Jiří Švengsbír

(1921-1983)

žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis; malíř, grafik, rytec; věnoval se kresbě, volné i užité grafice, ilustraci (básně J. Seiferta a V. Thieleho) a rytectví poštovních a výročních známek (např. příležitostná známka K. H. Borovského z roku 1946, aršík Praga 1968, známky Bratislava 1971, Pražský hrad 1975-1980); řadu známek navrhl a sám rytecky provedl; zabýval se exlibris, pragensiemi i v oblasti grafické veduty, např. Sto a jeden pohled na Zlatou Prahu, 1967-1971 (zachycený i filmem Zlatá Praha J. Švengsbíra) nebo Katedrála - koráb, 1975; zobrazoval přírodní motivy, heraldické a domovní znaky, portréty významných osobností (mj. C. Bouda, 1951; Pocta Tizianovi, 1980); uplatňoval heraldicky stylizovanou kompozici a exaktní kresbu; jeho doménou byly maloformátové ocelorytiny; řada jeho prací byla vydána; zastoupen ve sbírkách NG, PNP, Národního muzea a Muzea hlavního města Prahy v Praze, GVU v Havlíčkově Brodě, Oblastní galerie v Banské Bystrici, Muzea knihy ve Žďáru nad Sázavou, Die Staatliche Moritzburg v Halle, Harvard University a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

SEZNAM AUTORŮ

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Klavír

    Položka č.: 245597

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 06. 2020 23:38

    ocelorytina, 11 x 7 cm, sign. DU Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Holubice (Ex libris Jiřinka)

    Položka č.: 224275

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2020 23:22

    rytina v zinku s podtiskem, 1973, 6,7 x 6,6 cm, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Ex libris Pragensis Jiří Koller

    Položka č.: 222118

    Vyvolávací cena: 30 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2020 22:50

    ocelorytina, 1965, 7,5 x 6 cm, sign. DU Jiří Švengsbír 65, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 130 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Zátiší (Ex libris Josef Kučera)

    Položka č.: 222115

    Vyvolávací cena: 40 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2020 22:48

    ocelorytina, 4,3 x 3,6 cm, sign. PD J.A. Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 40 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Sv. Jiří (Ex libris MUDr. V.V. Merhout)

    Položka č.: 222114

    Vyvolávací cena: 40 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2020 22:46

    ocelorytina, 3,5 x 2,5 cm, sign. PD J.A. Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 40 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Erb (Ex libris Bohumil Betka)

    Položka č.: 222113

    Vyvolávací cena: 40 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2020 22:44

    ocelorytina, 5,8 x 4 cm, sign. PD J.A. Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 40 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Ex libris Karel Sedláček

    Položka č.: 222112

    Vyvolávací cena: 40 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2020 22:42

    ocelorytina, 3,5 x 2,8 cm, sign. PD J.A. Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 40 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    V upomínku na oslavy 75ti letého výročí založení šermířského klubu ČŠK Riegel

    Položka č.: 245629

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 18:54

    serigrafie, 1977, 10,5 x 12,7 cm, sign. DU J. Švengsbír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Husar na koni

    Položka č.: 222119

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 05. 2020 22:24

    ocelorytina, 8 x 6,5 cm, sign. PD J. Švengsbír , č. 141/200, při okrajích lehce pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Národní (Ex libris Jan Beránek)

    Položka č.: 232915

    Vyvolávací cena: 30 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 05. 2020 19:22

    ocelorytina, 1943, 3 x 4,2 cm, sign. PD J.A. Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 30 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Čtenář s lupou (Ex libris Ing. Rudolf Šolc)

    Položka č.: 222103

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 04. 2020 23:32

    ocelorytina, 3,5 x 5 cm, sign. PD J.A. Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Trubadúr (Ex libris Jiry Podružka)

    Položka č.: 222101

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 04. 2020 23:30

    ocelorytina, 4,5 x 7,5 cm, sign. PD J.A. Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    T.G.Masaryk (Ex libris Josef Kučera)

    Položka č.: 222096

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 04. 2020 23:26

    ocelorytina, 1945, 3,5 x 4,9 cm, sign. vzadu J.A Švensgbír 44, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Božena Němcová (Ex libris Ruda Klinkovský)

    Položka č.: 222095

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 04. 2020 23:24

    ocelorytina, 3 x 4,2 cm, sign. PD J.A. Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Kostel (Ex libris G.Mantero)

    Položka č.: 222093

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 04. 2020 23:20

    ocelorytina, 1947, 3 x 4 cm, sign. PD J.A. Švengsbír 47, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Konvalinky (Ex libris Věnceslavy Vavrové) II.

    Položka č.: 222092

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 04. 2020 23:18

    ocelorytina, 3,7 x 6 cm, sign. PD J.A. Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Praga Caput Regni (kovolut 9 ocelorytin)

    Položka č.: 238157

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2020 21:46

    9 x ocelorytina, 9 x (17 x 8,5) cm, V původním obalu, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Luční kvítí

    Položka č.: 238155

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2020 21:44

    litografie, 1981, 31,2 x 10,5 cm, sign. zezadu, pozvánka k výstavě , papír uprostřed přeložen, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Růže ve váze (Ex libris Jiřiny Černé) II.

    Položka č.: 232691

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 03. 2020 23:32

    ocelorytina, 1944, 1 x 3 cm, sign. DU J.A. Švengsbír, vzadu razítko Jiří A. Švengsbír 1944, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Motýl a kniha (Ex libris J. Obrátil)

    Položka č.: 237486

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 03. 2020 19:14

    ocelorytina, 4,2 x 3,2 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Kytice (Ex libris R. Chocenský)

    Položka č.: 237485

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 03. 2020 19:12

    ocelorytina, 4,8 x 2,2 cm, DU značeno v desce JAŠ, papír zašpiněný a přehnutý, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Orloj

    Položka č.: 222079

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 03. 2020 00:00

    ocelorytina, 1968, 14,7 x 8 cm, sign. DU Jiří Švengsbír 1968, při okrajích lehce poškozený papír, na papíře drobné skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Dvě růže ve váze (Ex libris Růžena Koukalová)

    Položka č.: 222085

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 03. 2020 22:40

    ocelorytina, 3 x 6 cm, sign. DU J.A. Švengsbír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Růže ve váze (Ex libris Jiřiny Černé)

    Položka č.: 222084

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 03. 2020 22:38

    ocelorytina, 1944, 1 x 3 cm, vzadu razítko Jiří A. Švengsbír 1944, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Antické zátiší (Ex libris Mirko Riedl)

    Položka č.: 222083

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 03. 2020 22:36

    ocelorytina, 1944, 3 x 5 cm, sign. DU J.A. Švengsbír, vzadu razítko Jiří A. Švengsbír 1944, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Draci

    Položka č.: 226620

    Vyvolávací cena: 350 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 02. 2020 20:00

    litografie, 32,3 x 24 cm, sign. PD J. Švengsbír, rám, č. 51/200, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 350 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Ženský akt s rybou

    Položka č.: 242125

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 01. 2020 19:39

    litografie, 1972, 22,8 x 14,9 cm, sign. DU J. Švengsbír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Praga

    Položka č.: 122203

    Vyvolávací cena: 80 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 02. 2014 11:15

    ocelorytina, 8,9 x 16 cm, značeno DU v desce Švengsbír, provenience: Antikvariát Dlážděná, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 80 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

Facebook