• Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Zpěv tříkrálový

    No.: 704

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:30

    bibliofilie, 36 x 25,5 cm, číslovaný výtisk 2 z 250, nepodepsán, na dřevuprostém papíře vlastní výroby, nerozřezané strany, vydal Fr. Borový Praha 1947, vazba původní brožovaná, stav dobrý, mírně pomačkané rohy a okraje obálky, částečně vybledlá, ohnuté růžky, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Písně Petra Bezruče

    No.: 705

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:31

    kniha, 20 x 13,5 cm, knihovna Literárního kroužku sv. III., Chicago, Literární kroužek, 1911, vazba původní, brožovaná, 111 stran, restaurováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Vladimír Iljič Lenin - Vladimír Majakovskij

    No.: 706

    Auction price: 1.700 CZK (61 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:32

    bibliofilie, 1967, 29,5 x 19,5 cm, přeložil Jiří Taufer, litografie V. Sivko, bibliofilské vydání péčí V. Sivka a J. Rathauského + jejich podpisy, jeden z 200 výtisků, celokožená vazba u prvních 100 výtisků A. Šťastný, v papírovém obale, vazba původní, celokožená, 128 stran, bez poškození, Provenanc…

    Current price: 1.700 CZK (61 €)

  • Zdeněk Juna

    (1897-1975)

    Škádlivé povídky - Jean de Lafontaine

    No.: 707

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:33

    bibliofilie, 1922, 18 x 13 cm, originální signovaný lept Zdeňka Juny, vydal Jan Perout, Brno, vazba původní, 103 stran, stav velmi dobrý, vazba nepatrně zašlá, listy lehce zažloutlý, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Stanislav Kulhánek

    (1885-1970)

    Město ve znamení ohně - Marie Majerová

    No.: 708

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:34

    bibliofilie, 1940, 30 x 22 cm, 17 reprodukcí kreseb S. Kulhánka, expl. číslo 12, vazba původní, brožovaná, s obálkou, potrhaný ochraný obal, vamotná vazba bez poškození, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. E. Dite, A. Hofbauer and J. Preisler

    Current price: 200 CZK (8 €)

    Last auctioneer: ID5**5 History of bids

  • Ludmila Jiřincová

    Písně ostrovů a bídy

    No.: 709

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:35

    bibliofilie, 1942, 20,5 x 12,5 cm, originální litografie Ludmily Jiřincové, 300 číslovaných výtisků tento má č. 30, původní vazba, 38 stran , mírně opotřebovaná vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Antonín Hála

    (1895-1952)

    Dřevoryty

    No.: 710

    Auction price: 1.200 CZK (43 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:36

    20x dřevoryt, 1929, 50 x 35,5 cm, vše sign. PD A. Hála, 114/200, vydal Bohuslav Durych v Přerově, text Bedřich Konařík, v původním papírovém přebalu, obsahuje seznam vyobrazení dřevorytů vzniklých v letech 1924 - 1929, kompletní, desky potrhané v hřbetní části, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disc…

    Current price: 1.200 CZK (43 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    The House - O knize Vojtěcha Preissiga

    No.: 711

    Auction price: 800 CZK (29 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:37

    volné listy v obálce, 25,5 x 17 cm, text napsal dr. Tomáš Vlček, graficky upravil v rámci své maturitní práce P. Büchler, příležitostný tisk k stému výročí narození Vojtěch Preissiga, volné listy v obálce, 44 stran, obálka lehce zašpiněná, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Ohma…

    Current price: 800 CZK (29 €)

  • Charles Nodier

    (1780-1944)

    Biblioman

    No.: 712

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:38

    bibliofilie, 1918, 23 x 18,5 cm, lept G. Staal, kniha vydána ve 225 výtiscích na českém hadrovém papíře časopisem Knihomil na Král. Vinohradech, číslo svazku 81, pevná vazba, 25 stran, neoříznuto, lehce povolená šitá vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • Cyril Bouda

