Jan Blaha

(1961)

studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně a na Privátní grafické škole doc. Černého v Praze; malíř, grafik; od r. 1991 se plně věnuje grafice, zejména leptu, mezzotintě a suché jehle; neopomíjí také královnu výtvarných technik - olejomalbu; rád používá techniku leptu, která mu nabízí využití rozmanitých výrazových prostředků; techniku suché jehly si oblíbil pro její nezaměnitelnou kvalitu výrazu; mezi grafickými technikami dominuje v jeho posledních pracích technika mezzotinty, která je pro něj jedinečná díky své schopnosti vytváření měkkých přechodů ze sametových hloubek do zářivých světel; zastoupen ve sbírkách Euro Art Gallery, Victoria, BC, Canada (informace od autora)

  • Jan Blaha

    (1961)

    Zámecké schody

    Položka č.: 224495

    Vyvolávací cena: 800 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 07. 2020 15:14

    olej, plátno, 40 x 30 cm, monogr. PD JB, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně a na Privátní grafické škole doc. Černého v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

  • Jan Blaha

    (1961)

    Panna Maria

    Položka č.: 201574

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 06. 2020 14:49

    lept, 49,2 x 39,8 cm, přeložený papír, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně a na Privátní grafické škole doc. Černého v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)