Alois Pitrmann

(1911-1986)

žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž; malíř, grafik, historik umění; doktor práv, doktor filosofických věd; učil na středních školách, počátkem 60. let krátce působil na PedF UK; byl především krajinářem, portrétistou, věnoval se i spirituální tvorbě; vytvořil několik grafických cyklů a grafické portréty B. Němcové a K. H. Máchy; věnoval se kresbě, ilustrační tvorbě, je autorem několika plastik z patinované sádry; v 60. letech rozvíjel popularizační aktivity v oboru výtvarného umění (cyklus přednášek Nebojte se umění); psal poezii, filosofické a náboženské eseje, z nichž většina zůstala v rukopise; publikoval řadu odborných prací, literárních děl věnovaných životům významných umělců (Vonící země, Malířské evokace), několik básnických sbírek a poem; zabýval se také heraldikou; zastoupen ve sbírkách GHMP, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Karlových Varech, Lounech a Litoměřicích, Památníku Terezín, státních galerií v Drážďanech, Budapešti a v Mnichově, v Královské akademii umění v Kodani, v Musée de l'Art Wallon v Liége, Biblioteca Nacional v Lisabonu, Tate Gallery v Londýně, Musée des Beaux-Arts v Lyonu, Museo del Prado v Madridu, Bibliothéque Nationale v Paříži, Museum voor Schone Kunsten v Ostende a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)

SEZNAM AUTORŮ

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Kytice II.

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 10. 2022 14:43

    tempera, karton, 1985, 49 x 34 cm, sign. PD Pitrmann 85, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Kytice I.

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 10. 2022 14:32

    akvarel, papír, 60 x 42 cm, sign. PD Pitrmann, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Zrání (z cyklu Žně)

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 10. 2022 14:25

    lept, 1942, 10,5 x 14 cm, sign. PD Alois Pitrmann, rám, autorský tisk, LD v desce značeno Pitrmann 1942, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Návrat z pole (z cyklu Žně)

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 10. 2022 14:24

    lept, 1942, 8,5 x 15,2 cm, sign. PD Alois Pitrmann, rám, autorský tisk, LD v desce značeno Pitrmann 1942, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Orba (z cyklu Žně)

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 10. 2022 14:23

    lept, 1942, 10,6 x 14 cm, sign. PD Alois Pitrmann, rám, autorský tisk, LD v desce značeno Pitrmann 1942, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Žně (z cyklu Žně)

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 10. 2022 14:22

    lept, 1942, 9,8 x 13,5 cm, sign. PD Alois Pitrmann, rám, 3/100, LD v desce značeno Pitrmann 1942, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Rybník u silnice

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 10. 2022 14:21

    olej, sololit, 1959, 63 x 95 cm, sign. LD Pitrmann 1959, rám, na zadní straně štítek s popisem a razítko autora (pův. cena 17000 Kč), signatura méně zřetelná, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Sázava v létě

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 10. 2022 14:15

    olej, karton, 1952, 49 x 66 cm, sign. PD Pitrmann 52, rám, na zadní straně štítek s popisem a razítko autora, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Luční kytice

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 10. 2022 14:09

    olej, sololit, 1953, 70 x 57 cm, sign. PD Pitrmann 53, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Oblouky u Domažlic

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 10. 2022 14:06

    akvarel, tempera, tuš, papír, 44 x 61,5 cm, sign. PD Pitrmann, rám, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Katedrála

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 10. 2022 14:04

    akvarel, tuš, papír, 1985, 42,5 x 60,5 cm, sign. LD Pitrmann 85, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Středohoří 18.3.82

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 10. 2022 14:02

    akvarel, tuš, papír, 1982, 44 x 61,5 cm, sign. PD Pitrmann 82, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Sázava

    Položka č.: 388

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    tempera, lepenka, 1979, 25 x 33 cm, sign. LD Pitrmann 79, rám, vzadu štítek a razítko autora, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Žně

    Položka č.: 220278

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 06. 2024 14:14

    lept, 10,5 x 13,2 cm, sign. PD Pitrmann, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Zrání

    Položka č.: 220277

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 06. 2024 14:12

    lept, 10,7 x 14,2 cm, sign. PD Pitrmann, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Fara

    Položka č.: 189069

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 18:52

    litografie, 1943, 38,1 x 27,8 cm, značeno PD autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Krajina kolem rybníku

    Položka č.: 189070

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 18:51

    litografie, 1943, 39,9 x 29,5 cm, značeno PD autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Pohled na vesnici

    Položka č.: 189073

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 18:50

    litografie, 1943, 29,6 x 40 cm, sign. PD Alois Pitrmann, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Domky

    Položka č.: 189074

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 18:49

    litografie, 1952, 22 x 28,5 cm, sign. PD Alois Pitrmann 1952, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Vesnice

    Položka č.: 189075

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 18:48

    litografie, 1943, 29,5 x 36 cm, sign. PD Alois Pitrmann, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Pohled na Pražský hrad

    Položka č.: 189076

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 18:47

    litografie, 1943, 29,5 x 40 cm, sign. PD Alois Pitrmann, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Chalupa u jezera

    Položka č.: 189077

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 18:46

    litografie, 1943, 29,5 x 40 cm, značeno PD autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Sázava

    Položka č.: 277841

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 09. 2023 18:12

    olej, karton, 1971, 66 x 90 cm, sign. LD Pitrmann 71, rám, na zadní straně štítek s popisem a razítkem autora, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Kvetoucí strom

    Položka č.: 277839

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 09. 2023 18:10

    olej, sololit, 1969, 70 x 80 cm, sign. PD Pitrmann 69, rám, na zadní straně štítek s popisem autora , Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Setí

    Položka č.: 220276

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 01. 2023 14:41

    lept, 8,9 x 15,2 cm, sign. PD Pitrmann, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Kupky sena

    Položka č.: 245689

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 12. 2022 14:08

    litografie, 34 x 45,5 cm, sign. PD Pitrmann, rám, dole slepotiskové razítko výtvarníka, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Oráč II

    Položka č.: 211943

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 10. 2022 18:41

    litografie, 1942, 31,5 x 41,5 cm, sign. PD Alois Pitrmann 1942, dole značeno vodotiskovým razítkem autora a vzadu razítky autora, při horním okraji mimo tisk zbytky papírové lepenky, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Rozsévač

    Položka č.: 211944

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 10. 2022 18:40

    litografie, 1942, 32,5 x 41,5 cm, sign. PD Alois Pitrmann 1942, dole značeno vodotiskovým razítkem autora a vzadu razítky autora, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

Instagram

Facebook