    Květná neděle - Marie Majerová

    No.: 713

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:39

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Josef Jahoda

    (1872-1946)

    Pazderna

    No.: 714

    Auction price: 1.500 CZK (54 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:40

    bibliofilie, 1931, 19 x 14 cm, podpis autora a dřevorytce Fr. Krajce, 6 dřevorytů, každý dřevoryt pak podepsán, číslo 248 z 500 exemplářů, nakl. Plajma, Praha, vazba původní, polokožená, 336 stran, vazba lehce opotřebená, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.500 CZK (54 €)

  • Helmut Maletzke

    (1920-2017)

    Küstenlandschaft

    No.: 715

    Auction price: 800 CZK (29 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:41

    bibliofilie s 5-ti serigrafiemi, 20,5 x 30,5 cm, vše signováno, volné listy v papírovém obalu, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (29 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    K. J. Erben - Poklad

    No.: 716

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:42

    bibliofilie, 33,5 x 21 cm, 5x dřevoryt Václav Karel, vyd. J. Hladký, Hranice na Moravě, 1927, ex. 217/225, podpisy autorů v tiráži, brož v ob. 46s., lehce povolená šitá vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at the atelier of B. Dobias at The Secondary Technical School of…

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Otokar Březina - Esej

    No.: 717

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:43

    bibliofilie, 32 x 21 cm, 3x orig. litografie V. Suchánek, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha, 1988, volné listy v ob., nestr., opotřebená obálka, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, M. Salcman, K. Lidicky at The Faculty of Education…

  • Vladimír Komárek

    Jaroslav Seifert - U malíře Vladimíra Komárka

    No.: 718

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:44

    bibliofilie, 21 x 13 cm, orig. sign. dřevoryt V. Komárek, tištěná Seifertova báseň a faksimile rukopisu této básně, složené listy v kart. Deskách, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Minar, Stipl

    Current price: 100 CZK (4 €)

    Last auctioneer: ID3**9 History of bids

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Dobrodružství na Sahaře

    No.: 719

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:45

    bibliofilie, 20 x 26 cm, soubor kreseb V.H. Brunnera, vyd. Kamil Resler, Praha, 1928, ex. 56/60, brož bez ob. nestr., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Roubalik, Bukovac and Pirner

    Current price: 100 CZK (4 €)

  • Karel Svolinský

    Legenda o Svaté Kateřině

    No.: 720

    Auction price: 600 CZK (22 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:46

    bibliofilie, 29 x 20 cm, litograficky kol. dřevoryty Karel Svolinský, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 1941, nákl. 320 výtisků, tento nečísl., volné listy v ob., 189s., ochranné kartonové pouzdro, lehce natržená obálka, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kaf…

    Current price: 600 CZK (22 €)

  • Max Švabinský

    No.: 721

    Auction price: 50 CZK (2 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:47

    bibliofilie, 28 x 18 cm, ilustrace na titl. Listě M. Švabinský, vyd. jako soukromý tisk L. Páleníček, Kladno, 1981, podpis vyd., volné listy v obálce, 12s., obálka lehce zašpiněna, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 50 CZK (2 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    A. Macek - Dvě povídky

    No.: 722

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:48

    bibliofilie, 20 x 15,5 cm, 3x dřevoryt J. Váchal, vyd. Marie Kliková, Praha, 1911, pův. kart. vazba, nestr. , lehce opotřebený stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1882-1959)

    Jan Rokyta - Zimní pohádka

    No.: 723

    Auction price: 600 CZK (22 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:49

    bibliofilie, 18 x 11,5 cm, 1x sign. akvatitnta J. Stretti-Zamponi, vyd. K. reichel, Praha, 1928, podpis J. Rokyty na titl. straně, ex. 72/180, pův. pergamenová vazba, 73s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (22 €)

  • Oskar Laske

    (1874-1951)

