• Stanislav Vymětal

    (1929-1992)

    Šachy hra královská

    No.: 734

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:00

    volné listy, 21 x 10 cm, 11x sign. linoryt S. Vymětal, vyd. Klub přátel výt. umění, Mohelnice, 1976, ex. 83/200, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 100 CZK (4 €)

    Last auctioneer: ID5**5 History of bids

  • Jaroslav Dobrovolský

    (1895-1942)

    Petr Bezruč - Labutinka

    No.: 735

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:01

    bibliofilie, 23,5 x 16 cm, 1x dřevoryt J. Dobrovolský, vyd. A. Kučík, Břeclav, 1933, podpis P. Bezruče, ex. 43/200, pův. brož, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 100 CZK (4 €)

  • Max Švabinský

    Ludvík Páleníček - Švabinský a hudba

    No.: 736

    Auction price: 600 CZK (22 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:02

    bibliofilie, 21,5 x 15,5 cm, 1x suchá jehla tištěná z orig. desky M. Švabinský, vydal Kladenský lis, 1979, podpis L. Páleníček, složky volně vložené do obálky, 12s, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (22 €)

  • Max Švabinský

    Grafika a kresby z let 1943 - 1948

    No.: 737

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:03

    katalog, 20,5 x 15 cm, 1x litografie ve frontispise M. Švabinský, vyd. B. Buchtelík, Praha, 1948, podpis Z. Švabinská a titl. listě, pův. sešit, 19s , dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Karel Svolinský

    Dr. Edvard Beneš - Soudobá Francie

    No.: 738

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:04

    bibliofilie, 25 x 19,5 cm, 1x dřevoryt K. Svolinský, soukromý tisk, Přerov, 1937, volné složky v papírové obálce, 51s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorar…

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Sedmero básní Antonína Trýba

    No.: 739

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:05

    bibliofilie, 27,5 x 20 cm, dřevoryty P. Dillinger, Hollar, Praha, 1937, 4x volný dvojlist, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. F. Kysela at The Secondary School of Applied Arts in Prague, prof. M. Pirner and Max Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, m…

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Vladimír Komárek

    Dopis od Jiřího Voskovce

    No.: 740

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:06

    bibliofilie, 21,5 x 15,5 cm, 1x sign. dřevoryt V. Komárek, reprint dopisu od J. Voskovce z roku 1977, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Minar, Stipl

    Current price: 300 CZK (11 €)

    Last auctioneer: ID6**6 History of bids

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    B. Klička: Slečna z kiosku

    No.: 741

    Auction price: 600 CZK (22 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:07

    Bibliofilie, 3x čtyřbarevná singovaná litografie J. Hodek, podpis autora na patitulu, vyd. J. Hodek, Plzeň, 1932, ex. 9/120, volné listy svázané nití, v papírové obálce, hřbet obálky poškozený, , the private disciple of J. Hodek sr., J. Vachal, K. Reisner and A. de Pian in Prague, member of The Unio…

    Current price: 600 CZK (22 €)

  • Hans Arp

    (1886-1966)

    Mušle a deštníky

    No.: 742

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:08

    Bibliofilie, v tiráži krátné věnování s iniciálami Ludvík Kundera (úv. text a překlad básní) a Pavel Herynek (návrh obálky s užitím reprodukce Arpovy koláže Knír), vyd. jako programový tisk Divadlo hudby OKS, Olomouc, 1986, 350 výtisků, sešit, nestr. (16s.), výborný stav,

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Libor Wagner

    (1933-1994)

    J. Hora: Zpěv rodné zemi

    No.: 743

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:09

    Bibliofilie, 3x celostránkový dřevoryt (první ve frontispisu signovaný) L. Wagner, vyd. Památník národního písemnictví, Kladno, 1968, k 50. výročí samostatnosti republiky a k výstavě Soukromé tisky Josefa Cipry, 200 výtisků, volné listy v obálce, výborný stav,

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Grafické zjevy III.

