• Jan Černoš

    (1982)

    Christos Giannakos: Mořské panny

    No.: 265309

    Auction price: 3.750 CZK (157 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:30

    Current price: 3.750 CZK (157 €)

  • Josef Jahoda

    (1872-1946)

    Pazderna

    No.: 265310

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:31

    bibliofilie, 1931, 19 x 14 cm, podpis autora a dřevorytce Fr. Krajce, 6 dřevorytů, každý dřevoryt pak podepsán, číslo 248 z 500 exemplářů, nakl. Plamja, Praha, vazba původní, polokožená, 336 stran, vazba lehce opotřebená, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

  • Karel Toman

    (1877-1946)

    Stoletý kalendář

    No.: 265311

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:32

    kniha, 1926, 19,5 x 13 cm, František Borový, Praha, ilustrace A. Chlebeček, vlepeno exlibris, původní zdobená celokožená vazba se zlacením, 59 stran, bez výrazného poškození, kniha je v kartonovém pouzdře, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Zdenek Seydl

    (1916-1978)

    Miloslav Fábera - O skrytém mudrci

    No.: 265312

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:33

    bibliofilie, 24 x 16,5 cm, 1x sign. heliogravura Z. Seydl, Rudolf Kmoch, Praha, 1944, Klub 777 bibliofilů, Sv. 13, ex.115/?, orig. brož, vazba svázaná lýkovým provázkem, 40s., skvrna na vazbě, lehce opotřebený stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Konupek and F. Kysela

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Jindřich Novák

    (1923-2011)

    Pražské kašny

    No.: 265313

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:34

    bibliofilie, 21 x 10,5 cm, 12x sign. litografie J. Novák, volné grafiky v pův. přebalu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Xenofón: Historie krásné Pantheie

    No.: 265314

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:35

    bibliofilie, 21 x 16 cm, 3x sign. lept L. Jiřincová, vyd. Supraphon, Praha, 1974, ex. 193/200, ed. Lyra Pragensis, sv. 10, z řeckého originálu přel. V. Bahník, lepty tiskli P. a M. Dřímalovi, ruční papír z Velkých Losin, složky listů vázané nití v papírové obáce, lehce natržená spodní část obálky ji…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

  • Stefan Eggeler

    (1894-1969)

    Amine - Eine Liebesgeschichte

    No.: 265315

    Auction price: 13.000 CZK (542 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:36

    bibliofilie, 28,5 x 22 cm, 6x sign. a číslovaný lept S. Eggeler, vyd. v roce 1920, ex: 7/50, volné listy v orig. obálce, lepty v dobrém stavu, obálka potrhaná, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 13.000 CZK (542 €)

  • Dominik Tyl

    (1995)

    James Joyce - Nebožtíci

    No.: 265316

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:37

    kniha, 27,5 x 17,5 cm, autorova studentská práce, signováno na titl. straně, povídka z knihy Dubliňané, frotáže a obtisky látek, krajek a dalších materiálů postupně střídá dramatizující stylizace dosažená skenováním pohybu jednotlivých tisků, Kniha jako celek usiluje o propojení vznešenosti kultury …

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    František Halas, Jiří Mahen: Antonínu Procházkovi

    No.: 265317

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:38

  • Alena Antonová

    Petr Kopta - Nevinobraní

    No.: 265318

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:39

    bibliofilie, 14 x 20 cm, 1x sign a čísl. tříbarevný lept A. Antonová, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 2006, ex: 462/600, podpisy autorů v tiráži, pův. volné složky vložené do kartonové vazby, nestr., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Konstantin Biebl

    (1898-1951)

    Zlom

    No.: 265319

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:40

    kniha, 14,5 x 8,5 cm, vazba a úprava Cyril Bouda, vyd. Erna Jánská, 24. sv. knihovny Hyperion, Praha, 1925, původní kožená vazba s tlačeným a zlaceným medailonkem, 59s., vazba při spodním hřbetu lehce odřená jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (25 €)

  • Stéphane Mallarmé

    (1842-1898)

    Odpoledne Faunovo. Ekloga

    No.: 265320

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:41

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Různí autoři

    Skupina Československých uměců grafiků Hollar

    No.: 265321

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:42

    bibliofilie, 11 x 15,5 cm, 50x grafický list, Sukdolák, Moravec, Oberthor, Kovář, Kašpar, Kaiser, Šimák, Fiala, Šváb, aj., některé listy nesignovány, volné listy v obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    No.: 265322

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:43

    bibliofilie, 23 x 33 cm, 7x litografie, A. Procházka, P. Dillinger, F. Kaláb, R. Kubíček, F. Srp, F. Süsser, J. Zamazal, dne 9. června 1935 v Břeclavi, ex:126/160, volné listy v obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, t…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

  • Franz Wacik

    (1883-1938)

    Prinz Eugen der edle Ritter

    No.: 265323

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:44

    kniha, 12x barevná litografie F. Wacik, text Hugo von Hofmannsthal, vyd. Seidel und Sohn, Wien, 1915, pův. vazba, nestr., odřená zadní strana desek, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

  • Karl Florenz

    (1865-1939)

    Dichtergrüsse aus dem Osten. Japanische Dichtungen

    No.: 265324

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:45

    bibliofilie, 1914, 19,6 x 15,3 cm, tisk, ilustrace a papír Takejiro Hasegawa, 98 stran, vydal C. F. Verlag in Leipzig, publikované japonské básně do němčiny přeložil Karl Florenz, reprodukce japonských barevných dřevorytů tištěny na krepovém papíře, v původním kartonovém přebalu, velmi dobrý stav, …

