Pavel Sukdolák

(1925)

žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; od poloviny 60. let se zabývá zejména grafickou tvorbou v technice barevného leptu a akvatinty s vzájemně harmonicky propojenými prvky geometrickými, vegetativními, zoomorfními, architektonickými články a písmovými znaky, oba tematické okruhy se v jeho tvorbě často překrývají (krajina a příroda; znak a písmo); tisk z desek si pro zvýšení uměleckého výrazu a technické dokonalosti sám provádí na kvalitní ruční papír; vytváří technicky složité, barevně citlivě laděné dřevořezy i barevné litografie, v nichž zachycuje poetické vzpomínkové krajiny, složené nejčastěji z izolovaných abstrahovaných znaků, plné vznášení, otáčení, víření, chvění; kompozice však nejprve realizuje v pastelu; kresba je přesně vedená, kroužená, cítěná barevně, barevná škála je pestrá; dnešní abstraktní díla opět zachycují snový symbolický svět; příležitostně ilustruje básnické sbírky (Ch. Baudelaire, K. Biebl, B. Pasternak, J. Skácel, K. H. Mácha) a knihy, navrhuje poštovní známky, exlibris a novoročenky; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, PNP v Praze, Galerie v Havlíčkově Brodě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Položka č.: 244608

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (143 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 06. 2020 14:22

    lept, akvatinta, akvarel, papír, 24 x 18,1 cm, sign. PD Pavel Sukdolák, č. 29/108, na papíře drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (143 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Souhvězdí Berana

    Položka č.: 244553

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (47 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 06. 2020 14:17

    lept, 21,8 x 13 cm, sign. DU P. Sukdolák, při okrajích lehce pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.300 CZK (47 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Položka č.: 241154

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (161 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 02. 2020 15:45

    lept, akvatinta, 59 x 49 cm, sign. PD Pavel Sukdolák, rám, č. 46/50, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.500 CZK (161 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Noční krajina

    Položka č.: 241153

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (172 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 02. 2020 15:44

    lept, kombinovaná technika, papír, 55,3 x 48,3 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, rám, č. 21/40, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.800 CZK (172 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Kolo

    Položka č.: 171424

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 07. 2014 20:00

    kombinovaná technika, 53,5 x 48,7 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, rám, č. 23/30, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (125 €)