Přemysl Rolčík

(1922-1989)

studium na Škole umění ve Zlíně, žák prof. J. Baucha a A. Pelce na VŠUP v Praze; grafik, ilustrátor, pedagog; od 1960 působil jako odborný asistent u prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, 1968 docent v oboru grafiky; od 1970 vedl speciální ateliér knižní kultury a tvorby písma na VŠUP v Praze; věnoval se grafice, knižní ilustraci a exlibris; lyrické kompozice s přírodními náměty lastur, květin a krystalů ilustrují poezii S. Jesenina, K. Biebla, J. Préverta, V. Nezvala ad.; čerpal z přírodní symboliky koloběhu života, konfrontace individuálního proměnlivého a nekonečného mikro a makrokosmu; autor knihy barevných linořezů Praha matka měst (1960); zúčastňoval se pražských Salonů, vystavoval jako host SČUG Hollar; zastoupen ve sbírkách UPM v Praze, MG v Brně a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2004)

  • Přemysl Rolčík

    (1922-1989)

    Studánka II.

    Položka č.: 228653

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 13. 04. 2021 15:18

    lept, 24,7 x 25 cm, sign. DU Rolčík, pasparta, č. 3/10, Antikvariát Ostrovní, studium na Škole umění ve Zlíně, žák prof. J. Baucha a A. Pelce na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Přemysl Rolčík

    (1922-1989)

    Na louce

    Položka č.: 234821

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 04. 2021 18:40

    dřevoryt, 1963, 8,8 x 7,8 cm, sign. DU Rolčík 63, rám, č. 0/20, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na Škole umění ve Zlíně, žák prof. J. Baucha a A. Pelce na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Přemysl Rolčík

    (1922-1989)

    Pták (Ex libris Václav Grégr)

    Položka č.: 223945

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 07. 2020 10:12

    dřevoryt, 1963, 8,6 x 7,8 cm, sign. DU Rolčík 63, vzadu razítko autora, antiqari.at Radhošťská, studium na Škole umění ve Zlíně, žák prof. J. Baucha a A. Pelce na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Přemysl Rolčík

    (1922-1989)

    Skalnaté pobřeží

    Položka č.: 242610

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 02. 2020 18:22

    litografie, 8,6 x 11,8 cm, sign. PD Rolčík 65, Antikvariát Dlážděná, studium na Škole umění ve Zlíně, žák prof. J. Baucha a A. Pelce na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)