Pavel Šimon

(1920-1958)

žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; věnoval se zpočátku zejména malbě (architektura, krajina, žánrová i figurální malba), později se soustředil výhradně na plakátovou tvorbu, knižní grafiku, ilustraci a volnou i drobnou grafiku; ve volné grafice zobrazil lidskou práci, krajinu, architekturu, oblíbil si donquijotovské motivy a alegorie; pracoval v cyklech, kde převažovala krajina a náměty z Prahy, později se objevila i architektura a žánrová a kompoziční malba; účastnil se soutěží exlibris; syn grafika a malíře F. T. Šimona; zastoupen ve sbírkách NG v Praze (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

SEZNAM AUTORŮ

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Stromy v Šárce

    Položka č.: 802

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 12. 2022 13:21

    litografie, 32 x 24 cm, sign. PD Pavel Šimon, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Staré stavení v Šárce

    Položka č.: 799

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 12. 2022 13:18

    lept, 33 x 25,5 cm, sign. PD Pavel Šimon, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Rožďálovice

    Položka č.: 278900

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2023 16:24

    měkký kryt, 1954, 20,5 x 33,5 cm, sign. PD Pavel Šimon, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Dlouhá cesta

    Položka č.: 278804

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 10. 2023 14:02

    litografie, 15,7 x 10,5 cm, sign. PD P. Šimon, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID1**8 Historie příhozu

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Ve stromořadí

    Položka č.: 278153

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 09. 2023 18:57

    dřevoryt, 35 x 30 cm, sign. PD Pavel Šimon, č. 44, monogr. na desce P.Š., poškozeno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu

Instagram

Facebook