• Michael Rittstein

    H.H. Ewers: Srdce králů

    Položka č.: 181

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 3x bar. sign. litografie a ob. M. Rittstein, 1. sv. edice Topas, vyd. Trigon, Praha 1991, brož, ex. A/3, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdru…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • Petr Melan

    Z korespondence Antonína Dvořáka

    Položka č.: 192

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    bibliofilie, 4x sign. komb. technika P. Melan, vyd. Supraphon, Praha, 1983, ex. 2/200 na ručním papíře z Velkých Losin., ed. Lyra Pragensis, pův. clkž. vazba (Tomos), 40s., intaktní stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    V. Nezval: Fantastická symfonie

    Položka č.: 195

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Fr. Hrubín: Černá denice

    Položka č.: 201

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    bibliofilie, 2x litografie Zd. Sklenář, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1968, upr. O. Hlavsa, brož s obálkou, nestr., drobné trhlinky při hřbetu, skvrna na obálce 2 cm, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny…

    Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)

  • Miroslav Tříska

    (1976)

    Karla Erbová: Plzni

    Položka č.: 207

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    bibliofilie, 6x sign. linoryt M. Tříska, vyšlo nákladem autorky, Chotěšov, 2001, ex. 11/13, volní listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Na pouti

    Položka č.: 210

    leporelo, vzácně se objevující leporelo, 20x il. Josef Lada, vyd. Karel Synek, Praha, verše Václav Řezáč, kniha poškozena, místy opravováno lepící páskou, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Minka Podhajská

    (1881-1963)

    Měsíce

    Položka č.: 218

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    volné listy, 12 původních barevných dřevorytů, 6 čb. dřevorytů znázorňujících znamení zvěrokruhu, podpis autorky pod titulní dřevorytovou vinětou na titl. straně textové části, vyd. Jos. Hladký, Praha, podpis autorky v tiráži, vročení 1919, ex.: 84/200, 18 volných listů, textový dvojlist v kart. des…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

  • Jaroslav Martinec

    Básně

    Položka č.: 126

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    kniha, clpl. tzv. lipská vazba se zlaceným reliéfem a písmem, zlatá ořízka, vazbu provedlo knihařství H. Sperling v Lipsku, (knihaři nejspíš neměli tušení, že básníkovo jméno z titulního listu nelze použít ve stejném tvaru i na desky), vydal Dr. Grégr a Ferd. Dattel, Praha 1872, 102 s., naprasklá př…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Viktor Oliva

    (1861-1928)

    Svatopluk Čech: Písně otroka

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    kniha, clpl. nakladatelská vazba s reliéfem a zlaceným písmem, návrh vazby V. Oliva, zlatá ořízka, vazbu provedl Jos. Pfeiffer, vydal F. Topič, Praha 1902, 78 s., skvrny na vazbě, rohy a hřbet lehce odřený, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Sequense na AVU v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Karel Čapek

    (1890-1938)

    Obyčejný život

    Položka č.: 130

    kniha, 19 x 13 cm, vydal Fr. Borový, Praha 1934, celokožená zakázková vazba s reliéfně tlačenou avantgardní ražbou zdobenou zlacením, zlatá ořízka, 215 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na FF UK v Praze a pařížské Sorbonně

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Svatopluk Čech

    (1846-1908)

    Pravý výlet pana Broučka do měsíce

    Položka č.: 128

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    kniha, il. V. Oliva, vyd. F. Topič, Praha, 1889, druhé vydání, pův. clpl. vazba s ražbou, zlacená ořízka, 185s., lehce vybledlý hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Milan Kundera

    Monology

    Položka č.: 127

    kniha, ilustrace, vazba a typografie Zdenek Seydl, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1965, pův. kožená vazba se zlacenou ražbou, 110s., vlastnické razítko na titulní straně, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Postrzyžyny

    Položka č.: 424

    kniha, podpis a věnování autora na titulní straně, vyd. Panstwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa, 1980, polské vydání, pův. pevná vazba, 128s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Ferdinand Staeger

    (1880-1976)

    E. Mörike: Mozart auf der Reise nach Prag

    Položka č.: 199

    bibliofilie, 5x mědirytina F. Staeger, na předsádce vepsáno věnování Josefu Hodkovi (něm.), vyd. Hermann A. Wiechmann, München, 1919, plp. převazba, 140s., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Rudolf Svatek

