Vladimír Boudník

(1924-1968)

formuloval 3 manifesty "explosionalismu", směru, který sám založil, propagátor aktivní a strukturální grafiky, účastník obou pražských neveřejných Konfrontací; grafik, malíř, autor textů; vyučen nástrojařem, za války totálně nasazen do Německa, poté studoval na Státní grafické škole; jeho aktivní a strukturální grafika z 2. pol. 50. let předznamenala proud abstrakce v českém výtvarném umění, spontánnímu grafickému projevu předcházely expresivní figurální kompozice; v letech 1949 - 1951 formuloval tři manifesty "explosionalismu" směru, který sám založil; až do pol. 50. let svá provolání demonstroval na oprýskaných zdech pražských ulic, poznává Mikuláše Medka, sbližuje se s Bohumilem Hrabalem; pracoval v ČKD Vysočany, zpočátku v propagaci, později jako nástrojař, nakonec dílenský rýsovač; 1954 objevuje "aktivní grafiku", 1959 "strukturální grafiku"; účastní se obou pražských neveřejných Konfrontací; korespondenci a jiné texty v několika svazcích vydalo nakladatelství Pražská imaginace v letech 1990 - 1994 (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Přípitek s fantomem

    Položka č.: 208

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 12. 2022 11:27

    linoryt, 1946, 10,2 x 20,2 cm, PD značeno v desce Boudník 1946, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Loď : 5.II.1952

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    sešit, text a grafická úprava Vladimír Boudník, edice Explosionalismus, 2. sv., vydala Inverze, Praha (1990), nestr. (26), sešit, desky z průmyslového smirkového papíru, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    strukturální grafika, 1964, 19 x 32,6 cm, sign. DU Vladimír Boudník 64, rám, Vyučil se nástrojářem a v době druhé světové války byl proto převelen do Německa. Později vystudoval Státní grafickou školu a pracoval jako zaměstnanec ČKD na pozicích v oddělení propagace, následně jako nástrojař a dílensk…

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

    Odhadní cena: 70 000 - 90 000 Kč CZK

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Hořící fantom

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    strukturální grafika, 1965, 26,5 x 15,5 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1965, č. 155/260, autor známého manifestu explosionalismu, v němž vyzývá společnost k aktivnímu přístupu k tvorbě, která může vznikat za pomoci asociací. Na konci 50. let Boudník experimentoval s novými grafickými technikami (zcel…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

    Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč CZK

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    symetrická grafika, 1967, 34 x 48,5 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1967, rám, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Strukturální grafika

    Položka č.: 19

    strukturální grafika, 1960, 18,5 x 37,5 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1960 - XI., rám, studium na Státní grafické škole v Praze

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Strukturální grafika

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Bez názvu (Motor-Město)

    Položka č.: 17

    Aktuální cena: 56.000 CZK (2.334 €)

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Stopy materiálu

    Položka č.: 16

    Aktuální cena: 47.000 CZK (1.959 €)