    No.: 744

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:10

    Bibliofilie, 1x dřevoryt Starý mlýn, 1x. rytina B. Smetana a 1x lept Na kraji doubravy) A. Nauman (vše signováno), vyd. Klub zaměstnanců Léčebného fondu, Praha, 1941, ex. 5/70, volné listy svázané nití v obálce, nestr., okraje obálky potrhané, dobrý stav, , the disciple of prof. M. Svabinsky, member…

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Václav Lokvenc

    16

    No.: 745

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:11

    Bibliofilie, vlastní básně doprovodil 6 vlastními litografiemi V. Lokvenc, vyd. jako neprodejný autorský výtisk, ex. 81/100 s podpisem autora v tiráži, kartonová vazba, výborný stav, , disciple of V. Sychra and V. Nechleba at the Academy of Fine Artists in Prague

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jana Amose Komenského Smutný hlas zaplašeného hněvem Božím pastýře

    No.: 746

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:12

    Bibliofilie, 4x celostránková ilustrace Fr. Bílek, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1920, úv. slovo A. Novák, plpl. převazba, 50s., velmi dobrý stav, , the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Pamětní soubor 1975

    No.: 747

    Auction price: 500 CZK (18 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:13

    Bibliofilie, 2x sign. dřevoryt (portréty Dominika Pecky a Josefa Knapa) M. Florian a 3x dřevoryt O. Stritzka (A. Vyskočil, B. Štorm a T. Vodička), k uctění jubilantů svým přátelům posílá Jaromír Kubík (podpis se vzkazem na tit. listě), ex. 28/75, volné listy v obálce, výborný stav,

    Current price: 500 CZK (18 €)

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Jules Lemaitre: Dvanáct povídek na okraj starých knih

    No.: 748

    Auction price: 800 CZK (29 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:14

    Bibliofilie, čtyřmi akvatintami vyzdobil P. Šimon (vše signované), vyd. jako IV. svazek Edice Kladenský lis, upravil a vytiskl Josef Cipra, 1949, ex. 88/99, podpis překladatele (Karel Růžička) v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, , the disciple of prof. V. Pukl, F. T. Simon and A. Pelc at T…

    Current price: 800 CZK (29 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Lumír Čivrný: Sonety paní

    No.: 749

    Auction price: 900 CZK (33 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:15

    Bibliofilie, 7x litografie v textu 1x na obálce J. Bauch, podpis autora a výtvarníka na patitulu, vyd. F.J. Müller, Praha, 1943, ex. 192/300, listy svázané nití v obálce, nestránkováno, okraje obálky nepatrně odřené, velmi dobrý stav, , the disciple prof. E. Dite and V. H. Brunner at The Academy of …

    Current price: 900 CZK (33 €)

  • Maxime Lalanne

    (1827-1886)

    Traité de La Gravure a L’eau-Forte

    No.: 750

    Auction price: 500 CZK (18 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:16

    Bibliofilie, text a 10x ukázka gravur M. Lalanne, v textu řada čb. vyobrazení ryteckých nástrojů a tiskařských strojů, vyd. Lefranc & Cie, Éditeurs, Paříž, 1920, brož, 106s., obálka na dolním hřbetu mírně poškozená, jinak velmi dobrý stav,

    Current price: 500 CZK (18 €)

  • Max Švabinský

    Medailon Ludvíka Páleníčka

    No.: 751

    Auction price: 600 CZK (22 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:17

    Bibliofilie, signovaná litografie vlastního portrétu ve frontispisu M. Švabinský, podpis autora na patitulu, vyd. K. Kryl, Kroměříž, 1943, listy svázané nití v obálce, okraje obálky lehce zašlé, velmi dobrý stav,

    Current price: 600 CZK (22 €)

  • Různí autoři

    Sborník k 70. výročí Střední školy uměleckých řemesel v Brně

    No.: 752

    Auction price: 700 CZK (25 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:18

    Bibliofilie, 8x grafický list (Mir. Bravenec, Vl. Drápal, Zd. Fuksa, D. Janoušek, A. Mikulka, M. Pytlová, P. Rudolf a H. Tomášková-Willmannová), vše signováno, ex. 82/100, volné listy v deskách, velmi dobrý stav,

    Current price: 700 CZK (25 €)

  • Různí autoři

    Grafika Chrudim 1977 (sborník drobné grafiky)

    No.: 753

    Auction price: 700 CZK (25 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:19

    Bibliofilie, 2x dřevoryt (C. a J. Bouda), 3x linoryt (A. Beran, E. Hašková, M. Roubíčková-Lesařová), 1x bar. linoryt (J. Šváb) a 1x lept (Fr. Peterka), vše signováno, vyd. Klub přátel výtv. umění, Chrudim, 1977, ex. 231/250, obs. dva sešity s texty různých autorů (např. V. Cinybulk) a několika čb. v…

    Current price: 700 CZK (25 €)

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    K.J. Erben: Zlatý kolovrat

    No.: 754

    Auction price: 600 CZK (22 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:20

    Bibliofilie, pěti barevnými celostránkovými a šesti barevnými dřevoryty v textu vyzdobil J. Hodek, vyd. Josef Hladký, Hranice na Moravě, 1930, ex. 30/180 s podpisem výtvarníka v tiráži, ruční holandský papír, pův. polokožená vazba, 22s., hřbet a růžky desek poškozené, jinak velmi dobrý stav, , the p…

    Current price: 600 CZK (22 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Vittoria Colonna a Michelangelo Buonarroti: Sonety

    No.: 755

    Auction price: 700 CZK (25 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:21

    Bibliofilie, dvěma signovanými mědirytinami doprovodil J. Šerých, vyd. Nibiru, Praha, 2005, ex. 63/100 na papíře Excudit, mědirytiny tiskli M. a P. Dřímalovi, verše vybral, sestavil a pozn. napsal Milan Friedl (podpis s věnováním na patitulu), listy svázané nití v obálce, 24s., výborný stav, , studi…

    Current price: 700 CZK (25 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    V. Nezval: Dobrodružství noci a vějíře

    No.: 756

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:22

    Bibliofilie, akcenty V. Preissig, vyd. V. Žikeš, Plzeň, 1927, ed. Viola, 800 výtisků, americká kartonáž, 20s., mírně odřené desky, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Kálidása (Šest ročních období)

    No.: 757

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:23

    Bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu a kresby v záhlaví L. Jiřincová, vyd. NČSAV, Praha, 1956, ex. 527/800, upr. M. Kaláb, přel. O. Friš, volné listy v obálce, 52s., lehce zažloutlé okraje, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Karel Svolinský

    J. Wolker: Svatý kopeček

    No.: 758

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:24

    Bibliofilie, vazba Rajman, Rožďalovice, výzdoba K. Svolinský, vyd. Prostějovští knihomilové, Prostějov, 1940, pův. obálka vevázána, 250 exemplářů, celokožená vazba se zlacením, výborný stav, , the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in…

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Karel Žižkovský

    Ztráta paměti?

    No.: 759

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:25

    Bibliofilie, bez grafických příloh, nevšední i všední paměti sběratele K. Žižkovského, vyd. Jan Runštuk a K. Žižkovský, Praha, 2007, ex. 93/120, pův. brož v koženkovém pouzdře, 128s., výborný stav,

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Pozdrav moravské zemi

    No.: 760

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:26

    Bibliofilie, podpis J. Seiferta v tiráži, vyd. Krajská lidová knihovna, Olomouc, 1955, 150 výtisků, kresba K. Svolinského, volné listy v obálce, výborný stav,

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Max Švabinský

    Jan Štursa 1880-1925

    No.: 761

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:27

    Bibliofilie, sign. litografie s portrétem J. Štursy ve frontispisu M. Švabinský, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1955, ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav,

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Jaroslav Novák

    (1914-1984)

    Vítězslav Novák: Baladická barkarola pro klavír na dvě ruce

    No.: 762

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:28

    bibliofilie, 3x původní signovaná litografie Jar. Novák, vyd. nákladem vlastním, 1946, ex. 32/350, volné listy v obálce, velmi dobrý stav,

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Stanislav Juřík

    (1948-1993)

    Franz Kafka: Povídky

    No.: 763

    Auction price: 800 CZK (29 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 11:29

    bibliofilie, 5x sign. linoryt vyřezal, vytiskl a vyd. St. Juřík, 1988, ex. 3/40 na ručním papíře z Velkých Losin, volné listy v obálce, výborný stav,

    Current price: 800 CZK (29 €)