    Laske

    No.: 724

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:50

    kniha, 28 x 20,5 cm, 1x sign. lept O Laske, vyd. Rikola, Vienna, 1921, ex. 36/100, clpl. vazba, 22s., poškozený hřbet, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Jan Konůpek

    Mabinogi: Keltské pověsti

    No.: 725

    Auction price: 1.600 CZK (58 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:51

    kniha, 37 x 27 cm, 25x ilustrace J. Konůpek, vyd. Cipra a Záleský, 1949, podpis J. Konůpek v tiráži, volné archy v obálce, 124s., na obálce skvrna od polití, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

    Current price: 1.600 CZK (58 €)

  • Josef Liesler

    Ty má mondscheinsonato

    No.: 726

    Auction price: 1.000 CZK (36 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:52

    bibliofilie, 30 x 21,5 cm, 2x sign. serigrafie J. Liesler, vyd. Autor, Praha, 1982, ruční papír, pův. brož v ob., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The Manes Association of Fine Artists and The Hollar…

    Current price: 1.000 CZK (36 €)

  • Ota Janeček

    No.: 727

    Auction price: 1.800 CZK (65 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:53

    kniha, 23,5 x 27,5 cm, 1x přiložená sign. serigrafie O. Janeček, vyd. Odeon, Praha, 1971, v knize 70x reprodukce autora, pův. pevná clpl. vazba s obálkou, obálka mírně zašpiněna, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of…

    Current price: 1.800 CZK (65 €)

  • Lothar Schreyer

    (1886-1966)

    Dichtungen

    No.: 728

    Auction price: 900 CZK (33 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:54

    bibliofilie s původním dřevorytem, 1928, 27 x 19 cm, als manuskript gedruckt Berlin - Lichterfelde 1928, tištěno na ručním papíře, 28 stran, ručně vázáno v původní kartonové obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 900 CZK (33 €)

  • Karel Svolinský

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    No.: 729

    Auction price: 600 CZK (22 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:55

    bibliofilie, 21,5 x 15 cm, 3x mědiryt K. Svolinský, vyd. Supraphon, Praha, 1973, podpis K. Svolinského v tiráži, ruční papír z Velkých Losin, ex. 154/200, šitá brož. s přebalem , lehce povolná šitá vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at T…

    Current price: 600 CZK (22 €)

  • Jan Rejchl

    (1899-1985)

    Ignát Herrmann - Něco ze vzpomínek hradeckých

    No.: 730

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:56

    bibliofilie, 20 x 15 cm, 1x čísl. sign. lept, vyd. arch. Fr. Tichý jako soukromý tisk, Hradec Králové, 1929, podpis I. Herrmann, ex. 55/100, šitá vazba v ob., 20s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 100 CZK (4 €)

  • Josef Mánes

    (1820-1871)

    15 dětských alegorií

    No.: 731

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:57

    kniha, 23,5 x 33 cm, 15x fotolitografie M. Švabinský, vyd. a fotogr. Bartoš, Praha, fotolit. a tisk Farský, Praha, pův. clpl. vazba, 15s., odřený hřbet, na stránkách flíčky, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Vzpomínka Jana Baucha napsaná k 80. narozeninám Karla Svolinského

    No.: 732

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:58

    volné listy, 30 x 20 cm, 1x sign. Litografie J. Bauch, vyd. Praha, 1976, ruční papír z V. Losin, ex. ?/30, volné listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple prof. E. Dite and V. H. Brunner at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. M. Svabinsky at The Acad…

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • František Kaláb

    (1908-1950)

    Janko Kráľ - Štyry balády

    No.: 733

    Auction price: 500 CZK (18 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 10:59

    bibliofilie, 28,5 x 22 cm, 4x litografie F. Kaláb, vyd. jako soukromý tisk r. 1935, Břeclav, volné dvojlisty v obálce, 59s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Benda and O.Nejedly, member of The Group of Fine Artists in Brno, The Manes Association of Fine Ar…

    Current price: 500 CZK (18 €)