Jiří Kolář

(1914-2002)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Sbírka motýlů

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    koláž, papír, 1969, 31,2 x 25 x 3 cm, rám, Kopie mimo číslovanou edici. Jako podklad pro barevné vyobrazení použil Jiří Kolář ve své koláži ofsetovou reprodukci malby od Paula Klee. Uloženo v rámovací kastli., na papíře místy drobné stopy po lepidle vzniklé pravděpodobně při výrobním procesu. Celkov…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Akt - Černé na Bílém

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 28.500 CZK (1.188 €)

    muchláž, 1979, cca 26 x 25 cm, sign. PD J Kolář 79, adjustováno v plexiskle, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 28.500 CZK (1.188 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Akt - Černé na Bílém

    Položka č.: 40

    muchláž, 1979, cca 30 x 20 cm, sign. PD J Kolář 79, adjustováno v plexiskle, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Na talíři

    Položka č.: 281

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 12. 2022 12:40

    tisk na porcelánovém talíři, 30,8 x 30,8 cm, na zadní straně značeno Rosenthal, Künstlerplatzteller č. 667/2000, Jiří Kolář a tištěná signatura Koláře, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Proláž

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    proláž, 1966, 24,4 x 35,2 cm, sign. PD JK 66, rám, signováno na zadní straně JK 66, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Medicína v Shakespearových tragédiích

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    brož, ilustrace a podpis J. Kolář, doslov a podpis Fr. Dvořák, přebal, typo. a podpis M. Dyrynk, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1996, Ex. 657/800, brož., 36 s., při okrajích roztřepený papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižov…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Carl Sandburg: Ocel a dým

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    brož, podpis a překlad J. Kolář, ilustrace a úprava Fr. Gross, vydalo Družstvo Dílo, Praha 1946, Ex. 350/1000, brož., 61 s., velmi dobrý stav knihy, obálka zažloutlá, při okraji roztržená a lehce zašpiněná, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Opere postume del signor A.

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Alessandra Mura a Sylvie Richterova, Paříž 1990, edice Revue K, Ex. 413/500, brož., nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Návod k upotřebení

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    kniha, již jen vzácně se objevující první vydání Kolářových básní-návodů s vyobr. autorových koláží, vyd. Dialog, Praha, 1969, náklad 2000ks, pův. clpl. vazba s ob., nestr., velmi dobrý stav knihy, ob. v rozích a při okrajích mírně opotřebena, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladat…

    Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Náhodný svědek

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    kniha s podpisem, podpis na patitulu J. Kolář, vyd. Mladá fronta, Praha, 1964, obs. Křestný list, Sedm kantát, Limb a jiné básně, Ódy a variace, Dny v roce, pův. clpl. vazba s ob., 198s., stav knihy velmi dobrý, ob. při okrajích lehce opotřebena, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakla…

    Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Gersaints Aushängeschild

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    bibliofilie, soubor 30 grafických básní Gersaintův vývěsní štít inspirovaný světovými i českými výtvarníky (např. Calder, Dubuffet, Duchamp, Kandinsky, Klee, Kupka, Lissitzky, Malevich, Miró, Mondrian, Moholy-Nagy, Rothko, Pollock, Šíma, Vasarely), německá verze, vyd. Svoboda, Praha, 1966, upr. S. K…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Jiří Kolář 1914 - 2002, Běla Kolářová

    Položka č.: 11

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    P. F. 1978

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    podpis na pohlednici, 14,5 x 10,5 cm, sign. Jiří Kolář, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    R. - J. Moulin Aragon: Jiří Kolář

    Položka č.: 8

    brož, podpis JK na titulu, ilustrace, vyobrazení objektů, koláží, typografických básní, rozhovory a biografie J. Koláře, edice Bibli Opus, vydal Georges Fall, Paříž 1973, brož., 61s., zašpiněná a lehce poškozená vazba , Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Kři…

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Odpovědi

    Položka č.: 10

    sešit, strojopis, 1973, 69 s., brož., lehce pokrčené desky jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Hommage a Van Gogh

    Položka č.: 9

    brož, podpis JK na titulu, vyobrazení koláží, text a biografie J. Koláře, Stichting van Gogh, 1990, brož., 24s., lehce zašpiněná obálka, stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Pocta Boženě Němcové

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    kalendář, měsíční trhací kalendář na rok 1997, sestávající z třinácti pohlednic J. Koláře z cyklu Hommage a Božena Němcová, vydala Gallery, Praha 1996,výborný stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ivan Blatný: Poémes

    Položka č.: 16

    brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Erika Abrams, Paříž 1989, edice Revue K, Ex. 465/500, brož., nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ódy a variace

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    kniha s podpisem, podpis na předsádce J. Kolář, 1. vydání, vyd. družstvo Dílo, Praha, 1946, ob. a il. František Hudeček, pův. brož, 89s., zažloutlý papír, jinak velmi dobře zachováno!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Obrazce

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    koláž, 1978, 40 x 56 cm, PD monogr. JK 78, rám, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrčí postupy. Od 60. let se i…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Odhadní cena: 30 000 - 45 000 Kč CZK

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    muchláž, 1961, 30 x 23,5 cm, sign. PD JK 61, rám, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrčí postupy. Od 60. let se…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Pocta Vladimíru Boudníkovi

    Položka č.: 191

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: ID8**5 Historie příhozu

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Figures

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ptáček

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Položka č.: 245683

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2023 16:18

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu