-
Adina Mandlová
(1910-1991)
Konvolut materiálů
No.: 781Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
., konvolut obsahuje: zkorigovanou strojopisnou verzi dopisu dětem pravděpodobně z Domova spisovatelů v Dobříši, kde pobývala ve stáří v letech 1990-91, s vlastnoručními vpisky a podpisem Adina, obálka přiložena; vánoční přání Janu Domabylovi a jeho manželce Shildě z roku 1983, signováno Ben + Adina…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Hanuš Bohman
(1903-1980)
Svatopluk Šebek
No.: 782Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
uhel, akvarel, papír, 34 x 24 cm, sign. kresba H. Bohman, r. 1976, portrétován S. Šebek, nymburský botanik a muzejní pracovník (1926 - 1996), dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Černý
(1929-2001)
Rukopis s podpisem
No.: 783Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rukopis, papír, 33 x 24 cm, rukopis s podpisem na velném listu, fotografie a pozvánka k výstavě nalepeny, r. 1971, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Jindřich
(1876-1967)
Konvolut podpisů
No.: 784Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
tuš, papír, 34 x 24 cm, soubor podpisů hudebního skladatele Jindřicha Jindřicha, 3x rukopis s podpisem na pap. kartičce, 1x podepsaná kabinetní fotografie, 2x přiložená fotografie, vše nalepeno na papíře, 1x přiložená volná pohlednice s rukopisem a podpisem, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážd…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Bohuslav Foerster
(1859-1951)
2x rukopis s podpisem
No.: 785Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
tuš, papír, 34 x 24 cm, rukopis s podpisem a přiloženou pohlednicí nalepen na papíře, volná pohlednice s rukopisem a podpisem, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID3**6 History of bids
-
Jan Kubelík
(1880-1940)
Fotografie s podpisem
No.: 786Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
2x podpis, 23,5 x 17 cm, fotografie umělce s věnováním a podpisem, podpis na pap. kartičce nalepené na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Čeští hudební skladatelé
No.: 787Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
9x podpis, rukopis, 34 x 24,5 cm, podpisy, rukopisy, náčrty notových záznamů: Jaroslav Křička, Karel Moor, Josef Vlach - Vrutický, Václav Neumann (dirigent), Emil Němeček, Silvetr Hipman, 2x Jan Seidel, Jaroslav Krombloch, vše nalepeno na papírech, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Umberto Urbano
(1885-1969)
Rukopis s podpisem
No.: 788Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
tuš, papír, 6 x 15 cm, podpis na kart. papíru, kart. i fotografie nalepeny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Hudebníci a operní pěvci
No.: 789Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
13x podpis, 34 x 24 cm, podepsaní: Jan Konstantin, Helena Buldrová, Marta Harlasová, Pavel Ludikar, Eduard Haken, Karel Burian, Dvořákovo kvarteto, Čeněk Pavlík, Josef Suk ml., Milan Bláha, aj., vše nalepeno na papírech, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ema Destinová
(1878-1930)
Fotografie s podpisem
No.: 790Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
podpis, fotografie, 13,5 x 8 cm, podpis na fotografii E. Destinnová, r. 1925, foto Ionka, Zagreb, zadní strana nese zbytky nalepeného papíru, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vítězslav Novák
(1870-1949)
Fotografie s podpisem
No.: 791Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
podpis, fotografie, 13,5 x 8,5 cm, 1x fotografie s podpisem a štítek s podpisem, nalepeno na papíře, 1x volná podepsaná fotografie, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: ID3**6 History of bids
-
Lubomír Přibyl
(1937)
Dopis s podpisem
No.: 792Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rukopis, papír, 19,5 x 21 cm, ručně psaný a signovaný dopis, r. 1960, přiloženo pf (lept, akvatitnta), volný list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Z. Balas, K. Tondl, K. Muller, V. Rada, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists, the group Jina geo…
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kotalík
(1920-1996)
Korespondence
No.: 793Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
5x dopis s podpisem, 30 x 21 cm, 5x dopis s podpisem J. Kotalík, 1x dopisní obálka, volné listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, The Manes Association of Fine Artists
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín František Stehlík
(1921-1989)
Narozeninové přání
No.: 794Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
tuš, papír, rukopis, 20,5 x 29 cm, sign. kresba A. F. Stehlík, r. 1956, rukopis s podpisem, volný přeložený list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of Otakar Nejedlý and F. Šindelář
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Kristián Blahník
(1888-1934)
Korespondence, fotografie, kresby
No.: 795Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
fotografie, dopisy, 21 x 14 cm, korespondence divadelního teoretika a kritika V. K. Blahníka: 48 dopisů, pohlednic a frontových korespondenčních listů (feldpost) adresovaných manželce Růženě Wenigové - Blahníkové (sestra spisovatele Adolfa Weniga a výtvarníka Josefa Weniga) z let cca. 1910-1930, 15 …
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Wenig
(1874-1940)
Korespondence
No.: 796Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
4x dopis, 18 x 19 cm, 3x ručně psaný dopis s podpisem a vizitka A. Wenig, 1x ručně psaný a podepsaný pohled Josef Wenig (malíř, ilustrátor, jevištní a kostýmní výtvarník), dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Adolf Šubert
