Otakar Štembera

(1914-1999)

žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpka na VŠAPS ČVUT v Praze, spoluzakladatel humoristického časopisu Dikobraz

  • Otakar Štembera

    (1914-1999)

    Venkovský motiv

    Položka č.: 252209

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 02. 2021 16:10

    olej, sololit, 1991, 61,5 x 51 cm, sign. PD Št 91, Otakar Štembera (* 8. září 1914 Praha; † 5. listopadu 1999 Praha) byl český malíř, ilustrátor a karikaturista, spoluzakladatel Mladé fronty a Dikobrazu, od roku 1951 výtvarný redaktor deníku Práce. Těžiště jeho díla spočívá v novinové a knižní ilust…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Otakar Štembera

    (1914-1999)

    Vánoční kapr

    Položka č.: 218794

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 02. 2021 14:08

    pastel, tuš, papír, 1987, 21 x 15 cm, monogramováno PD Št 87, PF 1988, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpka na VŠAPS ČVUT v Praze, spoluzakladatel humoristického časopisu Dikobraz

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

  • Otakar Štembera

    (1914-1999)

    Vánoční kapr

    Položka č.: 253091

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 01. 2021 18:39

    pastel, tuš, papír, 1985, 14,6 x 20,3 cm, monogramováno PD Št 85, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpka na VŠAPS ČVUT v Praze, spoluzakladatel humoristického časopisu Dikobraz

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Otakar Štembera

    (1914-1999)

    Konvolut

    Položka č.: 246512

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 08. 2020 17:10

    katalogy, 30 x 21 cm, konvolut katalogů, fotografií a grafiky O. Štembera, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpka na VŠAPS ČVUT v Praze, spoluzakladatel humoristického časopisu Dikobraz

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)