Jan Bauch

(1898-1995)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Setkání Odyssea s Penelopou

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (741 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 07. 2020 15:00

    kombinovaná technika, 1973, 44 x 60 cm, sign. PD Jan Bauch 73, rám, vzadu popsáno autorem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 20.000 CZK (741 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Penelopa

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (371 €)

    glazovaná pálená hlína, v. 17,5 cm, sign. dole J. Bauch, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 10.000 CZK (371 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (297 €)

    kombinovaná technika, 1976, 45,5 x 30 cm, sign. PD Jan Bauch 76, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 8.000 CZK (297 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Artisti

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (334 €)

    tempera, tuš, papír, 1970, 26 x 38,5 cm, sign. PD Jan Bauch 1970, rám, oděrky na rámu, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 9.000 CZK (334 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (167 €)

    uhel, papír, 1960, 54 x 23,5 cm, sign. LD Jan Bauch 1960, při okrajích zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 4.500 CZK (167 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Portrét ženy

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (130 €)

    tuš, tempera, kombinovaná technika, 1980, 13,9 x 16,8 cm, sign. LD Jan Bauch 1980, na ručním papíře s vodotiskem Velké Losiny, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.500 CZK (130 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Paganini

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (75 €)

    litografie, 1963, 40,5 x 25,5 cm, sign. PD Jan Bauch 1963, rám, č. 9/100, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.000 CZK (75 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Homér

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (112 €)

    litografie, 41 x 30 cm, sign. DU Jan Bauch, č. 37/100, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.000 CZK (112 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Vzpomínka na naše mládí

    Položka č.: 691

    Vyvolávací cena: 800 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:17

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Most Zlatníků

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 140.000 CZK (5.186 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2020 15:00

    olej, plátno, 1966, 60 x 80 cm, sign. PD Jan Bauch 1966, rám, obraz Most Zlatníků z roku 1966 je ukázkou dominance plastické složky výrazu Bauchovy malby. Plocha plátna je traktována reliéfně, fauvisticky živou paletou. Tato hmotná až dramatická struktura umocňuje expresivní dojem celého díla a záro…

    Aktuální cena: 140.000 CZK (5.186 €)

    Odhadní cena: 180 000 - 220 000 CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Karlův most

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.186 €)

    tempera, kombinovaná technika, papír, 1966, 58 x 63 cm, sign. PD Jan Bauch 1966, rám, Jan Bauch byl významným českým malířem, sochařem a ilustrátorem. Obraz Karlův most z roku 1966 nepřímo navazuje na sérii maleb, které vystavil na jaře 1956 v Galerii Českého fondu výtvarných umění, sídlící tehdy v…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.186 €)

    Odhadní cena: 45 000 - 60 000 CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Položka č.: 11

    kvaš, kombinovaná technika, papír, 1963, 40 x 28,5 cm, sign. PD Jan Bauch 1963, rám, vysoce působivá ukázka z ruky všestranného umělce, který se vyučil řezbářem, poté vystudoval UMPRUM a u M. Švabinského také pražskou AVU. Jako mladý muž prošel zákopy světové války, což mělo na jeho tvorbu pochopite…

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Podobizna dívky

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.223 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2019 18:08

    olej, plátno, 1960, 64 x 49 cm, sign. LN Jan Bauch 1960, rám, vysoce působivá ukázka z ruky všestranného umělce, který se vyučil řezbářem, poté vystudoval UMPRUM a u M. Švabinského také pražskou AVU. Jako mladý muž prošel zákopy světové války, což mělo na jeho tvorbu pochopitelně velký vliv. Zpočátk…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.223 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

    Odhadní cena: 70 000 - 77 000 Kč CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Arthur Rimbaud - Opilý koráb

    Položka č.: 1833

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 23:54

    bibliofilie, 5 leptů Jana Baucha, 1975, všechny 25,5 x 17,5 cm, všechny sign. PD Jan Bauch, č. 11/51, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    V. Holan: Nesmrtelnost

    Položka č.: 1044

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:45

    bibliofilie, sign. suchá jehla J. Bauch, podpis autora v tiráži, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1978, ex. 3/20, ruční papír, volné archy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy …

    Aktuální cena: 910 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Klaun na rukách

    Položka č.: 637

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2019 08:37

    litografie, 34 x 22 cm, sign. PD Jan Bauch, 141/150, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes