Josef Velčovský

(1945)

studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society; malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor; byl na stáži v Bretagni a Provenci; 1971 - 1985 pracoval jako arteterapeut v léčebně v Praze - Bohnicích, 1984 - 1990 vedoucí výtvarný redaktor a vedoucí Galerie Fronta nakladatelství Mladá fronta v Praze, pak ve svobodném povolání; věnuje se volné grafice, kresbě, knižní (edice Světová literatura) i časopisecké ilustraci a malbě, kde navázal na tradice české imaginativní malby; ilustracemi doprovodil více než 70 knižních titulů; zpracovává reálné i imaginární krajinné a přírodní podněty, ženský akt; typická v jeho pracích je umělecká zkratka a poetika; v roce 1988 založil Galerii K (kresby); zastoupen ve sbírkách NG, ČMVU, GHMP v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU Most, SČGVU Litoměřice, Ministerstva kultury Finska, Městského muzea v Norimerku a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

SEZNAM AUTORŮ

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Praha

    Položka č.: 232

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 1968, 85 x 100 cm, sign. PD Velčovský 68, rám (nezaskleno), představovaná olejomalba zachycuje panorama Prahy, které díky Velčovského autorskému stylu působí jako originální pohled na známé dominanty. Barevné vjemy sjednocené do souboru emocionálně nabitých útržků městské scenérie refl…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Město

    Položka č.: 231

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 1967, 109,6 x 115,2 cm, sign. PD Velčovský 67, rám (nezaskleno), Josef Velčovský (*1945) je český malíř, kreslíř, grafik a ilustrátor. Absolvoval SUPŠ v Uherském Hradišti a studoval u profesora K. Součka na AVU v Praze a profesora S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži. Je členem UVU ČR …

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Slovanský ostrov

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 08. 2023 11:31

    litografie, 28,3 x 21,5 cm, sign. PD Velčovský , č. 25/90, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Stmívání na ostrově Korpo

    Položka č.: 1147

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 03. 2023 18:55

    litografie, 2001, 28,5 x 21,5 cm, sign. PD Velčovský 01, č. 67/200, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Akt

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    litografie, 18,2 x 20 cm, sign. PD Velčovský, č. 129/200, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Velčovský

    (1945)

    V lese

    Položka č.: 440

    Vyvolávací cena: 2.100 CZK (88 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    litografie, 24, 5 x 33, 5 cm, sign. PD J. Velčovský, autorský tisk, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 2.100 CZK (88 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Akt - krajina

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2023 11:04

    tuš, papír, 1978, 10,3 x 4,7 cm, sign. PD J. Velčovský, PF 1979, Antikvariát Dlážděná, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Akt

    Položka č.: 179

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 1991, 21,5 x 15 cm, sign. PD Velčovský 91, č. 15/200, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Kalhotky

    Položka č.: 178

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 1991, 22,5 x 15,5 cm, sign. PD Velčovský 91, č. 185/200, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Křeslo na pláži

    Položka č.: 19135

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA:
    01. 05. 2015 13:40

    litografie, 24,5 x 34 cm, sign. PD J. Velčovský, autorský tisk, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Finský les

    Položka č.: 277933

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2024 21:04

    litografie, 24,3 x 33,5 cm, sign. PD J. Velčovský, č. 18/80, pravý horní růžek papíru naražený; u pravého dolního rohu šedá šmouha, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, čle…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Loďky v odlivu

    Položka č.: 268704

    Vyvolávací cena: 7.900 CZK (330 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2024 18:18

    litografie, 35,5 x 45,5 cm, sign. PD J. Velčovský, č. 42/80, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 7.900 CZK (330 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Cestou do Dakaru

    Položka č.: 268797

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2023 10:19

    litografie, 16,5 x 20 cm, sign. PD J. Velčovský, 41/80, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Ohyb

    Položka č.: 229133

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 11. 2022 18:52

    akryl, papír, 22,5 x 45,2 cm, Antikvariát Dlážděná, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

Instagram

Facebook