Jan Bauch

(1898-1995)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Jan Bauch

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 11. 2020 19:00

    kniha, 30 x 23 cm, autoři R. Michalová a P. Kováč, vyd. Galerie Art, Praha, 2012, pův. clpl. vazba s obálkou, 407s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Půlakt

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 12. 2020 16:46

    litografie, 1943, 19 x 13,5 cm, sign. PD Jan Bauch 43, pasparta, pasparta otřepena, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Smyslná

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 650.000 CZK (26.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 11. 2020 15:00

    olej, plátno, 1934, 41 x 51 cm, sign. vzadu Bauch, rám, malířské dílo Jana Baucha ve svém rukopise nezapře řezbářskou průpravu, kde hmota je upřednostněna před detailem. Bauchova tvorba z 30. let je z větší části založena na smyslovém pojetí barvy, které prohlubuje celkový dynamický ráz malby. Spol…

    Aktuální cena: 650.000 CZK (26.000 €)

    Odhadní cena: 900 000 - 1 200 000 CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Odysseova cesta

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    olej, plátno, 1973, 50 x 64,5 cm, sign. PD Jan Bauch 1973, rám, vysoce působivá ukázka z ruky všestranného umělce, který se vyučil řezbářem, poté vystudoval UMPRUM a u M. Švabinského také pražskou AVU. Jako mladý muž prošel zákopy světové války, což mělo na jeho tvorbu pochopitelně velký vliv. Z poč…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Vzpomínka na naše mládí

    Položka č.: 691

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:17

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Most Zlatníků

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 140.000 CZK (5.600 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2020 15:00

    olej, plátno, 1966, 60 x 80 cm, sign. PD Jan Bauch 1966, rám, obraz Most Zlatníků z roku 1966 je ukázkou dominance plastické složky výrazu Bauchovy malby. Plocha plátna je traktována reliéfně, fauvisticky živou paletou. Tato hmotná až dramatická struktura umocňuje expresivní dojem celého díla a záro…

    Aktuální cena: 140.000 CZK (5.600 €)

    Odhadní cena: 180 000 - 220 000 CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Karlův most

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    tempera, kombinovaná technika, papír, 1966, 58 x 63 cm, sign. PD Jan Bauch 1966, rám, Jan Bauch byl významným českým malířem, sochařem a ilustrátorem. Obraz Karlův most z roku 1966 nepřímo navazuje na sérii maleb, které vystavil na jaře 1956 v Galerii Českého fondu výtvarných umění, sídlící tehdy v…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Odhadní cena: 45 000 - 60 000 CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    kvaš, kombinovaná technika, papír, 1963, 40 x 28,5 cm, sign. PD Jan Bauch 1963, rám, vysoce působivá ukázka z ruky všestranného umělce, který se vyučil řezbářem, poté vystudoval UMPRUM a u M. Švabinského také pražskou AVU. Jako mladý muž prošel zákopy světové války, což mělo na jeho tvorbu pochopite…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Podobizna dívky

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.400 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2019 18:08

    olej, plátno, 1960, 64 x 49 cm, sign. LN Jan Bauch 1960, rám, vysoce působivá ukázka z ruky všestranného umělce, který se vyučil řezbářem, poté vystudoval UMPRUM a u M. Švabinského také pražskou AVU. Jako mladý muž prošel zákopy světové války, což mělo na jeho tvorbu pochopitelně velký vliv. Zpočátk…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.400 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

    Odhadní cena: 70 000 - 77 000 Kč CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Arthur Rimbaud - Opilý koráb

    Položka č.: 1833

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 23:54

    bibliofilie, 5 leptů Jana Baucha, 1975, všechny 25,5 x 17,5 cm, všechny sign. PD Jan Bauch, č. 11/51, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    V. Holan: Nesmrtelnost

    Položka č.: 1044

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:45

    bibliofilie, sign. suchá jehla J. Bauch, podpis autora v tiráži, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1978, ex. 3/20, ruční papír, volné archy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy …

    Aktuální cena: 910 CZK (37 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Thea

    Položka č.: 19692

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    DRAŽBA UKONČENA:
    28. 11. 2020 22:21

    uhel, papír, 48 x 20,5 cm, sign. PD Jan Bauch, rám, zažloutlý papír, na papíře skvrny, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Holubice (PF 1976)

    Položka č.: 249600

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 12. 2020 17:24

    suchá jehla, 1975, 12 x 8,5 cm, sign. PD jan Bauch, papír místy ušpiněn po okrajích, na spodník okraji papír podepsáno fixem, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)