• František Říha

    (1910-1986)

    Obzor

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    olej, sololit, 23 x 42 cm, sign. PD František Říha, rám, vzadu autorský štítek s popisem. František Říha vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, studoval u prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Byl členem výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patřili bývalí čle…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)

    tuš, akvarel, papír, 1979, 43 x 31 cm, sign. PD Zívr 1979, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. H. Johnové na VŠUP v Praze, člen Skupiny 42, Tvůrčí skupiny Radar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Položka č.: 46

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Položka č.: 45

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Akt - Černé na Bílém

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 28.500 CZK (1.188 €)

    muchláž, 1979, cca 26 x 25 cm, sign. PD J Kolář 79, adjustováno v plexiskle, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 28.500 CZK (1.188 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Akt - Černé na Bílém

    Položka č.: 40

    muchláž, 1979, cca 30 x 20 cm, sign. PD J Kolář 79, adjustováno v plexiskle, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

  • Jiří Načeradský

    Rosnička

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    olej, plátno, 2006, 80 x 61 cm, sign. PD Načeradský 2006, rám, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, Jiří Načeradský se proslavil jako představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně, především věčné téma žen…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

  • Jiří Načeradský

    Dvě tanečnice

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    akvarel, tuš, papír, 2002, 29,5 x 41,5 cm, sign. uprostřed Načeradský 2002, sign. PD Načeradský, Posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Ufonky při siestě

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    akvarel, tuš, papír, 1979, 45 x 32,5 cm, sign. PD Načeradský 1979, Posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Jiří Načeradský

    Malý svůdník

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    tužka, akvarel, karton, 1975, 34 x 24 cm, sign. PD Načeradský 1975, Posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Pole s topolem

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    akvatinta, 1974, 24,7 x 46,8 cm, sign. PD Čepelák 1974, č. 34/200, DU popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 2.600 CZK (109 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Tomáš Bím

    Tramvaj

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 7.900 CZK (330 €)

    litografie, 2019, 48 x 38 cm, sign. DU Tomáš Bím 19, rám, č. 60/83, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.900 CZK (330 €)

  • Tomáš Bím

    Dům

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 6.900 CZK (288 €)

    litografie, 2020, 48 x 37 cm, sign. DU Tomáš Bím XX, rám, č. 46/65, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.900 CZK (288 €)

  • Tomáš Bím

    Červený stan

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    litografie, 2014, 21,5 x 15 cm, sign. DU Bím 14, č. 123/180, Antikvariát Dlážděná, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    litografie, 1973, 19,5 x 12 cm, sign. DU Sklenář 73, rám, č. 171/200, výtečná ukázka z díla originálního českého malíře, grafika a ilustrátora. Vystudoval na UMPRUM v Praze, kde později zastával i profesorský post. Byl členem SVU Mánes, skupiny Bilance při Umělecké besedě a Sdružení českých grafiků …

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Kytice ve váze

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    plakát k výstavě, 51,5 x 40 cm, sign. PD V. Špála, rám, dole text: S.V.U. Mánes svým členům, na rok 1930, mírně pomačkaný papír, v horní části zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Otakar (Othon) Kubín (Coubine)

    (1883-1969)

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    litografie, 1959, 46 x 37,5 cm, sign. PD O. Kubín, č. 387/500, při okrajích lehce zvlněný papír

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Odvrácení

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)

    litografie, 2009, 48,5 x 32 cm, sign. PD J. Válová 09, č. 59/100

    Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Postavy

    Položka č.: 15

    litografie, 2009, 48,5 x 32 cm, sign. PD J. Válová 09, č. 4/100

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    Kletba

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)

    litografie, 2010, 32,5 x 49,5 cm, sign. DU Načeradský 2010, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)

  • Jiří Načeradský

    Za městem

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    suchá jehla, 1975, 48,5 x 40 cm, sign. PD Načeradský 75, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

  • Jiří Načeradský

    Při zdi

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)

    suchá jehla, 1975, 39,5 x 48,5 cm, sign. PD Načeradský 1975, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)

  • Jiří Načeradský

    Premiantka

    Položka č.: 10

    suchá jehla, 1975, 48,5 x 39,5 cm, sign. PD Načeradský 75, č. 6/11, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Kudlanky

    Položka č.: 9

    suchá jehla, 1975, 48,5 x 39 cm, sign. PD Načeradský 75, č. 4/18, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Paranoidní heliko

    Položka č.: 8

    suchá jehla, 1975, 40 x 48,5 cm, sign. PD Načeradský 75, č. 2/16, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Nudistická pláž

    Položka č.: 7

    suchá jehla, 1973, 37 x 53 cm, sign. PD Načeradský 73, č. 10/13, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Nezbedný potomek

    Položka č.: 6

  • Jiří Načeradský

    Návštěva ZOO

    Položka č.: 5

  • Jiří Načeradský

    Hlava plná nezbedností

    Položka č.: 4

  • Jiří Načeradský

    Pták na hlavě

    Položka č.: 3