálka vlepena, 340s., velmi pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Pur…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Červenomodrý Methusalem

    Položka č.: 701

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2021 15:03

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Jan Toužimský, Praha, 1933, pův. clpl. vazba, 367s., mírně zkosený hřbet a jen lehce opotřebené okraje desek, jinak velmi dobrý, pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Julius Verne - Děti kapitána Granta

    Položka č.: 706

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2021 15:00

    kniha, 24 x 18 cm, 16 čb. kvašových ilustrací Z. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1947, pův. clpl. zdobená vazba s původní obálkou, 464s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.001 CZK (41 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Josef Augusta - Urtidens Djur/Hlubinami pravěku

    Položka č.: 704

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2021 15:00

    volné listy, 33 x 23 cm, 50x ilustrace Z. Burian, vyd. Artia, Praha, 1958, finský a italský text, volné listy v papírové obálce, opotřebený stav, místy lehce natrženo, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Max Brand: Příjemný Jim

    Položka č.: 703

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2021 15:00

    obálka, původní obálka brožovaného vydání, návrh Zd. Burian, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1938, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    A. Assolant: Hrdinný kapitán Korkorán

    Položka č.: 702

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2021 15:00

    kniha, ob. a 10 celostr. čb. kvašů na žlutém podtisku Z. Burian, 5. vydání, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1935, polopl. vazba s nalep. ob., 255s., drobné poškození hran, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Syn lovce medvědů

    Položka č.: 700

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2021 15:00

    kniha, 21 čb. kvašových ilustrací z části dvoustránkových a 16 pérovek  v textu několik celostránkových Zd. Burian, překlad G. Smetana, vydal Jan Toužimský, Praha 1934, 282 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdr…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Petrolejový princ

    Položka č.: 698

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2021 15:00

    kniha, vzácně dochovaná barev. obálka, 23 čb. kvašových převážně dvoustránkových ilustrací a 10 pérovek v textu Zd. Burian, překlad J. Freund, vydal Jan Toužimský, Praha 1932, 408 s., clpl. vazba s obálkou, obálka při okrajích drobně poškozená a podlepená, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák pro…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Bílý Tesák * Hrdinný kapitán Korkorán * Gaspar Ruiz * Poslední Mohykán

    Položka č.: 697

    Vyvolávací cena: 2.300 CZK (92 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2021 15:00

    4 x kniha, 4 rané svazky edice Knihy odvahy a dobrodružství (KOD) č. 7, 9, 16 a 20 v původních vazbách, ve velmi dobrém stavu! KOD č. 7 J. London: Bílý tesák,  ilustrace a obálka Jan Černý - Klatovský, vydalo Státní nakladatelství dětské knihy (SNDK), Praha 1957, 226 s., brož., ochranná folie, …

    Aktuální cena: 2.300 CZK (92 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Robinson Crusoe - zkáza korábu

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 05. 2021 15:00

    tuš, běloba, papír, 18,5 x 24,5 cm, monogr. PD ZB, rám, muzeální antireflexní sklo, "Byla to strašná noc. Takovou bouři snad tu Robinson dosud ani nezažil. Unaven bděním, usínal až k ránu. Náhle jej probudil mohutný rachot. Robinson se lekl, že opět počala sopka soptit. Vyskočil a vyběhl z jesk…

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.400 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

    Odhadní cena: 90 000 - 120 000 Kč CZK

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Robinson Crusoe - cesta do nitra ostrova

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 05. 2021 15:00

    tuš, běloba, papír, 17 x 25 cm, monogr. PD ZB, rám, muzeální antireflexní sklo, "Jednoho dne se rozhodl, že vykoná cestu přímo do nitra ostrova. Vstal za svítání, nakrmil kozy, nanosil jim kupu čerstvé trávy, na oheň přiložil nejsilnější kusy dřeva a rozhořelý oheň zakryl silnými drny, aby dout…

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.400 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

    Odhadní cena: 90 000 - 120 000 Kč CZK

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Krajina a půdní typ, Nivní půda

    Položka č.: 597

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 07. 2017 18:00

    tisk, 1952, 70 x 100 cm, značeno PD v tisku Z. Burian 51, školní tabule, vydalo Státní pedagogické nakladatelství, Praha 1952, mírně zašpiněný, při okrajích pokrčený a v dolní části natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarn…

    Aktuální cena: 201 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Básník štětce

    Položka č.: 254174

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2021 19:16

    tisk, plakát, 2015, formát A3 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Zdeněk Burian

    Položka č.: 252448

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 01. 2021 19:08

    tisk, plakát, 1991, formát A3 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: ID6**6 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Cesta do pravěku

    Položka č.: 251368

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 01. 2021 20:42

    tisk, plakát, 2015, formát A3 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Burian a jeho svět

    Položka č.: 251367

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 01. 2021 20:40

    tisk, plakát, formát A3 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

Instagram

Facebook