František Gross
(1909-1985)
Dvorek v Libni
No.: 45Auction price: 380.000 CZK (15.834 €)
Planned termination: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 1945, 38 x 52 cm, sign. PD F.Gross 45, rám, přiložen posudek MUDr. Jana Vykoukala, malíř města, především urbanistické periferie - organismu, jež dokáže v jeho dílech růst, stárnout i umírat. Syn továrního úředníka a rodák z Nové Paky, jejíž scenérie viděné z okna se mu nejvíce vryly d…
Current price: 380.000 CZK (15.834 €)
Estimate: 500 000 - 700 000 CZK
František Gross
(1909-1985)
Hlava I.
No.: 236Auction price: 18.000 CZK (750 €)
monotyp, 1944, 13 x 9 cm, sign. PD F. Gross 44, rám, autor byl členem Skupiny 42, skupiny RADAR, a v 60. letech Československo úspěšně reprezentoval na Benátském bienále. Jeho magickorealistická malba z válečných let i pozdější malba s geometrickými prvky patří k vrcholům soudobého tuzemského umění.…
Current price: 18.000 CZK (750 €)
Estimate: 25 000 - 35 000 CZK