    (1930-1973)

    Za život radostný

    Položka č.: 203

    bibliofilie, 13x sign. linoryt R. Svatek, vyd. Krajské nakl., Plzeň, 1958, volné listy v plátěném pouzdře, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Pohádky Vlasty Buriana

    Položka č.: 209

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    kniha, il. Josef Lada, autoři: E. Šimáček a J. Škrdlant, vyd. Nakladatelství Pokrok, Praha, 1927, pův. pevná vazba, 61s., obrázky vybarvené obyčejnou tužkou, většina vygumována, jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • Ladislav Klíma

    (1878-1928)

    Cogitata

    Položka č.: 18

    brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Erika Abrams, Paříž 1989, edice Revue K, Ex. 349/500, brož., nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Bedřich Hlaváč: František Josef I.

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    kniha, obálka a úprava K. Teige, podpis B. Hlaváče na titl. straně, vlepeno ex libris s motivem T. G. M., vyd. F. Borový, Prha, 1933, převazba, pův. obálka vlepena, 715s., zkosená vazba, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel D…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Jan Konůpek

    Olřich Novotný: Beata

    Položka č.: 213

    bibliofilie, 2x se opakující linoryt na obálce a titulní straně a linoryt v tiráži J. Konůpek, vyd. vl. nákladem, Praha, 1912, č. výtisk, ex.: 99/220, pův. broř s obálkou, 50s., lehce natržený hřbet ve spodní části, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V…

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Karel Hynek Mácha: Marinka

    Položka č.: 214

    kniha, dřevoryty vyzdobil K. Tondl, text revidoval Dr. Fr. Frčma, vydal S.Č.U.G. Hollar, Praha 1925, Ex. 155/300, na ručním papíře Umbria, 46 s., polopergamenová vazba, výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin …

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Bohumil Krs

    (1890-1962)

    Závišova milostná píseň

    Položka č.: 217

    brož, sign. litografie na titulním listu, 3 celostr. lit. B. Krs, drobné lit. v textu, vyd.ke sjezdu bibliofilů, Moravská Ostrava, 1931, pův. brož, nestr., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, ve speciálce prof. F. Kysely

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Josef Sudek

    (1896-1976)

    Žijeme 1932

    Položka č.: 96

  • Jan Zrzavý

    Musaion IV.

    Položka č.: 95

    brož, úvodní slovo Karel Teige, vyd. Aventinum, Praha, 1923, pův. brož, 27s. textu + 36 obrazových příloh, některé listy uvolněny, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných,…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    Fr. Sušil: Odběhlá matka

    Položka č.: 219

    bibliofilie, bar. sign. dřevoryt J. Hodek, vyd. Klub přátel umění, Uh. Hradiště, 1930, ex.: 31/250, pův. brož, 12s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná, soukromý žák J. Hodka (otec), J. Váchala, K. Reisnera a A. de Pian v Praze, člen Spolku výtvarníků plzeňských

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    K. H. Mácha: Máj

    Položka č.: 220

    kniha, 4 celostr. ilustrace Toyen, značeno LD v tisku, vyd. Družstevní práce, Praha, 1936, pův. clpl. vazba, 69s., vazba lehce zašpiněna, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.100 CZK (88 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • František Drtikol

    Akt s drapérií

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2022 15:00

    příležitostný tisk fotografie, 28,7 x 40,2 cm, "K výstavě konané na přelomu roku 1972-73 byl vydán i tento příležitostný tisk fotografie z roku 1914 Formát 28,7 x 40,2cm Náklad 1000 výtisků." František Drtikol (1883 – 1961) byl český fotograf tvořící v letech 1901 až 1935, příležitostně…

    Aktuální cena: 2.700 CZK (113 €)

  • Andy Warhol

    Andy Warhol Collection - QUEEN ELIZABETH II

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

  • Andy Warhol

    Andy Warhol Collection - Mick Jagger

    Položka č.: 8

    Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)

    Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu

  • Josef Rataj

    Hope

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu

  • .

    Figurka Jack Sparow

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    sádra, 49 x 21 cm

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)