  • Bohumil Krátký

    (1913-2005)

    Publius Ovidius Naso - Praecepta ad Puellas

    No.: 265325

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:46

    bibliofilie se čtyřmi původními suchými jehlami, 1944, 25,5 x 20,5 cm, vše sign. Krátký 44, na předsádce autorovo vlastnoruční věnování z r. 1944, Z Ovidiova díla Umění milovati v překladu Ivana Bureše vybral Josef Gabriel a jako soukromý tisk upravil Josef Hašek. Výtvarně doprovodil Bohumil Krátký …

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Různí autoři

    Václav Křupka: Det moderne czekiske exlibris

    No.: 265326

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:47

    bibliofilie, 1978, 31 x 22 cm, č. 221/325, Das Tschechische exlibris der Gegenwart/The modern Czech bookplate. Publikace o české moderní exlibris s texty o autorech v dánštině, němčině a angličtině. Řada reprodukcí exlibris, do publikace je rovněž vlepeno 34 ks originálních exlibris v různých techni…

  • Jaroslav Veris Zamazal

    (1900-1983)

    Památník Bohuše Kafky

    No.: 265327

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:48

    památník, 19 x 14 cm, památník brněnského spisovatele, básníka a publicisty Bohuše Kafky 1901-1978, památník obsahuje originální signovanou kresbu J. Verise, dvoubarevnou kresbu tuší s motivem koně Jana Janči, dřevoryt Františka Biče, kresbu tuší a akvarelem Václava Červenky, dále podpisy hudebníků …

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Pět rytin

    No.: 265328

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:49

    5x rytina, 15 x 20,5 cm, 5x signovaná rytina J. Švengsbír, listy poházejí z bibliofilie Veliký koncert, r. 1976, volné listy, pěkný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. A. Strnadel at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of…

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    J. Seifert: Bazilika svatého Jiří

    No.: 265329

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:50

    bibliofilie, 15 x 30 cm, 1x sign. lept K. Šafář, podpis Jaroslav Seifert, ex: 27/80, přeloženo, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. R. Fiala at the Tertiary School of Applied Arts in Prague, Prof. K. Svolinsky and Z. Sklenar at The Academy of Arts, Architecture and De…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID8**4 History of bids

  • Adolf Jelínek Alex

    (1890-1957)

    Osamělci

    No.: 265330

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:51

    kniha, 21 x 15 cm, 3x lept a dedikace autora, vyd. Jednota umělců výtvarných, 1934, č. výtisk, ex: 165/?, pův. vazba, 39s., lehce prohnuté desky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Art College in Prague, the disciple of prof. A. Janek at Academy in Munich and prof. M. Svab…

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Různí autoři

    Karel Neudoerfl: Lept

    No.: 265331

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:52

    bibliofilie, 20 x 16,5 cm, 5x grafický list: 2x dřevoryt J. Votruba, 2x litografie K. Wellner, 1x lept Václav Rytíř, vyd. Nová Grafika, Praha, 1919, výtisk č. 195, pevná převazba, 38s., podpis majitele na titulní straně, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Emil Holárek

    (1867-1919)

    Das Märchen von der Begeisterung

    No.: 265332

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:53

    bibliofilie, 31,5 x 24,5 cm, ilustrace E. Holárek, verše Ernst Staus, vyd. Ant. Vítek junr., Prag, před r. 1916, pův. brož v papírové obálce, 35s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Andrzej Nowacki

    Variace na černou

    No.: 265333

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:54

    kniha, 27,5 x 21,5 cm, 1x sign. sítotisk, č. 322/700, vyd. Milan Dobeš Museum, 2019, pův. pevná vazba, nestr., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    Čtvero pozdravení

    No.: 265334

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:55

    bibliofilie, 24 x 17 cm, autorem čtyři ručně signované a kolorované ilustrace, vyd. Krajské nakladatelství Brno, r. 1956, náklad 1100 ks, básně S. K. Neumanna, Halase, Seiferta a Nezvala, pův. brož, 22s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. E. Dite, …

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Otakar Březina - Ruce

    No.: 265335

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:56

    bibliofilie, 39 x 30 cm, ilustrace F. Bílek, vyd. Jan Pohořelý, Praha, 1941, volně šité listy v papírové obálce, 41s., šitá vazba lehce uvolněna, obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Štěch/Vorlíček

    Jihočeské kostely

    No.: 265336

    Auction price: 4.500 CZK (188 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:57

    24x lept, 40 x 30 cm, lepty Karla Štěcha a Viktora Vorlíčka, volné listy v kartonových deskách, desky mírně opotřebeny, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 4.500 CZK (188 €)

  • Jaroslav Jírů

    (1935-2013)

    De Gaulle

    No.: 265337

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:58

    samizdat, 20,5 x 15 cm, edice Expedice, svazek 154, Praha, 1983, strojopis, clpl. vazba, 531s., lehce zkosený hřbet, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Alexandr Solženicyn

    (1918-2008)

    Souostroví Gulag I-III

    No.: 265338

    Planned termination: 08. 08. 2022 11:59

    3x kniha, 18,5 x 11,5 cm, vyd. Konfrontace, Curych, 1974, 1976, 1982, pův. brožované vazby, 569, 603, 528s., dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná