Ctirad Stehlík

(1938-2003)

studium u prof. B. Dobiáše st. na SUPŠ keramické v Bechyni, žák prof. K. Součka a L. Čepeláka na AVU; malíř, grafik; zpočátku se věnoval krajinomalbě (Sedlčansko a Milevsko), později převládla grafika (barevná litografie); dalším tématem tvorby byla zátiší vytvářená z předmětů denního života nebo figur; koláže sestavované z vlastních prací (litografií) navazovaly na tvorbu F. Tichého; vytvářel poetické grafické listy fantaskních krajin a drobnou grafiku; zabýval se pracemi pro architekturu; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, Ermitáži v Petrohradu, MG v Brně, GVU v Ostravě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Ctirad Stehlík

    (1938-2003)

    Krajina s kameny

    Položka č.: 187568

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (71 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 06. 2020 15:38

    litografie, 32,3 x 43 cm, sign. DU Ctirad Stehlík, rám, č. 62/87, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní, studium u prof. B. Dobiáše st. na SUPŠ keramické v Bechyni, žák prof. K. Součka a L. Čepeláka na AVU

    Aktuální cena: 1.900 CZK (71 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

  • Ctirad Stehlík

    (1938-2003)

    Ovoce

    Položka č.: 206916

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 03. 2020 22:32

    litografie, 5,2 x 3,5 cm, sign. PD C Stehlík, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, studium u prof. B. Dobiáše st. na SUPŠ keramické v Bechyni, žák prof. K. Součka a L. Čepeláka na AVU

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)