Josef Šimek

(1941-2000)

Josef Šimek (4. září 1941 v Praze – 8. ledna 2000 Praha) byl český kreslíř a hudebník. V roce 1965 byl společně se svými kolegy z trampské osady Hejkalů Janem Vyčítalem a Marko Čermákem jedním ze zakladatelů skupiny Greenhorns. K této kapele král na kytaru, na dobro a někdy též i na havajskou kytaru. Jeho kresby se objevovaly na obálkách některých alb této kapely. V roce 2001 vydala na jeho památku skupina Greenhorns album Když Pepa Šimek hrál.

  • Josef Šimek

    (1941-2000)

    Pejsek a kočička

    Položka č.: 1228

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 05. 2019 13:53

    pastel, kombinovaná technika, papír, 28 x 40,5 cm, sign. LD J. Šimek, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID5**0 Historie příhozu

  • Josef Šimek

    (1941-2000)

    Kočka a myš

    Položka č.: 256144

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 06. 2021 15:34

    pastel, akvarel,koláž, papír, 34 x 40 cm, sign. PU J. Šímek , na zadní straně razítko Komise SČVU při Televizní studiu Praha, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)