Marie Michaela Šechtlová
(1952)studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze; ilustrátorka, grafička, malířka; pochází z rodu fotografů; zaměřuje se na volnou grafiku, exlibris, kresbu, knižní ilustraci, malbu a počítačovou grafiku; tvoří v duchu lyrismu, s důrazem na detail a vystižení nenávratného okamžiku; z grafických technik si oblíbila mezzotintu, akvatintu, slepotisk, lept; náměty čerpá z jihočeské krajiny, přírody, literatury, hudby a divadla; spolupracuje s několika nakladatelstvími, např. vytvořila pro Supraphon učebnici hudební výchovy pro lidové školy umění s názvem Mladí muzikanti; pro interiéry realizuje počítačovou grafiku (RM systém Tábor, Česká obchodní banka Strakonice ad); zastoupena ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Havlíčkově Brodě, GVU v Ostravě, Muzea exlibris v Chrudimi a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)
Marie Michaela Šechtlová
Motýl
Položka č.: 281173Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2024 19:19
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Marie Michaela Šechtlová
Strom hudby
Položka č.: 281174Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2024 19:18
lept, 7,5 x 5 cm, sign. PD M.M. Šechtlová, č. 13/55, Ex libris Dr. M. Klímková, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Marie Michaela Šechtlová
Dítě a rak
Položka č.: 239220Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 10:52
lept, 8,9 x 6,2 cm, sign. PD M. M. Šechtlová, 58/95, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Marie Michaela Šechtlová
Dívky
Položka č.: 278849Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 02. 2024 14:56
2x litografie, 14 x 9,7 cm, sign. PD M.M. Šechtlová, č. 99/120; 100/120, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Marie Michaela Šechtlová
Máchovská krajina
Položka č.: 238763Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 02. 2023 15:31
mezzotinta, 9 x 6,5 cm, sign. PD M.M. Šechtlová, č. 23/50, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Marie Michaela Šechtlová
Váha
Položka č.: 269063Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2023 14:45
lept, 17,5 x 11,5 cm, sign. PD M. M. Šechtlová, č. 21/100, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)