• Rudolf Lexa

    (1915-2003)

    Karlův most v podvečer

    No.: 31

    Auction price: 10.000 CZK (371 €)

    Planned termination: 29. 07. 2020 15:00

    olej, plátno, 71 x 90 cm, sign. PD Rud. Lexa, rám, vzdu nalepen autorský štítek s razítkem ČFVU, na rámu oděrky,

    Current price: 10.000 CZK (371 €)

  • Jaroslav Šetelík

    (1881-1955)

    Pohled na Pražský hrad

    No.: 32

    Auction price: 1.000 CZK (38 €)

    akvarel, papír, 1918, 13 x 17,5 cm, sign. PD Šetelík, zažloutlý papír, na papíře drobné hnědé skvrnky, při okrajích mimo kresbu papír několikrát natržen , , the disciple of E. K. Liska at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. R. Ottenfeld at The Academy of Fine Arts in Prague…

    Current price: 1.000 CZK (38 €)

  • Josef Loukota

    (1879-1967)

    Rozhovor

    No.: 33

    Auction price: 4.000 CZK (149 €)

    lavírovaná tuš, papír, 42,2 x 32,2 cm, sign. LD Jos. J. Loukota, rám, vzadu ve výřezu razítko: Für die Meggendorfer - Blätter, München, gezeichnet von Loucota, no. 3654, na rámu oděrky,

    Current price: 4.000 CZK (149 €)

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Postava ženy

    No.: 34

    Auction price: 7.000 CZK (260 €)

    lavírovaná kresba tuší, papír, 42,5 x 28 cm, monogr. PD AP, rám, LD na papíře slepotiskové razítko Roeder Makar, na zadní straně pasparty vyškrábáno: original Kohl Zeichnung, Aquarell Antonin Prochaska (1882 - 1945) monogrammiert AP, na papíře drobné skvrnky, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studie…

    Current price: 7.000 CZK (260 €)

  • Cyril Bouda

    Pohádka o …

    No.: 35

    lavírovaná kresba tuší, ruční papír, 32,3 x 24 cm, monogr. PD CB, ilustrace ke knize pohádek, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda

  • Alexandre Benois

    (1870-1960)

    Kostýmní návrhy k baletu Začarovaná Alsina

    No.: 36

    Auction price: 16.500 CZK (612 €)

    kvaš, papír, 1929, 36 x 9 cm, rám, A.Benois sa narodil 03.05.1870 v Petrohrade. Ruský umělec, výtvarný kritik, malíř, ilustrátror, zakladající člen uměleckého hnutí Mir iskusstva, začátkem 20. století spolupracoval s Diaghilevovým Balet Russes a byl scénografem v několika ruských divadlech, kde krom…

    Current price: 16.500 CZK (612 €)

  • Alfréd Justitz

    (1879-1934)

    Erotický motiv

    No.: 37

    Auction price: 9.000 CZK (334 €)

    akvarel, papír, 1920, 18,5 x 24,5 cm, rám

    Current price: 9.000 CZK (334 €)

  • František Gross

    (1909-2000)

    Postava

    No.: 38

    Auction price: 5.200 CZK (193 €)

    kresba tužkou, papír, 1938, 16 x 12 cm, značeno vzadu FG 38

    Current price: 5.200 CZK (193 €)

  • František Gross

    (1909-2000)

    Zátiší s konvicí a ovocem

    No.: 39

    Auction price: 9.500 CZK (352 €)

    kresba tužkou, papír, 38,5 x 28,5 cm, sign. PD F. Gross

    Current price: 9.500 CZK (352 €)

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Hlava ženy (Frauenkopf)

    No.: 40

    Auction price: 42.000 CZK (1.556 €)

    bronz, pozdější odlitek (odlito v ÚUŘ Praha v r. 1964), 1912-1913, v. 27 cm, značeno LD GUTFREUND, Otto Gutfreund (1889–1927) byl nejen významným sochařem, ale jako jeden z prvních se zaobíral kubistickým ztvárněním modelované předlohy (1911 vytvořil vůbec první kubistickou sochu na světě). Školení …

    Current price: 42.000 CZK (1.556 €)

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    No.: 41

    Auction price: 60.000 CZK (2.223 €)

    bronz, v. 36 cm, pozdější odlitek, studied at The Secondary Technical School of Ceramics in Bechyne and The Secondary School of Applied Arts in Prague

    Current price: 60.000 CZK (2.223 €)

  • Josef Wagner

    (1901-1957)

    Skica k černému krucifixu

    No.: 42

    Auction price: 8.000 CZK (297 €)

    bronz, 80. léta, 18,5 x 12 cm, the disciple of prof. J. Stursa and O. Spaniel, member of The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 8.000 CZK (297 €)

  • Hubert Kovařík

    (1888-1958)

    Paris

    No.: 43

    Auction price: 16.000 CZK (593 €)

    bělnina (pórovina) glazovaná, kolem 1925, v. 41,2 cm, zespoda značeno HKO Svitávka, Hubert Kovařík (1888 – 1958), malíř, sochař a keramik, patřil k silné generaci mladých tvůrců, pocházejících z Čech a Moravy, kteří absolvovali umělecké školení na Kunstgewerbeschule ve Vídni u předních tvůrců vídeňs…

    Current price: 16.000 CZK (593 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Homér

    No.: 44

    Auction price: 3.000 CZK (112 €)

    litografie, 41 x 30 cm, sign. DU Jan Bauch, č. 37/100, the disciple prof. E. Dite and V. H. Brunner at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 3.000 CZK (112 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Paganini

    No.: 45

    Auction price: 2.000 CZK (75 €)

    litografie, 1963, 40,5 x 25,5 cm, sign. PD Jan Bauch 1963, rám, č. 9/100, na rámu drobné oděrky, , the disciple prof. E. Dite and V. H. Brunner at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umelecka beseda and The M…

    Current price: 2.000 CZK (75 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Portrét ženy

    No.: 46

    Auction price: 3.500 CZK (130 €)

    tuš, tempera, kombinovaná technika, 1980, 13,9 x 16,8 cm, sign. LD Jan Bauch 1980, na ručním papíře s vodotiskem Velké Losiny, the disciple prof. E. Dite and V. H. Brunner at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of T…

    Current price: 3.500 CZK (130 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    No.: 47

    Auction price: 4.500 CZK (167 €)

    uhel, papír, 1960, 54 x 23,5 cm, sign. LD Jan Bauch 1960, při okrajích zažloutlý papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple prof. E. Dite and V. H. Brunner at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Um…

    Current price: 4.500 CZK (167 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Artisti

    No.: 48

    tempera, tuš, papír, 1970, 26 x 38,5 cm, sign. PD Jan Bauch 1970, rám, oděrky na rámu, the disciple prof. E. Dite and V. H. Brunner at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umelecka beseda and The Manes Associa…

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    No.: 49

    kombinovaná technika, 1976, 45,5 x 30 cm, sign. PD Jan Bauch 76, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple prof. E. Dite and V. H. Brunner at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umelecka beseda and …

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Penelopa

    No.: 50

    glazovaná pálená hlína, v. 17,5 cm, sign. dole J. Bauch, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple prof. E. Dite and V. H. Brunner at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umelecka beseda and The Manes Ass…

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Setkání Odyssea s Penelopou

    No.: 51

    Auction price: 20.000 CZK (741 €)

    kombinovaná technika, 1973, 44 x 60 cm, sign. PD Jan Bauch 73, rám, vzadu popsáno autorem, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple prof. E. Dite and V. H. Brunner at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The…

    Current price: 20.000 CZK (741 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    No.: 52

    Auction price: 6.900 CZK (256 €)

    kombinovaná technika, tuš, papír, 1979, 45 x 33 cm, sign. PD Zívr 1979, the member of Skupina 42

    Current price: 6.900 CZK (256 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Z cyklu z mikrosvěta

    No.: 53

    Auction price: 8.500 CZK (315 €)

    akvarel, tuš, papír, 1979, 43,5 x 32 cm, sign. PD Zívr 1979, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Skupina 42

    Current price: 8.500 CZK (315 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Z cyklu z mikrosvěta

    No.: 54

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    No.: 55

    Auction price: 15.000 CZK (556 €)

    akvarel, papír, 1959, 44 x 59 cm, sign. PD Josef Jíra 59, rám, the disciple of prof. K. Minar and M. Holy, member of Nova skupina

    Current price: 15.000 CZK (556 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    U vody

    No.: 56

    Auction price: 58.000 CZK (2.149 €)

    kvaš, papír, 1977, 48 x 44 cm, sign. PD J. Jíra 77, rám, the disciple of prof. K. Minar and M. Holy, member of Nova skupina

    Current price: 58.000 CZK (2.149 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Nábřeží se stožárem

    No.: 57

    Auction price: 16.800 CZK (623 €)

    olej, sololit, 39 x 55 cm, sign. PD František Říha, studied Architecture at The Czech Technical University in Prague, the disciple of prof. C. Bouda, K. Lidicky and M. Salcman at The Faculty of Education - Charles University in Prague

    Current price: 16.800 CZK (623 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Bílé město

    No.: 58

    Auction price: 33.000 CZK (1.223 €)

    olej, sololit, 40 x 120 cm, sign. PD František Říha, studied Architecture at The Czech Technical University in Prague, the disciple of prof. C. Bouda, K. Lidicky and M. Salcman at The Faculty of Education - Charles University in Prague

    Current price: 33.000 CZK (1.223 €)

  • Josef Liesler

    V antickém divadle

    No.: 59

    Auction price: 5.000 CZK (186 €)

    tuš, akvarel, papír, 1960, 28,5 x 19 cm, sign. PD Liesler 1960, rám, lehce pokrčený papír, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graphic Artists, member of the group Sedm v rijnu

    Current price: 5.000 CZK (186 €)

  • Ota Janeček

    Ležící

    No.: 60

    Auction price: 6.000 CZK (223 €)

    tuš, papír, 16,5 x 28,5 cm, sign. PD Janeček, rám, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 6.000 CZK (223 €)