Raimund Ondráček

(1913-2011)

studium grafiky u prof. P. Dillingera, žák prof. F. Süssera a E. Hrbka na Vyšší škole uměleckých řemesel v Brně, prof. T. F. Šimona, F. Petra a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, restaurátor; od 1970 působil na AVU jako docent, 1973 - 1984 profesor a vedoucí speciální restaurátorské školy AVU v Praze; 1960 jmenován expertem ministerstva školství a kultury ČR pro restaurátorské a památkové práce v Albánii, kde pracoval na záchraně sakrálních památek, 1963 expertem ve stejné funkci pro Bulharsko, kde vedl záchranné práce Bačkovského monastýru; 1968 se zúčastnil na mezinárodní akci záchrany výtvarných děl ve Florencii, od 1973 prováděl restaurátorské práce v Jugoslávii; od 1971 vedl restaurátorský ateliér v Rile v Bulharsku; zabýval se malbou, volnou grafikou (včetně exlibris), volnou kresbou a zejména restaurováním nástěnných maleb a závěsných obrazů; restauroval mj. freskové malby pražských kostelů a paláců (podílel se na obnově Krackerovy fresky u sv. Mikuláše na Malé Straně, restauroval fresky C. D. Asama na Bílé Hoře a Reinerovy fresky u sv. Tomáše), Přemyslovský palác v Olomouci, hrad Křivoklát atd.; v malbě a grafice ztvárňoval zprvnu církevní, později také krajinářské a civilizační náměty; zúčastnil se řady soutěží, např. na mozaikovou výzdobu Pražského hradu, stokorunovou bankovku, plakáty atd.; odborně publikoval (mj. Národní divadlo a výtvarné umění restaurátorské práce, s O. Mackovou, Katalog, Praha 1983) Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2002)

  • Raimund Ondráček

    (1913-2011)

    Madona

    Položka č.: 836

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 02. 2023 13:37

    litografie, 1995, 15,7 x 11,7 cm, sign. PD Ondráček 1995, Antikvariát Ostrovní, studium grafiky u prof. P. Dillingera, žák prof. F. Süssera a E. Hrbka na Vyšší škole uměleckých řemesel v Brně, prof. T. F. Šimona, F. Petra a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

  • Raimund Ondráček

    (1913-2011)

    Osel

    Položka č.: 281878

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 05. 2024 18:10

    litografie, 11,5 x 7,5 cm, sign. DU Raimund Ondráček, Antikvariát Dlážděná, studium grafiky u prof. P. Dillingera, žák prof. F. Süssera a E. Hrbka na Vyšší škole uměleckých řemesel v Brně, prof. T. F. Šimona, F. Petra a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)