Václav Sivko

(1923-1974)

žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě; malíř, grafik, ilustrátor, scénograf; 1944 - 1945 byl zaměstnán u Josefa Sudka jako asistent; pracoval v redakcích různých časopisů (sborník Hollar, Výtvarná práce, Květen, Plamen), ve výtvarné redakci nakladatelství Mladá fronta (1956 - 1965) a v nakladatelství Albatros (1967 - 1968); grafik a ilustrátor se smyslem pro citlivý, křehký přepis přírodního tvaru, výtvarný experimentátor; ilustroval nebo upravil více než 500 knih (V. Vančura, H. de Balzac); věnoval se knižním úpravám, kreslenému filmu (1949 - Musíš být mou), plakátové a známkové tvorbě, designu (šatovky); byla mu blízká poetika Skupiny 42; vytvářel malířské portréty (Josef Sudek, 1944; Jan Zrzavý, 1971), věnoval se krajinomalbě; postupně se v jeho díle rozvíjela bohatá imaginace, díky níž byly potlačeny dřívější tendence k popisnosti a přísně kresebnému pojetí; také v grafických pracích (barevné litografie, suchá jehla, lept s akvatintou, lept) převážilo malířské pojetí; zastoupen ve sbírkách NG a GHMP v Praze, MG v Brně, GVU v Ostravě, KGVU ve Zlíně, MU v Hradci Králové, Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Strom

    Položka č.: 1222

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2019 18:25

    litografie, 1973, 44 x 28 cm, sign. PD V. Sivko 73, č. 37/100, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě

    Aktuální cena: 1.100 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Kameny

    Položka č.: 1220

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (65 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2019 18:23

    litografie, 1964, 41 x 35,5 cm, sign. PD V. Sivko 64, č. 7/34, při okrajích pokrčený papír, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě

    Aktuální cena: 2.000 CZK (72 €)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    J. Seifert: Pavlíčkova koleda

    Položka č.: 987

    Vyvolávací cena: 250 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 22:48

    dvojlist, sign. suchá jehla V. Sivko, na protistraně báseň Pavlíčkova koleda J. Seiferta, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě

    Aktuální cena: 550 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Jiří Karen: Don Quijote in uns

    Položka č.: 1053

    Vyvolávací cena: 650 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 03. 2018 22:40

    bibliofilie, sign. litografie a 2 ilustrace v textu V. Sivko, německý text, doslov Jaroslav Med, úprava, sazba a tisk na ručním lisu Alois Chvála, 1973, 100 výtisků, 32 str., volné listy v deskách, stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. …

    Aktuální cena: 650 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Kouká na mě vrba

    Položka č.: 243696

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 04. 2020 23:42

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)