Karel Vik

(1883-1964)

studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění; grafik, malíř, scénograf, ilustrátor; nejprve se věnoval výhradně malbě, maloval a kreslil portréty, zátiší i krajinu; od 1914 se začal zabývat dřevoryty, pro něž si našel příklad v tvorbě F. Koblihy a F. Bílka; důraz kladl na plastičnost reliéfu, strukturu vegetace a účinek atmosférických proměn; vytvářel grafické cykly z Krkonoš, Českého ráje, Kuksu; krásy Turnovska zpodobil v cyklu Český ráj (1917 - 1926), Slovensko nejprve v cyklu V Tatrách, 1922 a 1929 - 1938 zachytil množství náčrtů a studií, aby 1948 vydalo nakladatelství Sfinx knihu Slovensko se 127 barevnými dřevoryty; ilustroval knihy, věnoval se známkové tvorbě (Strečno, Olomouc), exlibris a grafice; zejména v technice leptu; od 1922 spolupracoval 10 let se scénou sokolského loutkového divadla v Turnově jako výtvarník a režisér; realizoval více než 15 kompletních scénických výprav (např. pro hry Faust, Strakonický dudák, Lucerna aj.); podílel se na výtvarné úpravě nových loutek - pevných marionet pro Lidové divadlo v Turnově; významná je autorova autobiografie Mateřídouška; zastoupen ve sbírkách NG, GHMP, PNP a UPM v Praze, Moravské galerie v Brně, SNG v Bratislavě, Galerie J. Jakobyho a Východoslovenského muzea v Košicích, Městského muzea v Turnově, OG v Liberci, Městského muzea v Hořicích a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

SEZNAM AUTORŮ

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Albert Pražák: K.H. Mácha

    Položka č.: 424

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpisy autora i výtvarníka v tiráži, dřevoryt ve frontispise a titulu K. Vik, úprava K. Dyrynk, vydal Josef Zach, Kolín 1936, 250 výtisků, ruční papír Pannekoek, 22 s., polopergamen. vazba se zlac. písmem na hřbetu, lehce zašpiněný hřbet, zbytky nálepky na vazbě, knihovní razítka, lehc…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Severní Čechy

    Položka č.: 1102

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 10:38

    bibliofilie, 8 barevných dřevorytů v přílohách, dřevoryt na obálce, 67 reprodukovaných kreseb, leptu a dřevorytů K. Vik, úprava Z. Sklenář, vydal SNKLHU, Praha 1958, 159s., plátěná vazba s ob., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák pr…

    Aktuální cena: 450 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Domovní plastika

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2023 16:53

    lavírovaná kresba tuší, papír, 1938, 11 x 9 cm, sign. PD Vik 38, rám, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Panský špejchar

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2023 16:52

    lavírovaná kresba tuší, papír, 11,5 x 9 cm, rám, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Hrad Kost

    Položka č.: 1016

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 02. 2023 16:37

    dřevoryt, 1941, 28,5 x 24 cm, sign. PD Vik, Antikvariát Dlážděná, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Zasněžená ves

    Položka č.: 545

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 01. 2024 20:56

    litografie, 1937, 8,5 x 11 cm, sign. PD Vik, Antikvariát Dlážděná, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Andromeda

    Položka č.: 963

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:37

    dřevoryt, 1924, 49,5 x 59,5 cm, sign. PD Vik, při okrajích mimo tisk pokrčený, zašpiněný a potrhaný papír, Antikvariát Dlážděná, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU …

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    PF 1924

    Položka č.: 278862

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 05. 2024 14:58

    dřevoryt, 1923, 10,3 x 16,3 cm, sign. PD Vik, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Pohled na Karlův most a Hradčany

    Položka č.: 278907

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 01. 2024 16:20

    lept, 1935, 32,3 x 25 cm, sign. PD Vik, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Zima na vesnici

    Položka č.: 278869

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 01. 2024 15:36

    dřevoryt, 1936, 8,5 x 10,6 cm, LD značeno ve štočku VK - 36, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Řeka

    Položka č.: 278865

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 01. 2024 15:32

    dřevoryt, 1920, 8 x 9,8 cm, LN značeno ve štočku VK 20, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Chalupa v Benátkách u Turnova

    Položka č.: 274683

    Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 01. 2024 20:06

    dřevoryt, 1921, 26,5 x 31,5 cm, sign. PD Vik, značeno v desce LD VK - 21; značeno pod grafikou LD VK; z cyklu Český ráj, 1921, lehce zažloutlý papír, nepatrně pokrčený levý dolní růžek papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou,…

    Aktuální cena: 450 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Socha Piety na Hradčanském náměstí

    Položka č.: 278867

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2023 15:42

    dřevoryt, 1918, 9,7 x 7,1 cm, LD značeno ve štočku VK - 18, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Frýdštejn

    Položka č.: 278866

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2023 15:40

    dřevoryt, 1936, 8,3 x 10,3 cm, LD značeno ve štočku VK 36, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID8**5 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Bouře na horách

    Položka č.: 277997

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 09. 2023 20:22

    dřevoryt, 1917, 15,1 x 18,2 cm, sign. PD Vik, značeno LD VK, papír na okrajích pokrčený, lehce zažloutlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu…

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Zapadlá chalupa

    Položka č.: 277996

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 09. 2023 20:20

    dřevoryt, 1920, 8 x 10 cm, sign. PD Vik, 99, LD v desce VK - 20; z cyklu Zimní pohádka, 1921, ušpiněný a pokrčený papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Holl…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Kytice růží

    Položka č.: 260064

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 06. 2023 18:30

    barevný dřevoryt, 1929, 8,8 x 7 cm, sign. PD Vik, značeno v desce PD VK-29, na levém okraji papíru malý nažloutlý flíček (nezasahuje do tisku), Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, za…

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID1**6 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Šárka

    Položka č.: 268826

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 04. 2023 20:36

    dřevoryt, 1924, 50 x 59 cm, sign. PD J. Vik, značeno v desce LD VK 24, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříž…

    Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

Instagram

Facebook