(1849-1915)
Dopis s podpisem
No.: 797Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 17 x 11 cm, ručně psaný a podepsaný dopis F. A. Šubert, 10. srpen 1915, dobrý stav, portrétní kabinetní fotografie F. A. Šubert z ateliéru Josef Fiedler, perforováno ve spodní části , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Fučík
(1890-1955)
Dopis a kresby
No.: 798Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
2x kresba, rukopis, 22 x 17 cm, 2x sign. kresba J. Fučík (Paris 1925, V. K. Blahník režíruje v Litoměřicích Plukovníka Švece), 1x ručně psaný a podepsaný dopis, pův. obálka, adresát V. K. Blahník, volné listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Hejna
(1914-1985)
Rukopis s podpisem
No.: 799Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rukopis, linoryt, 21 x 15 cm, rukopis s podpisem, sign. linoryt na výstavním programu, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek at The University of Architecture in Prague, studied at Ecole des Beaux Arts v Paris, member of The Manes Association of Fine Artists…
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Památník zdravotní sestry československých legií Marie Dostálové
No.: 800Auction price: 15.000 CZK (625 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
památník, 24 x 19 cm, cca. 500 podpisů, památník obsahuje podpisy čs. legionářů, armádních důstojníků, politiků, veřejně známých osobností, osobností ruské emigrace, členů sjezdů zdravotnických organizací., podepsaní: Tomáš G. Masaryk, Alice Masaryková, gen. Stanislav Čeček, Radola Gajda, Hugo Vojta…
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaromír Doležal
(1883-1965)
Slovanská tělocvičná jednota Sokol
No.: 801Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
konvolut materiálů, 1898/1914/1947, účastnická karta na Sokolském sletu na oslavu Palackého (podepsán Bratr fr. Zákora, Valašské Meziříčí 1898); členský průkaz Slovanské tělocvičné jednoty Sokol Vídeň I. (podepsán Bratr Jaromír Doležal, 1914); tištěný text Dr. Sam. Št. Osuský: Masaryk-Sokol-Slováci …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
C.F. Merckel
Václav Kliment Klicpera
No.: 802Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rytina, 9 x 8 cm, rám, podpis V.K. Klicpery pod portrétem, poškozený papír,na rámu oděrky, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Dopis Prokopu Tomanovi ml. s přiloženou grafikou
No.: 803Auction price: 10.000 CZK (417 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1958, Rukopisný dopis s podpisem z 5.11.1958 o exposionalismu a aktuálním stavu výtvarného umění v zemi, v původní obálce, strojopisný signovaný text Humánní abstraktní obraz a způsob nazírání na tento druh tvorby; přiložena aktivní grafika V prostoru bez zemské tíže ve formátu 7,7 x 10,5 cm,…
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Paul Claudel
(1868-1955)
Dopis Zdeňce Braunerové z r. 1909 z Paříže
No.: 804Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1909, Rukopisný dopis ve francouzštině s podpisem z roku 1909, obálka s popisem pochází z knihovny Prokopa Tomana, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID5**5 History of bids
-
Otakar (Othon) Kubín (Coubine)
(1883-1969)
Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.
No.: 805Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, 1960, Vlastnoručně psaná pohlednice s novoročním přáním, podepsáni O. Kubín s Bertou, Praha 28.XII.60 , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Antonín Sova
(1864-1928)
Vybouřené smutky
No.: 806Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1897, sbírka básní, obálka a grafický list napředsádce a podobizna autora od Karla Hlaváčka proti titulu, Moderní revue, Praha 1897, vzácné první vydání, brož ve slepé obálce, nestránkováno (30 stran). Sbírku lyrických básní Vybouřené smutky vydal Antonín Sova poprvé v roce 1897. Soustř…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumír Dvorský
(1902-1976)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 807Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1971, Rukopisný dopis s podpisem z 27.12.1971, v původní obálce s autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the private school of O. Molitor, the disciple of prof. O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, the member of The Moravian-Silesian Association of Fine Artists, Th…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumír Lifka
(1900-1987)
Dopis Prokopu Tomanovi ml. s přiloženou grafikou
No.: 808Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1980, Rukopisný dopis s podpisem ze 7.4.1980, v původní obálce, přiložen dřevorytový portrét B. Lifky od M. Floriana, provedený ve formátu 14 x 9 cm na ručním papíře. Redaktor, knihovník, publicista, literární historik, bibliofil., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 809Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1935, 26,6 x 18,3 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 26.II.1935, v původní obálce. Preissig se v dopise vyjadřuje k Tomanem zamýšlenému vydání celého básnického díla Petra Bezruče, které měl graficky upravit, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts,…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 810Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1931, 29 x 22 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 21.12.1931, v původní obálce s autorským razítkem. Štyrský se v dopise souhlasně vyjadřuje k tomanovu návrhu o vzájemnou směnu knižních publikací jimi vydaných., Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy o…
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids