Jiří Slíva

(1947)

soukromé studium, člen SČUG Hollar; karikaturista, ilustrátor, grafik, malíř, pedagog; studoval na VŠE v Praze; pracoval v prognostickém oddělení Ústavu pro filozofii a sociologii ČSAV v Praze, od 1979 ve svobodném povolání; v letech 1990 - 1994 pedagogicky spolupracoval s J. Šalamounem na Letní akademii výtvarného umění v Salcburku, 1990 vedl na univerzitě Oberlin v Ohiu (USA) seminář Poetry and Cartoon; od 1972 začal uveřejňovat své kreslené grotesky a humorné ilustrace, jimiž zpočátku ilustroval vlastní verše v deníku Mladá fronta; záhy se začlenil do okruhu kreslířů časopisu Mladý svět; od 1980 se věnuje volné grafice; tematicky se jeho práce postupně vzdalují přímé anekdotičnosti a blíží se poetickému výrazu a filozofující zkratce; jako ilustrátor a grafik spolupracoval s četnými periodiky, např. Dikobraz, Květy, Vlasta, Věda a technika mládeži, Eulenspiegel, Nebelspalter, New York Times, Wall Street Journal, Wiener Journal, Die Zeit, Stern; ilustroval více než 60 knižních titulů; od 1995 se věnuje také malbě; získal četná ocenění na mezinárodních festivalech kresleného humoru v Montrealu, Berlíně, Ankaře, Sieně, Gabrovu, Havaně, Turíně, Beringeru, Teheránu a jinde; od 1980 člen hudebního souboru Grafičanka; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, PNP v Praze, Sammlung Karikatur v Basileji (Švýcarsko), Muzea humoru v Gabrovu (Bulharsko) a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

SEZNAM AUTORŮ

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Tabacco Road

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 04. 2024 16:52

    litografie, 19,2 x 25 cm, sign. PD Jiří Slíva, č. 80/300, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Kafe avantgard

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 4.200 CZK (175 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 04. 2024 16:50

    litografie, 35,5 x 30,5 cm, sign. DU Jiří Slíva, č. 8/33, místy u okrajů lehounce ohnutý papír, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.200 CZK (175 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Café service

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2024 20:34

    litografie, 25 x 18,3 cm, sign. PD Jiří Slíva, rám, č. 60/200, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Belvedere

    Položka č.: 758

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 15:09

    litografie, 42 x 31,5 cm, sign. PD Jiří Slíva, č. 20/45, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Dva čápi

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 4.300 CZK (180 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    litografie, 29,5 x 39,5 cm, sign. PD Jiří Slíva, rám, č. 11/45, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.300 CZK (180 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Jam Session

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    litografie, 2009, 42,5 x 32 cm, sign. PD Jiří Slíva, č. 56/100, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Café dron

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    litografie, 31 x 25 cm, sign. PD Jiří Slíva, a.t., antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Dogma

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    litografie, 30 x 25 cm, sign. DU Jiří Slíva, autorský tisk, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Tango legale

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 4.700 CZK (196 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    litografie, 39 x 27 cm, sign. PD Jiří Slíva, č. 32/50, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.700 CZK (196 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Grand Cafe

    Položka č.: 258

    Vyvolávací cena: 4.900 CZK (205 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    litografie, 37 x 48 cm, sign. PD Jiří Slíva, č. 8/50, rožky nepatrně ohnuté, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Interdog

    Položka č.: 255

    Vyvolávací cena: 4.400 CZK (184 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    litografie, 41,5 x 32 cm, sign. PD Jiří Slíva, č. 30/80, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.400 CZK (184 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Svatební zámky

    Položka č.: 254

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    litografie, 37,5 x 27 cm, sign. PD Jiří Slíva, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Charlie Chaplin, Mona Lisa a Micky Mouse

    Položka č.: 253

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    serigrafie, 19 x 19 cm, sign. DU Jiří Slíva, č. 33/35, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Insect Trio

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 01. 2023 18:23

    litografie, 37 x 26,5 cm, sign. DU Jiří Slíva, č. 36/55, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.600 CZK (192 €)

    Poslední dražitel: ID1**6 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Přípitek v trenkách

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 01. 2023 18:11

    litografie, 15,5 x 6,5 cm, sign. DU Jiří Slíva, č. 9/60, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Cabernet Hero

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 01. 2023 18:09

    litografie, 2022, 15 x 11 cm, sign. PD Jiří Slíva, č. 3/60, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.300 CZK (96 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Café Poesie (Prévert)

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 01. 2023 18:07

    litografie, 2022, 16 x 10 cm, sign. DU Jiří Slíva, č. 3/50, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Adam + Eva + Víno

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 01. 2023 18:05

    litografie, 23,5 x 16,5 cm, sign. PD Jiří Slíva, č. 47/100, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    U baru

    Položka č.: 532

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 01. 2024 20:43

    serigrafie, 1989, 10,5 x 15 cm, značeno PD Slíva, PF 1990, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Kolotoč

    Položka č.: 363

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 12. 2022 14:02

    litografie, 30,3 x 23,5 cm, sign. PD Jiří Slíva, č. III/XXX autoský tisk, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Cirkus Toast

    Položka č.: 348

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 12. 2022 13:47

    litografie, 34 x 22,5 cm, sign. DU Jiří Slíva, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Café Oasis

    Položka č.: 346

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 12. 2022 13:45

    litografie, 29,5 x 40,5 cm, sign. PD Jiří Slíva, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Revoltér

    Položka č.: 154

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:03

    tuš, akvarel, běloba, papír, 20,8 x 30 cm, sign. PD Slíva, na zadní straně tisk Rytíř a Bílá paní, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.700 CZK (113 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Sranda vítězí

    Položka č.: 251

    Vyvolávací cena: 3.700 CZK (155 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 31,5 x 22,8 cm, sign. PD Jiří Slíva, č. 27/50, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.700 CZK (155 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Slíva

    (1947)

    His masters Voice & Co.

    Položka č.: 250

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 37,5 x 48,5 cm, sign. PD Jiří Slíva, č. 4/60, DU autorovo věnování, NU lehce pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.400 CZK (142 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Wiener Café

    Položka č.: 249

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 43,4 x 32,3 cm, sign. PD Jiří Slíva, autorský tisk, při levém okraji mimo tisk na papíře skvrnky, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    La Palette

    Položka č.: 248

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 42,8 x 32,3 cm, sign. PD Jiří Slíva, autorský tisk, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Café á la Carte

    Položka č.: 247

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 32,2 x 42,8 cm, sign. PD Jiří Slíva, č. 52/60, při okrajích mimo tisk na papíře místy skvrnky a pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    (1947)

    The Champagne Sky 1 / Le Ciel de Champagne 1

    Položka č.: 246

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 26,5 x 14,2 cm, sign. DU Jiří Slíva, č. 24/50, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Coffee Cup

    Položka č.: 245

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 2000, 32 x 42,9 cm, sign. PD Jiří Slíva, autorský tisk, místy skvrnky od kávy, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.100 CZK (88 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

Instagram

Facebook