Josef Velčovský
(1945)studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society; malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor; byl na stáži v Bretagni a Provenci; 1971 - 1985 pracoval jako arteterapeut v léčebně v Praze - Bohnicích, 1984 - 1990 vedoucí výtvarný redaktor a vedoucí Galerie Fronta nakladatelství Mladá fronta v Praze, pak ve svobodném povolání; věnuje se volné grafice, kresbě, knižní (edice Světová literatura) i časopisecké ilustraci a malbě, kde navázal na tradice české imaginativní malby; ilustracemi doprovodil více než 70 knižních titulů; zpracovává reálné i imaginární krajinné a přírodní podněty, ženský akt; typická v jeho pracích je umělecká zkratka a poetika; v roce 1988 založil Galerii K (kresby); zastoupen ve sbírkách NG, ČMVU, GHMP v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU Most, SČGVU Litoměřice, Ministerstva kultury Finska, Městského muzea v Norimerku a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)
Josef Velčovský
Položka č.: 232Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK
Josef Velčovský
Město
Položka č.: 231Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Josef Velčovský
Slovanský ostrov
Položka č.: 94Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 08. 2023 11:31
litografie, 28,3 x 21,5 cm, sign. PD Velčovský , č. 25/90, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Josef Velčovský
Stmívání na ostrově Korpo
Položka č.: 1147Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 03. 2023 18:55
litografie, 2001, 28,5 x 21,5 cm, sign. PD Velčovský 01, č. 67/200, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Josef Velčovský
Položka č.: 111Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Josef Velčovský
V lese
Položka č.: 440Vyvolávací cena: 2.100 CZK (88 €)
Aktuální cena: 2.100 CZK (88 €)
Josef Velčovský
Akt - krajina
Položka č.: 164Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2023 11:04
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Josef Velčovský
Položka č.: 179Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Josef Velčovský
Kalhotky
Položka č.: 178Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu
Josef Velčovský
Křeslo na pláži
Položka č.: 19135Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)
DRAŽBA UKONČENA:
01. 05. 2015 13:40litografie, 24,5 x 34 cm, sign. PD J. Velčovský, autorský tisk, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Josef Velčovský
Finský les
Položka č.: 277933Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2024 21:04
litografie, 24,3 x 33,5 cm, sign. PD J. Velčovský, č. 18/80, pravý horní růžek papíru naražený; u pravého dolního rohu šedá šmouha, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, čle…
Josef Velčovský
Loďky v odlivu
Položka č.: 268704Vyvolávací cena: 7.900 CZK (330 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2024 18:18
litografie, 35,5 x 45,5 cm, sign. PD J. Velčovský, č. 42/80, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society
Aktuální cena: 7.900 CZK (330 €)
Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu
Josef Velčovský
Cestou do Dakaru
Položka č.: 268797Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2023 10:19
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu
Josef Velčovský
Ohyb
Položka č.: 229133Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
DRAŽBA UKONČENA: 07. 11. 2022 18:52
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)